background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Затримали за підозру у вживанні наркотиків – що робити?

Вживання наркотиків у більшості випадків призводить до кримінальної відповідальності. У Кримінальному кодексі виділено окремий розділ ХІІІ присвячений злочинам з наркотичними речовинами, в якому понад 20 статей описують правопорушення та санкції за їх вчинення.



Переслідуватись по закону будуть за протиправне вживання наркотиків у людних місцях на підставі статті 316 Кримінального кодексу України.



Кримінальна відповідальність за статтею 316 КК України

Для відповідальності за цією правовою нормою необхідна наявність кількох умов: вживати відкрито «серед людей» або разом із іншими особами наркотичні речовини у громадських місцях, скверах, парках, спортмайданчиках, фестивальних та музичних майданчиках, тощо.



При цьому, за статтею 316 КК України покарання настає лише за споживання наркотиків та не поширюється на психоактивні (психотропні) речовини чи їх аналоги.



Кримінальна відповідальність за вживання наркотиків відповідно до ч. 1 ст. 316 ККУ передбачає поміщення у виправний центр до чотирьох років або перебування «за гратами» у виправній колонії до трьох років.



Обтяжуючими обставинами таких злочинних дій є повторюваність аналогічних або інших дотичних до обігу наркотичних засобів діянь за статтями 307, 310, 314, 315, 317, 318 КК, а строк у колонії як кара за таке може призначатися від 3 до 5 років.



Як себе поводити якщо затримали за підозру у вживанні наркотиків?

Перше, що радять робити адвокати, якщо особа опинилася у полі зору правоохоронних органів та підозрюється у вживанні наркотиків, скористатися професійною допомогою правозахисника та до його прибуття зберігати мовчання та не підписувати будь-які документи з посиланням на статті 63 та 64 Конституції України.



Підозра у вживанні наркотиків та наявність ознак наркотичного сп’яніння має бути фактично встановлена правоохоронцями на підставі показань свідків, результатів медичного огляду, тестування та процесуально зафіксована у відповідних документах.



Якщо вас затримали за підозру у вживанні наркотиків правовий супровід захисника включатиме в себе аналіз обставин події, процесуальних документів, встановленні порушень та протиріч, розробка стратегії захисту.



Допомога адвоката за частиною 1 статті 316 КК України - вживання наркотиків

Досвідчений адвокат з наркотиків стане помічником при визначенні правильної кваліфікації інкримінованих особі злочинних дій за вживання наркотичних речовин, адже вчинки, передбачені нормами статей 307 Кодексу (незаконне використання наркотичних засобів з метою збуту) та 315 (налаштовувати на споживання наркотиків) також можуть вчинятися привселюдно та не одноособово, шляхом пропозиції чи пригощання будь-якою наркотичною речовиною, що може мати схожі риси із кримінально караними діяннями за ч. 1 ст. 316 ККУ.



Юрист, що спеціалізується на злочинах у сфері незаконного обігу наркотиків розуміє всі тонкощі процесуальних дій та правової оцінки протиправних діянь під час їх розслідування.



У свою чергу кожний підозрюваний та обвинувачений має право на юридичний захист під час слідства і суду.



Адвокат з наркотиків у Києві та інших містах – до ваших послуг з 8.00 до 22.00. Телефонуйте: 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems