background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Що робити якщо підставили з наркотиками

Якщо вам підкинули наркотики - вимагайте адвоката при затриманні чи до початку обшуку. Досвідчений правник чітко розуміє всі тонкощі процесуальних дій під час розслідування злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів або прекурсорів.

Підкинули невідому речовину схожу на наркотики – без паніки.



Адвокат з наркотиків - який детально обізнаний в кримінальних правопорушеннях у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів або прекурсорів надасть практичні рекомендації, що робити якщо підставили з наркотиками, які мають бути першочергові дії та від чого варто утриматись щоб захиститись від кримінального переслідування.



Наркотики підкинути можуть треті особи з метою вимагання чи залякування. Представники правоохоронних органів також можуть вдатися до таких протиправних дій переслідуючи певні мотиви тощо.



Що робити, якщо вам підкинули наркотики?



Якщо вам підкинули наркотики - вимагайте адвоката при затриманні чи до початку обшуку. Досвідчений правник чітко розуміє всі тонкощі процесуальних дій під час розслідування злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів або прекурсорів.



Він стане вашою підтримкою та стежитиме за дотриманням вимог кримінального процесуального законодавства правоохоронцями при проведенні всіх процесуальних дій. Він порекомендує як себе поводити для доведення невинуватості або призначення менш тяжкого покарання та досягнення позитивного для клієнта результату.



Не нехтуйте своїм правом заносити всі зауваження до протоколів під час затримання чи обшуку якщо є намагання відмови або перешкоджання у виклику адвоката, затягування з оглядом, інформування про того, хто підкинув вам наркотики, інші помічені вами порушення та суперечливі моменти.



Фіксація аудіо- та відео засобами моменту затримання, обшуку, виявлення заборонених речовин також буде додатковим джерелом доказів для сторони захисту.



Обов’язково уважно читайте протокол й тільки потім, якщо вам все зрозуміло та ви з усім у згодні, можна його підписати та витребувати його копію.



У ситуації, коли ви не вживали наркотичні засоби, вимагайте проведення медичного огляду, змивів рук, відбору зразків нігтів та волосся для подальшої експертизи. Не погоджуйтесь на жодні дослідження, що пропонують зробити на місці. Тільки сертифіковані лабораторії повинні надати висновок - чи вживали ви наркотики або чи знаходились на вашому тілі наркотичні речовини.



Якщо наркотичні засоби у вас все ж таки були у невеликій кількості, але під час обшуку або затримання підкинули вам додаткову більшу кількість так, що вистачило на більш тяжкий злочин, також використовуйте вищевказаний алгоритм - стежте за всіма діями правоохоронців, зазначайте про суперечливі моменти в протоколі: як вилучалися речовини, звідки саме та яким чином упаковувалися.



Наполягайте на знятті відбитків із вилучених пакетиків та іншого пакувального матеріалу та відборі мазків із долонь для виявлення слідів наркотичних речовин.



Звертайте увагу та фіксуйте куди і як перекладають виявлені наркотики. Це також допоможе адвокату формувати лінію захисту та виявляти процесуальні порушення.



Що не потрібно робити, якщо вам підкинули наркотики?



Адвокати з наркотиків, які детально обізнані в цій категорії кримінальних правопорушень, не рекомендують давати жодних пояснень. Й в жодному разі визнавати провину відразу після затримання, якими б доводами вас не вмовляли співробітники поліції. Слідчі можуть розповідати про пом'якшення покарання, застосування в якості запобіжного заходу підписку про невиїзд на противагу арешту тощо – обов'язково радьтесь з адвокатом. До появи останнього заперечуйте безпідставні звинувачення або взагалі відмовтесь від дачі показань, посилаючись на статті 63 та 64 Конституції України, повідомивши, що обізнані про своє право зберігати мовчання.



Залишайте без уваги пропозиції чи вимоги про надання вами власноручно для огляду змісту речей, кишень, рюкзаків, сумок, не виймайте своїми руками жодні предмети. Всі маніпуляції нехай роблять правоохоронці, щоб не залишалися відбитки та сліди пото-жирових виділень на речах.



Всі ваші речі повинні залишатися у полі вашого зору, що також убезпечить вас від незаконних дій третіх осіб або працівників поліції. Якщо маніпуляції все ж таки відбулись - вказуйте про це у протоколі та звертайте на це увагу понятих, вимагайте залучення свідків. У будь-яких обставинах не відмовляйтеся від підписання протоколу та не нехтуйте нагодою зробити зауваження в ньому.



Як захистити себе?

Заздалегідь визначайте з адвокатом всі деталі пояснень чи показів.



Ваші вчинки правоохоронними органами будуть досліджуватися досить прискіпливо та можуть бути трактовані не на вашу користь або обтяжувати ваше положення.



Усі негативні моменти слід відображати у зауваженнях до протоколу.



До кого звертатись за допомогою?



Правильна кваліфікація діяння у сфері обігу наркотиків, дотримання законодавства під час окремих процесуальних дій, ідентифікація виявленої речовини та її розмір – всі ці питання досвідчений адвокат адвокатського об’єднання «Актум» опрацьовує в рамках захисту від кримінального переслідування.



Адвокат з наркотиків, який має багаторічний досвід захисту в кримінальних правопорушеннях щодо наркотиків, психотропних речовин їх аналогів або прекурсорів, дослідить підстави настання кримінальної чи адміністративної відповідальності, оскільки стаття 44 Кодексу про адміністративні правопорушення також передбачає відповідальність у сфері обігу наркотичних речовин, але у випадку їх невеликих розмірів.



Інші ж протиправні діяння у сфері обігу наркотичних речовин кваліфікуються за відповідними статтями Кримінального кодексу України, зокрема статтями 307, 309 ККУ, а саме в незаконному виробництві, виготовлені, придбані, зберіганні, перевезені чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів з метою або без мети збуту та мають ряд особливостей, які досвідчений захисник вміє використати на користь підзахисного.



Завдання адвоката довести вашу невинуватість або не довести справу до суду з урахуванням конкретних обставин на етапі досудового розслідування чи у суді.



Наші адвокати володіють всіма навичками спілкування з відповідними структурами, мають успішні практичні кейси, захистять від безпідставних звинувачень, допоможуть зібрати докази, встановлять свідків, складуть процесуальні документи та нададуть оцінку процесуальним документам, що містяться у матеріалах кримінального провадження, задля виявлення «слабких місць». Адвокат оскаржить дії та рішення поліції до органів прокуратури та суду. Встановить та доведе підстави для закриття кримінального провадження або доведе справу до виправдувального вироку в суді.



Адвокат у кримінальних справах про наркотики у Києві та інших містах – до ваших послуг з 8.00 до 22.00. Телефонуйте: 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems