background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Відповідальність за зберігання наркотиків

Виявлення наркотичних речовин загрожує винній особі покаранням. У залежності від мети зберігання наркотиків, різновиду самої речовини, її розміру, законодавець розмежував різні види відповідальності.

Перелік наркотичних засобів та психотропних речовин, які віднесені, зокрема, до особливо небезпечних, із обмеженим обігом, затверджено постановою Уряду № 770 06.05.2000. Така градація береться до уваги правоохоронними органами та судом під час визначення кваліфікуючих ознак вчиненого діяння.



Маса заборонених речовин також впливає на кваліфікацію правопорушення, визначаючи суворість покарання. Вага наркотиків для порушення кримінальної справи розподілена на особливо великий, великий та незначний розміри.



Міністерством охорони здоров’я визначено переліки наркотичних засобів та психотропних речовин, які розподілені за таблицями та списками із розбивкою по вказаним критеріям, зазначенням ваги необхідної для віднесення до однієї з трьох категорій, а також які наркотичні засоби із переліку віднесено до особливо небезпечних. Відповідні таблиці та списки затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я № 188 від 01.08.2000.



Невеликий розмір ідентифікованих заборонених речовин без подальшої реалізації підпадає під ознаки адміністративного правопорушення за ст. 44 КУпАП.



Найпоширеніші кримінально карані діяння за зберігання наркотичних засобів охоплюються статтями 307 та 309 Кримінального кодексу.



Вказані злочини стосуються лише наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів.



Яка може бути відповідальність за зберігання наркотиків

Якщо особа зберігає наркотики не маючи наміру їх розповсюджувати, вчинене підпадає під частину 1 ст. 309 ККУ. Як наслідок - винного можуть оштрафувати від 17 до 51 тисячі гривень, засудити до виправних робіт протягом 2 років, призначити до 5-ти років нагляду органів пробації, або перебування у виправному центрі аналогічний строк.



Злодіяння, передбачені частиною 1 ст. 309 КК, відносяться до кримінальних проступків (менш тяжких правопорушень) та щодо них проводиться «спрощена» процедура розслідування - дізнання, а обвинувальний акт за згодою порушника з усіма встановленими обставинами розглядається судом без присутності прокурора, обвинуваченого, потерпілого, свідків та інших осіб. Консультація захисника з наркотиків занурить у всі тонкощі та позбавить зайвої тяганини.



При цьому, об'єм речовин для кваліфікації за 1 частиною має бути більший за незначний, але менший за великий розмір з урахуванням даних Таблиці І, затвердженої наказом Мінохоронздоров’я № 188 від 01.08.2000.



Частини 2 та 3 передбачають суворіші покарання за тяжчі злочини відповідно:

- зберігання наркотиків двома і більше особами за змовою, наявність судимості за цією статтею та повторення злочину на протязі року, великий розмір речовин –загрожує штрафом від 34 до 85 тисяч гривень або тюремним ув’язненням до 3 років;

- вищеописані діяння обтяжені участю неповнолітнього або особливо великим розміром наркотичних речовин -призведе до тюремного строку від 5 до 8 років.



Відповідальність за зберігання наркотиків з метою розповсюдження закон передбачив тяжчу та відповідно до частини 1 статті 307 ККУ в «найлегшій» варіації цієї норми сулить виправною колонією від 4-8 років.



Повторність аналогічного правопорушення, змова осіб, судові вироки за статтями 308-310, 312, 314, 315, 317 Кодексу, участь неповнолітнього, великі розміри та особлива небезпека наркотичних засобів або психотропів – тягне засудження за грати від шести до десяти років з конфіскацією майна.



Найсуворіша санкція статті 307 ККУ передбачає 9-12 років виправної колонії з конфіскацією майна за злочинні дії, визначені частинами першою та другою статті. Обтяжуючими обставинами виступають організована група в якості виконавців, особливо великий розмір речовин або участь малолітнього.



Обвинувачення за цією статтею передбачає арешт та подальше з’ясування обставин події, а тому краще не зволікати з викликом вашого адвоката.



До кого звернутися за допомогою

Пересічні громадяни, опинившись у полі зору правоохоронців, через відсутність фахових знань процедури кримінального розслідування припускаються або залишають поза увагою помилки, що призводить до реального строку ув’язнення.



Юристи Адвокатського об’єднання «Актум» радять підозрюваним та обвинуваченим за ч. 1 ст. 307 та ч. 1 ст. 309 КК України сприяти слідству та суду, лікувати наркоманію, викривати ринки збуту, що дає підстави звільнитися від кримінального переслідування.



Довіряючи юридичний захист адвокату з наркотиків Актум ви можете розраховувати на чіткі та професійні інструкції та рекомендації. Всі процесуальні дії відбуватимуться за участю адвоката Актум та піддаватимуться його правовому аналізу.



Консультація адвоката з наркотиків, дзвінок або зустріч у офісі Києва та інших містах –з 8.00 до 22.00. Телефонуйте: 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems