Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Закон про мобілізацію 10449: основні зміни та положення

Оновлений закон про мобілізацію 10449. Основні зміни. Правила. Відповідальність за ухилення.

11 квітня 2024 року Верховна рада у другому читанні ухвалила законопроєкт про мобілізацію №10449. Новий Закон України про мобілізацію набуде чинності через місяць після підписанням президентом. За цей час Уряд має підготувати всі нормативні документи.Основні зміни

Закон ухвалено без норми про демобілізацію.

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав ініціативу Головнокомандувача Збройних сил України й виключив з законопроєкту 10449 норму про звільнення з військової служби через 36 місяців.Право на демобілізацію залишилось:

- для людей з інвалідністю

- для військовослужбовців, які були звільнені з полону, якщо вони не бажають продовжити воювати.Тепер Кабмін має розробити та винести на розгляд ВР новий законопроєкт щодо удосконалення механізмів ротації військовослужбовців в умовах війни, звільнення та медико-соціальної реабілітації.Основні положення нового закону

Протягом 60 днів військовозобов’язані мають оновити персональні дані у ТЦК. Це можна буде зробити дистанційно - електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.Обмежено придатні протягом 12 місяців в обов’язковому порядку мають пройти переогляд.У разі укладання першого контракту військовослужбовцю компенсується 50% першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.Якщо ІІ-ІІІ група інвалідності військовозобов’язаному була встановлена після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), такі особи мають в обов’язковому порядку пройти повторний медичний огляд для визначення придатності до служби (проте законом не встановлено порядок запрошення до переоголяду).Всі військовослужбовці отримають щомісячну винагороду у розмірі 10 тисяч гривень. Ті військовослужбовці, хто бере участь у бойових діях «на нулі», виконує завдання з контрнаступу та контратаки (до ротного опорного пункту включно), а також на території противника отримуватимуть - 70 тисяч гривень щомісячних виплат.Обмежується надання консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років, які не мають військово-облікових документів.Обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку за вимогою ТЦК. Проте заборона на керування транспортним засобом не діє, якщо:

- це основний та офіційний заробіток (таксі, водій, легальне працевлаштування, офіційна реєстрація – приватний підприємець).

- автомобіль використовується людиною з інвалідністю або людиною, на утриманні якої є інвалід І-ІІ групи або дитина з інвалідністю.Представники поліції, співробітники ТЦК та прикордонники (пункт пропуску, прикордонна смуга) наділяються правом перевіряти наявність військового квитка у всіх чоловіків віком від 18 до 60 років, незалежно від їх придатності до служби або наявності підстав для відстрочи. Крім того, під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК та СП або поліції буде здійснювати фото- і відеофіксацію пред’явлення та перевірки документів. Також будуть використовуватись технічні прилади, засоби та спеціальне програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.Наша команда військових адвокатів має широку та якісну практику по всій Україні. Телефонуйте та отримайте кваліфіковану допомогу адвоката з питань мобілізації: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems