


Стаття 130 КУпАП: штрафи та оскарження — судова практика
#кримінал
#ДТП
#адміністративна відповідальність
#дорожньо-транспортна пригода
#кримінальна відповідальність
час читання 8 хв.
Автор статті: Наталія Ладижинська
Юридична відповідність:
Кушнаренко Дмитро Віталійович, адвокат Адвокатського об’єднання АКТУМ, свідоцтво: #Серія КВ №005639 від 29.10.2015
Дата останнього оновлення:
01.07.2025
«Кількість аварій, вчинених нетверезими водіями, з початку війни зросла на 19%». «Рада знову посилила відповідальність за керування авто у нетверезому стані!» «П'яний водій намагався втекти від патрульної поліції та «протаранив» зупинку громадського транспорту: є жертви!»
З такими і подібними назвами все частіше публікуються матеріали в друкованих та електронних ЗМІ. Дійсно, перебування за кермом у стані алкогольного сп'яніння – є вкрай гострою проблемою, яка глибоко вкорінилась у сфері безпеки дорожнього руху в Україні, а також у багатьох інших державах світу. Ба більше, в поліції відзначають зростання випадків керування транспортом не тільки в алкогольному стані, але і «під наркотиками або іншими одурманюючими препаратами».
Все це, звичайно, велика соціальна проблема і колосальний ризик, як для самого п'яного водія, так і для інших учасників дорожнього руху. З цього приводу і посилення кари, і постійне зростання кількості складених адміністративних протоколів за ст. 130 КУпАП (керування у нетверезому стані), і велика кількість штрафів та відібраних прав водія. І, як наслідок, ціла лавина скарг на дії поліції з боку водіїв, хто вважає себе невинним.
А чи завжди права поліція?
Адвокатська практика АО «Актум» останніх років доводить, що далеко не завжди, оскільки у погоні за показниками представники патрульної поліції раз у раз допускають порушення, що призводять до несправедливих покарань. Що робити, якщо зупинили за їзду в нетверезому стані, які штрафи можуть бути за це і як довести свою невинуватість? Консультації надає досвідчений автоадвокат АО «Актум» Дмитро Кушнаренко.
Почнемо з законодавства. Для того щоб вести ефективний захист у разі, коли поліцейські зупинили машину та звинувачують у керуванні в нетверезому стані, важливо спочатку з'ясувати, яке законодавство врегульовує всі ці питання. Що каже Кодекс України про адмінправопорушення, оскільки саме в ньому передбачена відповідальність за п’яну їзду?
Стаття 130 КУпАП: структура, покарання, коментарі адвоката
Отже, стаття 130 – це законодавча норма Кодексу про адмінправопорушення. Вона складається з декількох часток та вважається однією з самих жорстоких при порушенні ПДР. Давайте разом розглянемо суть цього нормативного акту.
ч. 1 ст. 130 КУпАП
Перша частина цієї норми законодавства встановлює відповідальність за керування в стані сп'яніння або за передачу управління своїм транспортним засобом особі, яка перебуває у п’яному стані. Забігаючи наперед, зауважимо, що фіксація фактичного стану водія, який вживав алкоголь, починається відразу після зупинки автомобіля та здійснюється в два етапи.
Зупинка транспортного засобу працівником поліції завжди є для водіїв справжнім головним болем та джерелом суперечок. Справа в тому, що за мирного життя ми звикли та знаємо, що поліцейський не має права безпідставно зупиняти транспорт. Для цього потрібні вагомі причини, про які він зобов'язаний повідомити водієві відразу після зупинки. Проте наразі в Україні діє воєнний стан і саме воєнний стан обумовлює (передбачає) винятки за яких представники поліції можуть зупиняти транспортні засоби без пояснення причини. І на це варто зважати, — розповідає Дмитро Кушнаренко.
Серед типових причин, за якими поліцейські зупиняють транспорт, можна відзначити наступні:
порушення Правил дорожнього руху;
очевидні ознаки, які свідчать про технічну несправність транспорту;
обмеження чи заборона проїзду на даній ділянці дороги;
розшук транспортного засобу та інші.
Повний перелік можливих підстав зупинки поліцейським транспортного засобу наведений у ст. 35 ЗУ «Про національну поліцію».
Повторюсь, так, така підстава, як «перевірка документів» - законодавством України не передбачена. Але в країні війна - і вас можуть зупинити і ви маєте зупинитись на вимогу поліції без пояснення причин зупинки, — наголошує адвокат.
Отже, перше – це зупинка, після якої можуть розпочатися дії з визначення стану сп'яніння водія. ч. 1 ст. 130 КУпАП встановлює три складові адмінправопорушення, а саме керування:
у стані алкогольного сп'яніння;
під впливом наркотичних засобів;
під впливом лікарських препаратів, що впливають (погіршують) на реакцію водія.
Зауважте, що поряд з поняттям різних видів сп'яніння ключовим у цій нормі законодавства є термін «керування».
Саме «керування» породжує масу суперечок та двозначних інтерпретацій. Наприклад, частими є подібні ситуації: «Так, я пив та був п'яний, але не керував авто, а просто знаходився в ньому». Складне питання, тому що поняття «керування» транспортним засобом законодавством не визначено, що в остаточному підсумку є причиною розбіжностей у судовій практиці.
Приклад
У справі щодо притягнення Максима С. до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП районним судом надано таке формулювання цього терміна: «керування транспортом – це свідоме здійснення особою функцій водія за допомогою технічних дій, спрямованих на те, щоб почати рух транспортного засобу, і під час руху змінювати його напрями та швидкості».
Результат
За даною справою суд дійшов до висновку, що у діях водія не вбачається складу адмінправопорушення, оскільки він не керував машиною, коли працівниками поліції був складений протокол за ст. 130 КУпАП.
Наступне запитання, що часто становить підставу для подання скарги на дії працівників поліції – встановлення факту перебування водія у нетверезому стані. Відповідний порядок затверджений спільним Наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 р. за № 1452/735. Зокрема, він окреслює головні прояви алко-, нарко- та деяких інших форм сп'яніння, а також дає вказівки правоохоронцям і медикам, де і як проводити огляди водіїв для встановлення факту сп'яніння.
Майте на увазі: значно ускладнити ситуацію може наявність у поліцейській базі даних інформації про штраф за їзду без прав, навіть той, що був сплачений.
Алкогольне сп’яніння
Перевірку на алкоголь проводять:
співробітник поліції безпосередньо на місці зупинки за допомогою спеціальних засобів технічного контролю, які дозволені до використання МОЗ та Держстандартом;
лікар медзакладу, який має певну кваліфікацію або, якщо такого фахівця немає в сільській місцевості, то фельдшер, який пройшов спеціальну підготовку.
Ознаки алкогольного сп'яніння:
характерний запах з рота;
порушення координованості рухів;
розлад мовлення;
посилене тремтіння обох рук;
неадекватна за обставинами поведінка.
Зазначені ознаки є підставою для працівника поліції запропонувати вам пройти огляд із застосуванням спеціальних засобів технічного контролю. Цей огляд має відбуватись з обов’язковою відеофіксацією (боді-камера) або ж обов'язковою умовою законності огляду є присутність під час його проведення двох незалежних свідків. За результатами тесту оформляється акт, форма якого затверджена законодавством і, якщо алкотестер показав, що в крові міститься більше 0,2 проміле алкоголю, здійснюється оформлення протоколу про адмінправопорушення.
Які норми алкоголю є припустимими і як знизити його рівень у крові?
Зважайте, що - до 0,2 проміле, тобто до 0,2 міліграма етилового спирту в одному літрі крові є максимально допустимою нормою для керування транспортним засобом в Україні.
Настільки швидко з організму видаляється алкоголь?
Показники для чоловічого і жіночого організмів відрізняються. Так, у чоловіків будь-який алкоголь виводиться зі швидкістю 0,1 проміле/год, а у жінок довше – 0,085 проміле/год. Проте всі ці цифри є орієнтовними і можуть відрізнятися в залежності від особливостей вашого організму (вага, хронічні захворювання, вік тощо).
Часто у водіїв на ранок після вечірніх застіль, коли відчувається дискомфорт від алкоголю, а на роботу їхати треба, виникає питання, чи можна обдурити Драгер (алкотестер)? Інтернет рясніє різноманітними порадами/рекомендаціями та т.з. «народними засобами», на кшталт:
зробити кілька глибоких видихів і глибокий вдих свіжого повітря, щоб зменшити вміст парів алкоголю в легенях;
розжувати кілька кавових зерен, листочки петрушки, кропу або лаврового листа, з'їсти зубчик свіжого часнику, які здатні вбирати запах спиртного…
Проте адвокат застерігає: Я не є прихильником таких методів і не раджу ними користуватись. Адже практика свідчить, що навіть при певній ефективності вказаних засобів з фізіологічної точки зору, обдурити сучасні алкотестери практично неможливо. Ба більше, неможливо вплинути на результати лабораторних досліджень у медичному закладі.Тому моя порада – якщо відчуваєте дискомфорт від алкоголю, краще викличте таксі
Наркотичне сп’яніння
Ознаки наркотичного чи іншого сп'яніння під препаратами, що погіршують зосередженість уваги та швидкість реакції:
наявність одного або кілька ознак алкогольного сп’яніння (крім запаху спиртного з рота);
вузькі або помітно збільшені зіниці, які ніяк не реагують до світла;
сповільненість чи, навпаки, зайва рухливі активність та мовлення;
почервоніння чи, навпаки, сильна білизна обличчя.
У разі наявності підстав припускати, що водій перебуває під дією наркотиків або ліків, що впливають на його здатність керувати автотранспортом, поліцейський повинен доставити його до найближчого медичного закладу. Тест на місці у цьому випадку не здійснюється у зв’язку із відсутністю сертифікованих приладів, а правопорушник відразу спрямовується у медичних заклад.
Часто у водіїв, які направляються на огляд до медзакладу, постає питання, що буде з авто та чи можуть його забрати? Треба розуміти, що відповідно до ч. 1 ст. 266 при виявленні проявів перебування водія під алкоголем, наркотиками або під впливом медпрепаратів правоохоронець зобов’язаний негайно його відсторонити від керування. Зауважте, відсторонити – це зовсім не означає відібрати. У цьому разі подальше керування може бути довірено особам за вибором водія. Головне – наявність у обраної особи посвідчення водія на відповідну категорію, — пояснює правник.
Огляд у медичному закладі
Медичний огляд відбувається у медзакладі не пізніше ніж через 2 години з моменту фіксування факту за підсумками тестування на місці зупинки. Ще однією умовою правомірності проведення медичного огляду є складання висновку про результати досліджень у присутності представника нацполіції, — зауважує Дмитро Кушнаренко.
Сам медичний огляд включає лабораторні дослідження відібраних проб біологічного середовища на присутність препаратів, що стали причиною сп'яніння. Предметами досліджень можуть бути:
слина;
сеча;
змивання з шкіри обличчя, рук, а також з поверхні губ;
кров.
Інші частини 130 ст КУпАП
Далі в цьому законодавчому акті встановлено відповідальність за більш тяжкі протиправні дії, як кажуть: «Що далі в ліс, то більше дров», а саме:
ч. 2 ст. 130 КУпАП – повторне впродовж року притягнення до відповідальності за управління у п'яному стані або передачу управління особі, яка знаходиться у п’яному стані;
ч. 3 ст. 130 КУпАП – притягнення до відповідальності водія, який протягом 1 року вже двічі піддавався адміністративному стягненню;
ч. 4 ст. 130 КУпАП – вживання алкоголю наркотиків або психотропів одразу після ДТП, або після зупинки поліцією, тобто до проведення тестування на алкоголь.
Решта частин статті 130 аналогічна першим чотирьом, тільки стосується тих, хто керує різними водними транспортними засобами, тобто річковими, морськими, маломірними спортивними суднами або скутерами.
Які штрафи ст. 130 КУпАП та інші покарання передбачені за їзду у нетверезому стані?
У 2025 році покарання за ст. 130 ПДР – управління напідпитку залишаються дуже суворими. Вони поступаються лише кримінальним покаранням за аварією з жертвами та залишення місця ДТП.
Отже, які штрафи за ст. 130 КУпАП у кількісному вираженні? Рівень покарань вражає:
перше правопорушення (ч. 1 ст.130) – 17 тис. грн з позбавленням прав водія на 1 рік;
повторне правопорушення протягом року (ч. 2 ст.130) – 34 тис. грн з позбавленням прав водія на 3 роки;
третє правопорушення за рік (ч. 3 ст. 130) – 51 тис. грн, а також конфіскація авто з позбавленням прав водія на 10 років.
Закон не передбачає жодних зауважень, попереджень, менших покарань для першого разу та будь-яких інших альтернатив, а відразу – штраф і позбавлення прав водія! — акцентує адвокат.
Але це ще не все. За правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП, проводиться оплатне вилучення транспорту, а якщо притягують за ч. 3 ст. 130, автомобіль або інший транспорт, що є власністю водія-порушника, повністю конфіскується без жодних альтернатив
Висновок простий. Існує чотири умови запобігти конфіскації автомобіля:
Не вживати алкоголь або наркотики перед тим, як садитися за кермо.
Не передавати керування нетверезому.
Не мати автомобіля.
Звернутися до автоадвоката.
Звісно, це жарт, але як кажуть: «У кожному жарті є частка правди». Юридична практика свідчить, що навіть у самому важкому випадку адвокат, який спеціалізується на питаннях захисту прав водіїв, з великою ймовірністю, знайде підстави для оскарження ст 130 КУпАП у судовому порядку.
Покрокова інструкція, як діяти, якщо вас зупинили для складання протоколу за статтею 130 ПДР
Насамперед подзвоніть адвокату. Чим раніше він візьме участь, тим простіше буде захищатися від звинувачень.
С самого початку зупинки організуйте аудіо-, а краще відеофіксацію вашій взаємодії з правоохоронцями. Ці аудіо- та відеозаписи в подальшому можуть стати вагомими доказами неправомірних дій працівників нацполіції.
Після зупинки зачекайте. Поліцейський зобов'язаний чітко представитися із зазначенням свого звання, посади, прізвища та пред'явити своє посвідчення. Він також мусить вказати причину зупинки із роз'ясненням ваших прав, як особи, яка ймовірно допустила порушення ПДР або з інших причин була затримана.
Залишайтеся спокійним. Ні в якому разі не провокуйте конфліктну ситуацію, тому що це абсолютно даремно і навіть шкідливо. Розмовляйте спокійно та ввічливо, навіть якщо Вас охоплює обурення. Пам’ятайте, ваші поведінка та тон розмови, можуть суттєво вплинути на результат. Адже ми вже знаємо, що неадекватна реакція на обставини з вашого боку може бути сприйнята як ознака сп’яніння.
Лише після звернення поліцейського, починайте з ним розмовляти. Задавайте максимально прямі запитання, приміром, «З якої причини зупинили машину?» або «На підставі чого мене запідозрили?». Не соромтеся запитувати і взагалі розмовляти. Питання можуть бути будь-якими і чим більше їх, тим краще.
Порада: Під час зупинки не надавайте працівникам патрульної поліції оригінал документу, який посвідчує право керування. Краще пред'явити посвідчення водія в електронному варіанті з додатку «Дія».
Неважливо чи ви п’яні чи ні - якщо поліцейський запропонував вам пройти тест на алкоголь з використанням технічного засобу, відмовлятися не можна. Справа у тому, що відмова з вашого боку пройти огляд на місці зупинки із застосуванням алкотестеру або в медичному закладі з відбором проб і лабораторними дослідженнями - це й є диспозиція ст. 130 КУпАП.
Якщо ви відмовитися від тесту на місці, поліцейський зобов’язаний відразу спрямувати Вас до найближчого медичного закладу.
Будьте обережні та не піддавайтеся на провокації! На жаль, сьогодні поширена практика, коли поліцейські самі переконують водіїв відмовлятися від медичних оглядів. Ці факти краще фіксувати за допомогою відеозапису. Про них читайте далі.
При проходженні тестування з використанням алкотестеру проконтролюйте, щоб поліцейський надів мундштук респіраторного балона на кінець трубки, яка розташована блище до реагенту та запропонував вам самостійно:
відкрити упаковку з мундштуком одноразового використання;
дістати його;
надіти мундштук на протилежний кінець трубки;
продути трубку до повного заповнення балона.
Зауважте: при зміні кольору реагенту з жовтого на зелений проба вважається позитивною, якщо зміни кольору не відбулося, то негативною.
Саме позитивна проба вказує на вживання алкоголю і при вашій згоді з результатом тестування є основою для притягнення до відповідальності. Якщо ви не погоджуєтеся з результатами, то поліцейський зобов’язаний направити вас до медичного закладу протягом 2-х годин після тестування.
Після проведення огляду вимагайте від поліції тимчасове посвідчення водія, а також свої примірники протоколу та доданого до нього акту.
Як поліцейські притягують до відповідальності за ст. 130 КУпАП
Під час розмови з поліцейськими, як то кажуть, «пильнуйте», тобто будьте готові до можливих підступів. Наведемо чотири розповсюджені хитрощі правоохоронців.
Приклад 1:
зупиняють авто для перевірки документів;
повідомляють, що у вас «розширені зіниці та помітно почервоніння обличчя», що є ознаками наркотичного сп’яніння;
запрошують проїхати в медзаклад для огляду, на що ви, звісно, обурені і запевняєте, що наркотики ніколи не вживали;
як альтернатива огляду в медзакладі, поліцейські пропонують вам написати в протоколі, що ви не вживаєте наркотики.
Все – після цій фрази, яка написана вами власноруч можна готуватися до того, що ви фактично засвідчили свою відмову від огляду, готуйте 17 тис. грн та на рік розпрощатися з правами водія.
Приклад 2:
вас зупиняють та пропонують пройти огляд на алкоголь та наркотики, а ви дуже поспішаєте;
тоді вам пропонують просто написати в протоколі, що від огляду в медзакладі відмовляєтесь.
Результат – знову документально засвідчена відмова - ст. 130 КУпАП.
Приклад 3:
Ви стоїте біля свого автомобіля і до вас приїжджають патрульні та вимагають документи;
замість паспорту ви показуєте їм посвідчення водія, після цього вони починають задавати питання: «Кому належить автомобіль?», «Чи є страховка?», «А ви, раптом, не вживали?»;
закінчується розмова з поліцейськими складанням протоколу, що ви відмовилися від огляду…
Рекомендація – завжди спочатку показуйте паспорт, а не права.
Приклад 4:
коли Ви запечечуєте факт керування авто;
поліцейські все одно складають протокол;
запевняють, що не будуть забирати авто, якщо ви знайдете іншого водія, і самі зробите запис в протоколі, що зобов'язуєтеся не керувати автомобілем до повного протверезіння.
Результат – їх провокація вдалася на 100%.
Які помилки поліцейських допомагають скасувати штраф, передбачений за ст. 130 КУпАП та інші покарання за п’яну їзду?
Ми вже зрозуміли, що іноді співробітники поліції з метою підвищення показників необґрунтовано виписують протоколи за ст. 130 КУпАП. Але все ж таки більшість протоколів мають під собою вагомі підстави, і, як ми з вами встигли переконатися, при всій зовні простоти процедури проведення тестування та складання відповідної документації, існує дуже багато юридичних нюансів. Саме ці обставини нерідко призводять до помилкових дій представників патрульної поліції і кожна така помилка потенційно є підставою для закриття провадження у справі.
Наведемо найтиповіші з них:
відсутні незаперечні докази, що стосуються керування авто, наприклад немає відеозапису, або підтвердження свідків;
дані про вчинене адміністративне правопорушення не пройшли реєстрацію в журналі єдиного обліку відділу поліції, що є прямим порушенням Наказу МВС від 08.02.2019 р. № 100;
залишені незаповненними графи, що передбачені формою атку і протоколу, а також в наявності помилки або виправлення у цих документах;
не вказані в протоколі назва, найменування моделі та серійного номеру засобу відеофіксації;
не зазначені в акті назва та номер спеціального технічного приладу, який використовувався для тестування;
не підтверджена відеозаписом або двома свідками відмова від проходження тестування на алкоголь;
відсутня у протоколі відмітка про роз'яснення порушнику його прав, передбачених ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, та його підпис;
немає в матеріалах справи сертифікату та свідоцтва перевірки драгера або іншого алкотестера, який використовувався для контролю на алкоголь;
відсутність акту про тимчасову затримку транспортного засобу, що свідчить про те, що водій не був відсторонений від керування.
І це далеко не весь перелік можливих помилок, яких припускаються поліцейські, а це означає, що поле для діяльності автоадвоката досить широке.
Оскарження 130 КУпАП
До цього часу ми говорили про оскарження дій патрульної поліції під час підготовки матеріалів про притягнення до відповідальності за п’яну їзду та захист в судовому процесі.
Важливо не плутати, що: поліція складає протокол – який потім скеровується до суду за для ухвалення постанови про притягнення до відповідальності або визнання особи невинуватою. Тобто по ст. 30 КУпАП - складається виключно протокол поліції який фіксує обставину і має бути скерований до суду, а от встановити вашу винуватість/невинуватість має суд.
У такому разі відповідь на питання: як оскаржити постанову по ст 130 КУпАП, яка вже прийнята судом - досить однозначна. Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду (строк 10 днів). При цьому, варто враховувати, що апеляційна інстанція є останньою щодо розгляду адміністративних правопорушень.
У разі коли вам відразу була винесена постанова поліції - коли вас затримали на місці при вчиненні адмінправопорушення, наприклад за перевищення швидкості або за рух по смузі громадського транспорту. Таку постанову можна оскаржувати згідно ст. 284 КУпАП термін оскарження постанови складає всього 10 днів з часу її винесення.
За цей час слід провести аналіз ситуації та знайти причини для подання скарги, в якості яких можуть бути:
помилкова кваліфікація правопорушення;
недостатність доказів;
порушення в процедурних питаннях при зупинці, проведенні тестування та медогляду, а також при оформленні документів;
незаконність протоколу.
Наступний крок – підготовка та подача самої скарги із зазначенням порушень та обґрунтуванням своєї позиції документальними доказами. В якості додатків для скарги можуть бути відеозаписи, фотографії, показання свідків тощо. Скарга може бути подана, як за місцем Вашого проживання, так і за місцем винесення постанови.
Пам'ятайте, що: всі докази стосовно обґрунтування скарги – це зона тільки вашої відповідальності. Готуйте документи та не забудьте сплатити судовий збір.
Допомога адвоката АО «Актум» при притягненні до відповідальності за ст 130 КУпАП
Давайте визначимо коло питань, які може охопити адвокат у разі звернення за допомогою при притягненні до відповідальності за п’яну їзду:
виїзд на місце зупинки та контроль складання протоколу;
супровід у медичному закладі та контроль складання висновку;
аналіз матеріалів справи, обставин зупинки та проведення перевірки на стан сп’яніння;
визначення стратегії захисту;
підготовка та надсилання адвокатських запитів до належних інстанцій;
підготовка пояснень про справі;
підготовка клопотання стосовно допиту свідків;
участь у судовому процессі;
оскарження протоколу про адмінправопорушення
Як ви бачите, адвокатська допомога АО «Актум» може бути всебічною та надаватися комплексно. Ми можем бути завжди поруч з вами або зовсім замінити вас в суді та інших інстанціях.
Приклади судової практики ст. 130 КУпАП
Для ілюстрації можливостей автоадвокатів «Актум» наведемо деякі приклади з судової практики.
Приклад 1. На Олену Т. спрямовані матеріали до суду за п’яну їзду.
Робота адвоката:
виявив, що відеозапис до справи не доданий, а в протоколі зазначено, що порушник відмовився проходити огляд у медзакладі;
витребував через адвокатський запит відеозапис з боді-камери представника патрульної поліції, де виявилося, що частина відео, де водію мали запропонувати пройти медогляд, відсутня;
витребував витяг з журналу виклику с записом про про дзвінок Олени на лінію 102, коли вона зрозуміла, що на неї намагаються скласти адмінпротокол за ст. 130.
Результат: Справа закрита.
Приклад 2. Богдана С. вночі на трасі за містом зупинив патруль та запропонував пройти огляд на алкоголь не в найближчому медзакладі, а за 70 км від міста зупинки.
Після втручання адвокату справу було виграно, оскільки ним було доведено, що медогляд було запропоновано з порушенням встановленого порядку.
Приклад 3. Миколу Ц. патрульні заподозрили у керуванні байком у п’яному стані. У медзакладі був проведений огляд із застосуванням швидкого тесту, який показав наявність в крові наркотичних препаратів. Микола з цим категорично не погодився, оскільки ніяких препаратів зовсім не вживає, та звернувся до АО «Актум».
Адвокат організував повноцінну незалежну медичну експертизу, довів у судовому засіданні, що швидки тести не є належним доказом за порушення ст. 130 КУпАП та виграв справу, зберігши Миколі кошти, права та добру репутацію.
Приклад 4. Людмилу С. зупинив представник патрульної поліції та висловив підозру стосовно керування автомобілем напідпитку. Для огляду був застосований газоаналізатор Драгер ARHK 0552, який показав 0.8 проміле. З результатами тестування Людмила категорично не погодилася та звернулася до адвоката.
В ході перевірки обставин адвокат виявив, що поліцейським не було запропоновано «порушниці» їхати в медзаклад для проходження огляду на сп’яніння, відповідне направлення не було виписано та доставка водія до близької лікарні протягом двох годин після проведення тесту на місці зупинки не була здійснена. Зазначені обставини було доведено в суді, тому вони стали підставою для визнання протоколу про адмінправопорушення недопустимим доказом.
Як ви змогли переконатися, в наведених справах участь адвоката відіграла ключову роль у збереженні коштів та прав керування.
Якщо вам потрібна допомога, звонить. Ми завжди на зв'язку в готовності надати професійну допомогу максимально швидко та ефективно.