background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

ШТРАФ ЗА ЇЗДУ БЕЗ ПРАВ

Керування автомобілем без водійського посвідчення — це досить серйозне правопорушення. За нього передбачено не лише штрафи, а й інші санкції. Саме ця неправомірна поведінка регулюється статтею 126 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення (КУпАП).

Якщо ви зіткнулися зі штрафом за їзду без прав або серйознішими санкціями, зв'яжіться з юристами адвокатського об'єднання «Актум». Вони дадуть відповідь на будь-які запитання під час індивідуальної консультації, а також допоможуть на всіх етапах судового процесу.


Який штраф за керування авто без прав?



Багато водіїв цікавляться, який штраф за їзду без прав передбачено в Україні. Залежно від ситуації сума може змінюватися, наприклад, при повторних правопорушеннях її розмір суттєво збільшується.

Як штраф, так і покарання за їзду без прав залежать від обставин. Розгляньмо їх детальніше:

  1. Якщо водій забув права вдома, покарання для нього буде мінімальне. Важливо, щоб автовласник при цьому мав чинне посвідчення водія.

  2. Штраф за керування авто без прав буде значно вищим, якщо людина ніколи не отримувала посвідчення водія у відповідних органах.

  3. Особливу увагу надають випадкам, коли водія позбавили прав, але він продовжує керувати автомобілем.

Який штраф за їзду без прав — це залежить від конкретного порушення. Якщо водій навмисно ігнорує закон, санкції будуть найсуворішими. Однак для разових порушень штрафи зазвичай невеликі.


Що сказано у законі — ст. 126 КУпАП



Згідно зі статтею 126 КУпАП, керування автомобілем без прав водія тягне за собою адміністративну відповідальність. Розгляньмо, який штраф існує за керування авто без прав на конкретних прикладах:

  • Якщо особа не має при собі посвідчення водія, штраф для неї буде 425 гривень.

  • При керуванні автомобілем без прав, враховуючи, що водій ніколи їх не отримував і не навчався в автошколі, штраф становить 3 400 гривень.

  • Якщо водія позбавили прав, а він все одно сів за кермо, то це буде серйозним правопорушенням. У цьому випадку штраф становитиме 20 400 гривень.

  • Подальше ігнорування закону спричиняє найбільш суттєві санкції. Це буде штраф 40 800 гривень, а також позбавлення права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років.

За наявності відповідного рішення суду, водій, який завинив, може зіткнутися з відплатним вилученням автомобіля. Транспортний засіб буде вилучено та продано, а суму повернуть колишньому автовласнику за вирахуванням витрат на реалізацію. Зазвичай за таких умов машина продається за порівняно невелику суму, тому важливо знати, як захистити свої права в суді.


Правова допомога зі штрафами для автомобілістів



Знаючи, скільки буде штраф за їзду без прав, важливо своєчасно звертатися за юридичною допомогою до досвідченого адвоката. Це дозволяє не тільки зберегти кошти на виплаті штрафів, а й уникнути позбавлення прав водія. Кваліфіковані фахівці також допоможуть вам правильно відстояти свої права в суді, наприклад, подати апеляцію до вищого органу за об'єктивно несправедливого судового рішення.



Адвокат наполягатиме на передбаченому штрафі відповідно до законодавства України, оскаржуючи попередньо накладені санкції. Фахівець також допоможе зібрати докази того, що автовласник дійсно забув документи вдома та не намагається ввести в оману суд.



В окремих випадках водіям може знадобитися адвокат по автоштрафам, який відповість на всі запитання та допоможе автовласнику захистити свої права в подібних ситуаціях. Звертайтеся до адвокатського об'єднання «Актум», щоб отримати детальну консультацію. Зробити це можна за номерами телефонів: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60.



Адвокати гарантовано дізнаються, яка сума штрафу за їзду без прав має бути вам нарахована, тому до останнього відстоюватимуть ваші законні права та домагатимуться справедливого судового рішення відповідно до закону.


photo thems