background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Виплати військовим за поранення

Виплати військовим за поранення. Дії військовослужбовця при пораненні та які документи потрібно зібрати. Скільки отримують поранені військові в Україні 2024.

Харків. Військовий шпиталь. Волонтери з іншого кінця країни, повертаючись додому, дізнаються, що тут лікується їх земляк, якого нікому навідати. Сирота, важке дитинство, змалечку хвороба, але в армію, на подив і захоплення сусідів, впросився. І от поранений. При цьому нагороджений медаллю «Сильному духом».



Зустрілися: у словах розпач, бо не зміг врятувати побратима, у якого малі діти, в очах – готовність воювати до перемоги, а сам – у розірваних капцях, чужому брудному лахмітті, яке знайшлося у шпиталі, бо його одяг медики на ньому вщент порізали, коли рятували, і… голодний. На запитання чи є в нього гроші, ховає погляд: «Та десь має зарплата бути…» Ні зарплати, ні виплати за поранення.



Інтернет рябіє проханнями підтримати поранених захисників. Чому?! Держава ж гарантує безкоштовне лікування і всі виплати! Але робимо поправки на війну, яка ускладнює всі процеси, і, незалежний від усіх часів, деструктивний людський фактор, адже наскільки швидко і які саме виплати отримає поранений військовий, в першу чергу залежить від його командирів, а також самого воїна, якщо він в стані проконтролювати ситуацію.



Дії військовослужбовця при пораненні

З поля бою пораненого воїна евакуйовують до стабілізаційного пункту, а далі, в залежності від важкості поранення – в медроту або в тиловий госпіталь. Каска, бронежилет, зброя і боєкомплект залишаються у військовій частині, в яку боєць потенційно після лікування має повернутися. З собою – лише форма 100, медична картка пораненого з його особистими даними та вказанням підрозділу. У формі 100 прописується вид поранення з акцентом на тому, чи воно бойове – тому це дуже важливий документ, який потрібно зберегти, щоб потім була виплата за поранення під час війни.



Далі протягом п’яти днів начальник медслужби частини має скласти довідку про обставини поранення чи травми (на підставі форми 100) і направити її або в лікувальний заклад, де знаходиться воїн, або в ТЦК.



Якщо довідки немає – пораненому потрібно писати рапорт на ім’я командира частини з проханням провести відповідне розслідування і таки видати довідку. Інакше ВЛК не пов’яже поранення із захистом Батьківщини. Та навіть у такому випадку варіант є: оскаржити рішення ВЛК, але вже маючи на руках головний документ – довідку.



Під час лікування військовому варто тримати зв’язок зі своєю військовою частиною, аби його не «загубили», адже й таке на війні трапляється, та не подали в СЗЧ.



Які документи потрібно зібрати військовослужбовцям?

Виплати за поранення ЗСУ передбачені та гарантовані. Головним аргументом, який стане відправною точкою для подальших нарахувань, є довідка про обставини поранення чи контузію. У ній – детальний опис обставин каліцтва із зазначенням чи був воїн тверезим (алкоголь, наркотики) і чи не пов’язане поранення з криміналом чи адмінпроступком.



Правники рекомендують мати цю довідку у чотирьох екземплярах: вона увійде до особової справи, додається до наказу про виплату військовим за поранення додаткової винагороди, потрібна для ВЛК та для оформлення ОГД.



Також потрібно зберігати усі медичні довідки та виписки про лікування. І, врешті – має бути висновок ВЛК.



Отже: довідка, виписки і висновок – документи-перепустка для отримання заслужених виплат, пільг і компенсацій.



Скільки отримують поранені військові в Україні 2024

Поранений воїн все одно ним залишається. Тому, насамперед, продовжує отримувати свою зарплату, передбачену його посадою у війську.



Проводиться стаціонарне лікування – не важливо в Україні чи за кордоном – виплачується 100 тисяч додаткової щомісячної винагороди. Якщо за те ж саме поранення захисник лікувався двічі чи більше, але з часовими розривами – ця виплата щоразу знову вступає в силу. Тут мова про важкі поранення, які потребують тривалого лікування. І якщо воно тягнеться понад чотири місяці – треба підтверджуюча довідка із висновком ВЛК, які потрібно передати командиру своєї частини для продовження нарахувань.



Сто тисяч отримує військовий під час 30-денної відпустки, яку надає ВЛК, але тут іде оплата у відповідності до використаних днів.



Якщо ВЛК визнала, що поранення (каліцтво, травма, контузія) пов’язане із захистом держави, обов’язковою виплатою є одноразова виплата за поранення. Її розмір визначає МСЕК, встановлюючи людині групи інвалідності чи відсоток втрати працездатності.



Інвалідність. Перша група передбачає отримання пораненим - 1 211 200 грн, друга – 908 400, третя – 757 тисяч.



Втрата працездатності. Якщо у зв’язку з пораненням вона втрачена повністю – людина отримає без сорока гривень 212 тисяч.



Виведені на час лікування поза штат, нарешті, отримують не 500-700 грн, як це було два роки, а повноцінну військову «мінімалку» – 20 100 грн. Але перших два місяці – попередню зарплатню.



До кого звернутися за допомогою

Гроші, в прямому сенсі зароблені кров’ю і потом, на жаль, не завжди просто отримати. Люди, які самотужки вступають у двобій із системою – часто просто опускають руки. Вбивають не так рани, як паперова тяганина і ставлення. Не хочуть цього. Саме тут знадобиться допомога адвоката по виплатам військовим.



Адвокатське об’єднання «Актум» постійно працює з клієнтами, яким або затримують належні виплати, або не нараховують їх взагалі. А вирішення може бути зовсім простим.



Всього один адвокатський запит адвоката Оксани Доготер розблокував кригу неприязних стосунків між командиром і підлеглим, через які останній не отримував потрібні документи.



В іншому випадку правники оскаржили рішення двох ВЛК і військовий, який через поранення частково втратив зір, отримав 82 тис. грн.



Загалом, завдяки команді «Актум», справедливість в графі виплати за поранення військовослужбовцям в грошовому еквіваленті відновлено на понад 100 000 000 грн. І робота триває. Більшість проблем вирішуються, якщо ними займатися. Давайте це робити разом і все вийде.



Телефонуйте щодня з 8 до 22: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60. Або звертайтеся відразу в офіс – вони є майже у всіх великих містах по Україні, зокрема, у прифронтових: Миколаєві, Слов’янську, Одесі.

photo thems