background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Які виплати в зоні бойових дій

Держава всіляко вдосконалює фінансове забезпечення воїнів, які несуть службу в «гарячих точках» нашої країни. Там, де воїни перебувають в режимі реальної війни, вони можуть розраховувати на виплати, розмір яких залежить від виконуваних задач. Захисники отримують зарплати, премії та додаткові виплати за виконання бойових завдань, за стаж роботи або за науковий ступінь. Урядова постанова № 168 від 28.02.2022 та Міністерський профільний наказ МО № 260 передбачають виплати військовим у зоні бойових дій у вигляді додаткових винагород під час воєнного стану у розмірі сто, сімдесят, п’ятдесят та тридцять тисяч.

Як в Україні виплачується зарплата мобілізованим



Заробітна плата мобілізованим в армії виплачується за посаду, звання та вислугу.



Відповідно до внесених у липні 2022 року змін у трудове законодавства роботодавець звільнений від обов’язку нараховувати попередній середній заробіток, але приватний сектор може на власний розсуд продовжувати це робити.



За працівниками, що мобілізовані, зберігається попередня посада та місце роботи.



Оплата праці мобілізованим робітникам здійснюється за рахунок коштів держбюджету на підставі положень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».



Скільки отримує мобілізований військовий



На фінансове забезпечення у зв’язку із проходженням захисником служби у війську за часів мобілізації впливає його посада, військове звання, род військ, місце служби, тощо, та загалом складається із окладу за посадою, за військовим званням, додаткової доплати та надбавки, винагороди, премії.



Хто може отримати виплату 100, 50 та 30 тисяч



100 тис. виплати в зоні бойових дій нараховують за безпосередню участь у бойових, захисних та оборонних заходах в районах їх виконання, окупованих місцевостях, між ворожими та оборонними позиціями, а саме:

- зіткнення з ворогом на першій лінії оборони або наступу;

- під час виявлення цілей ворога у повітрі;

- польоти в просторі нашої держави на територіях боїв;

- ураження ворога в складі ракетних військ, артилерії чи ППО;

- на території ворожої країни, в тому числі тимчасово захоплених ворогом місцин;

- ураження «вогнем» ворожої повітряної чи морської техніки/інших засобів;

- збереження шляхом зльотів повітряного транспорту під час ворожих ударів;

- у морському і річковому просторах на суднах;

- медперсоналу медчастин та їх підрозділів в зонах боїв;

- відбиття нападів на охоронювані об’єкти, їх звільнення після захоплення або насильного заволодіння зброєю або технікою;

- розмінування в районах боїв згідно з бойовими розпорядженнями.



Сума розраховується за дні фактичного залучення у таких заходах.



Ця сума може бути збільшена згідно з весняною урядовою постановою № 419 на 70 тисяч. Така винагорода стосується воїнів та поліцейських на передовій або територіях окупації, що виконують бойові завдання. Сплачується не завжди із місяця в місяць, а лише коли в сумі «збереться» тридцятиденка у зоні бойових дій.



Порядок № 260 передбачає, що виплата 100 000 гривень проводиться також і пораненим військовим, які травмовані за часів воєнного стану та пов’язується із захистом Отчини, лікуються у стаціонарі (і навіть за кордоном, із зарахуванням часу переведенння з одного мед закладу до іншого, або в період відпустки для лікування важких травм за висновком військової експертизи,- протягом всього часу перебування на лікуванні або у відпустці.



Поряд із цим аналогічної норми щодо нової одноразової 70-тисячної винагороди у законодавстві наразі немає.



50 тисяч доплати отримують керівний склад «воюючих» формувань та захисники, що виконують завдання у складі військового управління, пункт якого розташовується за лінією фронту. Перелік таких формувань має повноваження затвердити Головнокомандувач чи начальник Генштабу ЗСУ.



30 тисяч підлягає до нарахування захисникам у тилу за керівництво та виконання бойових завдань за окремими наказами, сили ППО, військові логісти.



Які ж документи стануть підтвердженням участі у бойових діях або виконання бойових завдань? Бойовий наказ, журнали бойових дій або ведення оперативної обстановки, бойове донесення, постова відомість, рапорт командира.



Наразі механізм заохочення захисників, які перебувають на лініях вогню, на шляху постійних трансформацій, а сам процес військових «залаштунків» досить складний, тому допомога юриста щодо виплат військовослужбовцям, стане «стрілкою компасу», що допоможе обрати вірний вектор руху для отримання всіх визначених законодавством гарантованих виплат.



Телефонуйте професіоналам, які працюють для Вас: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems