background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Які виплати за безвісти зниклого військового та полоненого

Виплати грошового забезпечення військовополонених та зниклих безвісти унормовано 9 статтею Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та урядовою постановою № 884, якою затверджено відповідний механізм дій.

На які виплати мають право родини полонених та зниклих безвісти?



Сім’ям таких захисників кожного місяця за весь період відсутності сплачується забезпечення, яке зберігається за військовим на весь період – до повернення або встановлення факту загибелі чи смерті.



Що ж мається на увазі під таким забезпеченням відповідно до законодавства? Оклад за посадою та званням у війську, передбачені надбавки за вислугу років, інші додаткові види забезпечення у грошовій формі, які виплачуються постійно, тощо.



Всі виплати, які належать рідним, підлягають індексації.



Також є чітко визначене поняття «безвісно відсутній військовослужбовець», під яким розуміють зниклого безвісти захисника, який боронив Батьківщину й стосовно якого п'ятнадцять і більше днів відсутня інформація про місце перебування, крім СЗЧ.



Яким є строк отримання допомоги



Рідним захопленого в полон військового належать до сплати кошти до моменту визволення. А рідним зниклих безвісти бійців - до дня встановлення їх загибелі судом або виключення з складу діючої армії (особового складу в/ч).



Весь час, коли триває перевірка причин захоплення військовослужбовця у полон або заручником для їх родин передбачена виплата забезпечення.



Хто має право на отримання виплат



Спершу претендентами стають дружина або чоловік.



Наступною чергою - дорослі діти, що мешкають із ними разом, їх представники за законом, ті, хто опікуються чи піклуються про них або усиновили, утриманці воїна, або його батько та мати, яким виплачують допомогу порівну, якщо військові не у шлюбі та без дітей.



Важливо розуміти, що родини військових, які з власної волі потрапили полон, вчинили СЗЧ, дезертири, не можуть розраховувати на такі виплати.



Які документи необхідно подати для отримання виплат



Насамперед важливо підготувати заяву на адресу командування військового формування (в/ч) та додати до неї копії:

- паспорта зі сторінками ПІП та реєстрацією (у разі відсутності останнього-відповідна довідка);

- свідоцтва про шлюб (за потреби);

- свідоцтва про народження дітей (за потреби);

- код РНОКПП або ІПН.



Строк не вважається сплившим, якщо заяву про виплату подано: для захоплених у полон – до дня звільнення, а для безвісти зниклих – не пізніше 3-х років з моменту, ухвалення судом «визнати безвісти зниклих військових» і вступом у силу відповідного судового рішення.



Необхідні документи зібрані та подані. А що далі?



Далі їх розглядає командир та приймає відповідне рішення протягом п’ятнадцяти днів, про що заявник інформується письмово. Якщо відмовили, то рішення обов’язково повинно відображати мотиви та причини відмови. Оскаржити рішення можливо у суді.



Коли можуть відмовити у виплаті?

По-перше, якщо звертаються за виплатою особи, що не мають на це права.

По-друге, не надано повний обсяг документів. У цьому випадку заявники мають можливість знову звернутися до командира, надавши повний пакет документів.

По-трете, це порушення строків звернення.

І, по-четверте, факт встановлення добровільного потрапляння у полон, дезертирства та СЗЧ.



Військовий адвокат Адвокатського об’єднання «Актум» розуміє всі нюанси процедури та стане надійним порадником в справах щодо виплат. Ви можете сміливо доручити нам всі спірні моменти та непорозуміння.



Телефонуйте досвідченим, які працюють командно: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60

photo thems