Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

ЧИ МОЖНА НЕ СПЛАЧУВАТИ КРЕДИТ ПІД ЧАС ВІЙНИ?

У зв'язку з вторгненням рф та початком повномасштабної війни на території України велика кількість наших громадян залишилися без заробітку та можливості виплачувати відсотки за кредитом.

Багато хто, почувши про те, що війну визнано форс-мажорними обставинами, вирішив, що якщо форс-мажор, то й платити кредит не потрібно. Розберемося, чи це так.Дійсно, у зв'язку із запровадженням на території нашої держави воєнного стану Торгово-промислова палата України видала сертифікат, чим підтвердила виникнення та дію форс-мажорної обставини на території України. Форс-мажорна обставина – це надзвичайна та невідворотна обставина, яка виникла, у нашому випадку це – війна.Багато позичальників, дізнавшись про це, помилково вважають, що у зв'язку з дією форс-мажорної обставини вони можуть взагалі не оплачувати свій кредит чи позику. Однак це не так. Форс-мажорна обставина не звільняє від виконання зобов'язання, а лише у деяких випадках відстрочує терміни його здійснення, тому зобов'язання по кредиту має бути виконане належним чином за першої ж нагоди.У зв'язку з воєнним станом введено лише деякі послаблення щодо кредитних зобов'язань:

Під час дії воєнного стану кредитори не несуть відповідальності за несвоєчасну сплату кредитів.

Будь-яка пеня або штраф банком не нараховується.

Процентна ставка у разі несвоєчасної оплати кредиту не зростає.

Будь-які пеня, штрафи тощо, які нараховує банк за несвоєчасну сплату кредиту, починаючи з 24 лютого 2022 року, мають бути списані банком.

При цьому банки позбавлені права нараховувати відсотки користування кредитними коштами.Тому пам'ятайте, що ваш кредит просто так нікуди не зникне і робота кредитних організацій влаштована таким чином, що ніхто нічого не пробачає, рано чи пізно буде вжито заходів щодо стягнення боргу.Якщо у вас виникла заборгованість перед кредитором, не зволікайте з часом, проблема вже існує, тому необхідно оперативно, професійно і тільки в правовому полі її вирішувати.Звертайтесь за консультацією з кредитних питань за телефоном +380970739301 або заповніть заявку на сайті.

photo thems