Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Навіщо адвокат в ТЦК під час мобілізації?

Для чого потрібен супровід адвоката при зверненні у територіальні центри комплектації та соціальної підтримки. Що потрібно знати про ТЦК та як адвокат зможе захистити вас від правового свавілля.

«Відточена та тренована експертиза – це зброя правознавця. Захист ваших прав у ТЦК – це юридична робота: хист, талант правників – і ніякого чаклунства», - Оксана Доготер, військовий адвокат.Й дійсно існує шкідлива думка: найми адвоката – й він якимсь дивом звільнить тебе від мобілізації. Це повний абсурд. А ось правда: досвідчений юрист знає, як захистити права людини та громадянина в мобілізаційному процесіСвавіллю – зась: що потрібно знати про ТЦК

Україна у 2022 році провела реформу системи військових комісаріатів – перейменувала їх у Територіальні центри комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП).Функціонал ТЦК лежить у сфері правозастосування законів, що стосуються: військового обов’язку громадян, військової служби, мобілізації, мобілізаційної підготовки. Їх діяльність регламентують два нормативні акти:

Закон 1992 року про загальний військовий обов’язок та військову службу.

Положення про ТЦК (Постанова КМУ №154 від 23.02.2022).Ще один міф: представникам ТЦК – сам чорт не брат, тому вони мають право зробити з громадянином все, що завгодно. Схопити, запакувати, відправити на полігон і т. ін. Це чиста маніпуляція, згідно з українськими законами їм заборонено:

- застосовувати фізичну силу, затримувати, доставляти в поліцію, ув’язнювати;

- примушувати підписувати документи (зокрема, про отримання повістки);

- обшукувати, забирати особисті документи та телефони;

- вдиратися в приватну власність (житловий будинок, квартиру, автомобілі);

- створювати громадянам перешкоди в комунікації – з родичами, друзями, юристами, журналістами або користувачами соцмереж, месенджерів, блогів.А як же сотні відео в інтернеті з прикладами порушення всіх цих табу? Відповімо так: вихід тцкашників за межі законодавства – підстава для притягнення до юридичної відповідальності. Аж до кримінального покарання.Для чого потрібен супровід адвоката в ТЦК (СП)

Для захисту від свавілля й потурання ваших прав. І зауважте, що скориставшись правовою допомогою, ви зможете підготуватися до візиту в військкомат, щоб уникнути там фатальних помилок.Чим допоможе консультація військового юриста?

Які є законні підстави для відстрочки від призову, хто отримає право на звільнення за новим законом про мобілізацію, в якому порядку про це потрібно заявити і як офіційно оформити свій статус? Що потрібно мати з собою для оновлення даних в ТЦК та медичної комісії, як себе вести безпосередньо на ВЛК? Які межі прав і обов'язків в мобілізаційному процесі - у громадянина і працівників ТЦК? Це типові питання до правознавців, з якими звертаються клієнти щодня.На консультаціях:

- Дізнаєтеся свої права і, головне, як їх можна реалізувати при взаємодії з ТЦК;

- Змоделюєте поведінку у військкоматі та на ВЛК;

- Сплануєте подальші кроки, щоб мінімізувати ризики у майбутньому;

- Підтягнете рівень правової грамотності.Аргументи, документи, факти – проаналізуйте разом з юристом, щоб додати спокою та впевненості у завтрашньому дні.Що дає супровід адвокат в ТЦК?

Те, що ви моряк далекого плавання з надкушеною акулою кінцівкою та дівчиною в кожному порту (читай – дитиною) – ще довести потрібно. Законодавство не передбачає автоматичного звільнення від мобілізації або визнання непридатним до служби.За це доведеться битися з армійською машиною, інтереси якої прямо конфліктують з громадянськими правами та свободами. З адвокатом – ви сильніші, захищені, йдете до бажаного результату найкоротшим шляхом.Крім того, ви перекладете на юриста весь клопіт і неприємності комунікації з бюрократами, заощадите особистий час і не пошкодите взуття в подорожах по замкнутому колу.До кого звернутися за допомогою

Адвокатське об’єднання «Актум» – це 25 правознавців, які з 2014 захищають військовозобов’язаних по всій країні. Проконсультуємо, порадимо вірний хід, супроводимо і підтримаємо у ТЦК.Наші військові юристи:

- проаналізують ваш фактаж і документи;

- допоможуть написати аргументовану заяву на отримання відстрочки;

- скасують незаконні рішення/дії/бездіяльність працівників ТЦК;

- безпосередньо супроводять у військкоматі та на медкомісії.У разі тяганини, необхідності витребувати інформацію/документи – підготуємо адвокатський запит, обов’язковий для всіх посадових осіб та організацій.Не шукайте «чарівну пігулку» від мобілізації. Її немає. Візьміть професіонала для захисту своїх прав». Катерина Петренко, адвокат із супроводу по ТЦК та СПЩоб замовити консультацію адвоката по ТЦК – зателефонуйте: 097-073-93-01, 098-665-05-40 або 050-665-05-60.

photo thems