Середні тілесні ушкодження – ст. 122 ККУ
Нанесення тілесних ушкоджень – це правопорушення, яке передбачає відразу низку статей у Кримінальному Кодексі України. Водночас ККУ визначає наступні ступені тяжкості травм: легкі, середні та тяжкі. Регулює відповідальність за середні тілесні ушкодження стаття 122 КК України. Якщо ви стали жертвою нападу або вас звинувачують за цією статтею, варто подбати про якісний юридичний супровід, який допоможе вам захистити власні інтереси під час досудового розслідування та засідання суду. Для цього ви можете звернутися до професіоналів з адвокатського об’єднання «Актум».
Яка міра відповідальності передбачена статтею 122 ККУ
122 стаття ККУ регулює кримінальну відповідальність, що передбачена за умисне нанесення середніх тілесних ушкоджень. Загалом можна виділити такі види покарань:
обмеження волі на термін до 2 років;
позбавлення волі строком до 3 років.
Також ст. 122 КК України передбачає декілька факторів, які сприяють посиленню покарання. Якщо метою злочину було залякування та примус до якихось дій, кримінальна відповідальність підвищується. Позбавлення волі у такому разі становить від 3 до 5 років.
Варто зазначити, що примус і залякування можуть стосуватися не тільки безпосередньо жертви, яка отримала травми, а і її родичів і близьких людей.
Також посилення покарання за умисні середньої тяжкості тілесні ушкодження настає коли злочин вчиняється з мотиву расової, релігійної чи національної нетерпимості.
Визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень
Під час досудового розслідування правоохоронні органи визначають, за якою статтею Кримінального Кодексу України буде винесено звинувачення. Це важливий процес, який передбачатиме встановлення максимально можливої міри покарання.
Загалом умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження – травми, які відрізняються такими основними ознаками:
Небезпеки для життя немає.
Тривалий термін втрати працездатності (на період від 21 доби).
Стійке порушення працездатності на довгостроковий період. Під цим розуміється втрата працездатності понад 10%, але до 33%.
Визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень відбувається шляхом проведення судово-медичного огляду.
Докази нанесення тілесних ушкоджень
Докази в кримінальному провадженні необхідні для того, щоб довести вчинення злочину та надати справі повноти. Потрібно розуміти, що нанесення умисних ушкоджень середньої тяжкості – це серйозне звинувачення, яке не може базуватися на основі припущень і вигадок. Кримінальне розслідування справи відбувається шляхом збору таких доказів, як:
зібрання свідчень (потерпілого, обвинуваченого, свідків);
результатів слідчого експерименту;
відео з камер спостереження;
електронного листування між потерпілим та обвинуваченим або аудіо записів розмов;
результатів проведення впізнання особи тощо.
Всі ці докази безпосередньо впливають на стратегію захисту та особливості розгляду справи.
До кого звернутися за допомогою по статті 122 КК України
Практично кожна кримінальна справа має певні унікальні елементи. Для їх врахування потрібен професійний погляд, який здатен надати тільки кваліфікований кримінальний адвокат. Це спеціаліст, який перш за все надає такі основні послуги для клієнтів:
Консультації після загального розгляду справи стосовно того, що варто зробити обвинуваченому або потерпілому далі.
Аналіз особливостей справи, дослідження різноманітних правових аспектів, які в майбутньому можуть привести до полегшення або посилення кримінальної відповідальності за вчинений злочин.
Розробка стратегії на основі сильних і слабких сторін справи.
Комунікація з правоохоронними органами, переговори з протилежною стороною, представництво в суді та інші подібні задачі.
Збір і підготовка необхідної документації, яка може знадобитися під час судового розгляду справи.
Якщо ви стали жертвою або вас звинувачують за статтею 122 Кримінального Кодексу України, отримати кваліфіковану допомогу ви можете у спеціалістів адвокатського об’єднання «Актум». У нас працюють тільки досвідчені юристи, які спеціалізуються на таких справах, що допоможе розраховувати на сильнішу позицію під час судового засідання.