background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Дружина інвалід ІІІ групи – чи можна отримати відстрочку від армії

Третя група інвалідності встановлюється тоді, коли людина має реальні проблемі зі здоров’ям, які заважають їй повноцінно жити, а періодично й справлятися зі звичними людськими потребами. Якщо ж на тривале погане самопочуття накладається, скажімо, повсякденна турбота про дітей – тоді просто необхідно, щоб вдома був і батько, який буде допомагати. Можливість така є, але не у всіх. У більшості випадків, якщо дружина інвалід 3 групи, мобілізація її військовозобов’язаного чоловіка є цілком законною.

Що каже закон стосовно відстрочки від мобілізації


У якому стані має бути людина, аби їй дали третю групу інвалідності? Їй потрібні додаткові засоби для самообслуговування, далеко і швидко ходити не під силу, навчання – в особливому режимі, втрачається повноцінність у трудовому процесі, є проблеми з орієнтацією і спілкуванням, контролем поведінки. Кожен з цих критеріїв свідчить про те, що самостійно людині самій з собою справлятися важко. Особливо у періоди загострень хвороби. Та у воєнний час на підтримку свого чоловіка може розраховувати далеко не кожна дружина з інвалідністю ІІІ групи.


Мобілізаційне законодавство дуже прискіпливе у питанні відстрочки для чоловіків через захворювання дружини. До прийняття його нової версії тема не йти на війну, бо у дружини третя група, взагалі була закрита. Тепер є винятки. На відміну від ІІІ, відстрочка по інвалідності дружини І чи ІІ групи не залежить від того, через яку саме хворобу вона її має. 


Стовідсоткова підстава для відстрочки від мобілізації: дружина – інвалід 3 групи через онкологію, психічний розлад, паралітичні прояви, немає ноги чи руки, кисті чи стопи, якогось із парних органів. І навіть якщо інвалідність встановлена з якоїсь іншої причини, а у жінки до того ж є онко, порушена психіка чи церебральний параліч – відстрочка теж дається.

Чи мобілізують якщо дружина інвалід 3 групи


Мобілізувати чоловіка жінки-інваліда третьої групи можуть за трьох умов: він сам цього хоче, немає підстави для відстрочки, вона просто не оформлена.


Мобілізація, якщо дружина інвалід 3 групи – неминуча за умови, що її стан, хай зовсім безпорадний, але не пов’язаний з тим переліком хвороб, які дають право її чоловікові залишатися вдома та полегшувати своїй жінці життя і побут.


Якщо ж це право є, потрібно виконати ряд послідовних дій. Відстрочка не надається «зі стелі», її слід вчасно, правильно оформити і отримати. Тож, чи мобілізують, якщо дружина інвалід 3 групи залежить від самого чоловіка. Від його вибору.

Як оформити відстрочку і які документи для цього потрібні?


“Я для себе вирішив так: у військкомат не піду, бо маю турбуватися про свою дружину з вродженою інвалідністю, але й ховатися не буду, дадуть повістку – піду воювати”– розповідає Василь з Хмельниччини. “Мене мобілізували відразу після того, як обновив свої військово-облікові дані. Майже водночас у дружини виявили онкологічне захворювання. Я не встиг оформити відстрочку, а допомогти їй, крім мене, нікому. Чи можу я повернутися додому? Якщо моя дружина інвалід 3 групи – чи звільняють з військової служби, якщо її інвалідність із теперішнім захворюванням не пов’язана? І які документи для цього потрібні?”

Ситуація у такій чи трохи іншій інтерпретації знайома для багатьох. Адвокат з мобілізації адвокатського об’єднання Актум Тетяна Лебєдєва пояснює:

«Оформлення відстрочки, якщо чоловік військовозобов’язаний, починається із заяви до ТЦК, якщо військовий – з рапорта командиру. До цього документа додається або висновок МСЕК – за умови, що причина третьої групи інвалідності дружини входить до переліку хвороб, які дають право на відстрочку, або довідку про наявне у неї захворювання з цього ж списку. Потрібна копія свідоцтва про шлюб, також паспорт і код дружини – щоб побачити, чи вже хтось з родичів не отримав відстрочку по її догляду».

Більше й оперативніше про все дізнавайтеся на консультаціях у юриста з питань мобілізації. 


Телефонуйте у зручний для вас час (крім нічного): 097-073-93-01, 050-665-05-60, 098-665-05-40

photo thems