background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Заява та строки на оскарження рішення ВЛК

Чи придатні ви до служби у війську? А якщо так, то де будете служити? Визнають ваше поранення бойовим і таким, яке гідне грошової компенсації й відпустки для реабілітації?

Все це вирішує військово-лікарська комісія. Не святі люди, роблять помилки. То як вчинити, якщо ВЛК припустилась несправедливості, прийнявши рішення, яке не відповідає ані дійсності, ані нормативним вимогам?



Оскаржити ВЛК: два шляхи

Звернення до суду – універсальний спосіб вирішення спору. У разі конфлікту з ВЛК – це буде адміністративний суд. За місцем розташування комісії, чиє рішення оскаржується. Або на території реєстрації заявника позову.



Згідно ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства військовозобов’язаний або військовослужбовець може звернутись по судовий захист і відновлення права чи інтересу, які він вважає порушеними.



Альтернативний порядок оскарження постанов (висновку) ВЛК – звернутись із заявою про перегляд до вищої медкомісії в армійській ієрархії. Тобто спочатку до обласної ВЛК, потім – до регіональної, а не знайшовши порозуміння й там – скаржитись в центральну при МОУ. Рішення останньої – ставить крапку на цьому шляху.



Проте обидва способи – не є взаємовиключними. Приміром, під час або вичерпавши можливості адміністративного оскарження людина має право скористатись можливістю довести свою правоту в суді.



Заява на оскарження рішення ВЛК

Якщо вибрано судовий шлях – позовна заява повинна відповідати процесуальним вимогам, викладеним у статтях 160-161 КАСУ. Спрощуючи, заявнику треба вказати:

- назву суду й чому саме він повинен прийняти позов до розгляду;

- хто з ким судиться та через що;

- обґрунтувати свої вимоги та навести докази на їх підтримку;

- сформулювати, що потрібен зробити суд.



Обов’язково потрібні додатки: оскаржуване рішення і довідки, виписки, інша медична або офіційна документація на обґрунтування позовних вимог. Також потрібно передати копії заяви та доданих документів – для відповідачів.



Зауважте, що рішення комісії – є чинним до його скасування. Тому варто просити суд призупинити дію документу до вирішення спору – у окремій заяві про забезпечення позову.



Зразок заяви на оскарження ВЛК у досудовому порядку – простіший, скаржник повинен зазначити:

- В чому саме полягає незгода з висновком військових лікарів.

- Які підстави для оскарження.

- Чого хоче заявник (зміни висновків, контрольного огляду, повторної медкомісії).



До заяви на оскарження рішення ВЛК треба додати виданий комісією документ і докази, на яких ґрунтується позиція – що свідчать про стан здоров’я, обставини отримання поранення (травми, каліцтва) чи захворювання, їх тяжкість тощо.



Строки на оскарження рішення ВЛК

Вони залежать від обраного способу захисту – у суд чи по армійській інстанції піти.



Досудовий

Строки оскарження висновку ВЛК – 1 місяць (з дня отримання документу).



Судовий

Якщо попередньо мав місце адміністративний перегляд – строк оскарження постанови ВЛК становить 3 місяці (з моменту вручення постанови вищих за рангом комісій).



На звернення безпосередньо до суду – заявник має 6 місяців (рахуються з дня прийняття оскаржуваної постанови).



Супровід оскарження висновку ВЛК

Адвокатське об’єднання «Актум» – це 25 військових юристів у 11 містах країни. Маємо відточену, треновану експертизу у воєнному праві – займаємось захистом військових з 2014 року. Наші спеціалісти щоденно ведуть справи клієнтів, які незадоволені рішеннями ВЛК у місцевих ТЦК і на вищих рівнях. І мають успіх в цьому: протиправні рішення медкомісій скасовують або змінюють – у переважній більшості випадків.



Якщо потрібен адвокат, який допоможе оскаржити рішення ВЛК – просто зателефонуйте у будь-який день з 8 до 22 години: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems