Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

Оскарження рішення ВЛК - Адвокат ВЛК

background
ACTUM

Оскарження рішення ВЛК - Адвокат ВЛК

ЗАХИСТ СВОГО ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я – ПРИРОДНЕ ПРАВО ЛЮДИНИ

Проходження військово-лікарської комісії – обов’язкова процедура для кожного військовозобов’язаного. Від якості проведення якої залежить не лише дотримання його прав громадянина, а й подальше майбутнє і навіть життя. Задля отримання кращого результату важливо, щоб проведення і проходження ВЛК відбувалось за участю адвоката. Команда військових юристів «Актум» підтримає та надасть допомогу на кожному етапі проходження медичної комісії, а, у разі необхідності, допоможе в оскарженні висновку ВЛК.

Оксана Георгіївна Доготер, адвокат

natalia

популярні

запитання

 • Як отримати направлення на ВЛК військовому

  arrow
 • Порядок оскарження постанови ВЛК

  arrow
 • Судове оскарження рішення ВЛК

  arrow
 • Якщо мене мобілізують, але я не згоден із висновком ВЛК

  arrow
 • Чи підпадає мій діагноз під звільнення/відстрочку

  arrow
 • Якщо мене не відправляють на ВЛК після поранення

  arrow
 • Адвокат по ВЛК: консультація та супровід

  arrow
 • Консультація лікаря по ВЛК

  arrow
 1. Як отримати направлення на ВЛК військовому

  Направлення на медичний огляд військовослужбовців (крім строковиків) надається: прямими керівниками від командира та вище, органами управління та підрозділів ВСП ЗСУ, прокуратурою, судом, керівниками гарнізонів, штатними ВЛК, військовими лікувальними закладами, військовими комендантами тощо. Необхідно подати рапорт про направлення на ВЛК (бажано подавати у двох примірниках, на своєму примірнику обов'язково - поставте відмітку про отримання). Звернення розглядаються протягом місяця (не більше) з дня надходження.

 2. Порядок оскарження постанови ВЛК

  Військовослужбовець має право оскаржити висновок ВЛК: у досудовому або судовому порядку. Зазвичай позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду по інстанції. Для цього потрібно: написати заяву/скаргу з проханням переглянути висновок ВЛК; додати всі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка. За результатами розгляду комісія може переглянути висновок або направити на повторний медичний огляд. У суперечливих випадках при оскарженні рішення ВЛК, право на ухвалення остаточного рішення залишається за центральною ВЛК Міноборони.

 3. Судове оскарження рішення ВЛК

  Рішення військово-лікарської комісії можна оскаржити у суді, якщо ви не погоджуєтесь з результатами проведеної медичної експертизи. Наприклад, комісія могла не врахувати виявлені медичні показники, визнавши їх несуттєвими, і ви - незгодні. Або під час проходження ВЛК були виявлені порушення щодо обліку вашого медичного стану. Судове оскарження дозволить надати докази задля перегляду або зміни висновку ВЛК. Зауважимо, що процес перегляду висновку ВЛК у суді потребує професійної юридичної підтримки, адже ретельна підготовка доказів – запорука у досягненні бажаного результату.

 4. Якщо мене мобілізують, але я не згоден із висновком ВЛК

  У такому разі слід проаналізувати обґрунтованість рішення ВЛК. Щоб почати процес та добитись оскарження постанови ВЛК треба визначити підстави неправомірності рішення. Звернути увагу та проаналізувати медичні картки, витяги з лікарень, хронічність захворювань та терміни їх появи. Також необхідно аналізувати перелік хвороб, зазначених у Положенні 402 про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України. За наявності підстав необґрунтованого рішення адвокат візьметься за оскарження рішень ВЛК, допоможе та притримає мобілізацію на період розгляду.

 5. Чи підпадає мій діагноз під звільнення/відстрочку

  Положення 402 про військово-лікарську експертизу у ЗСУ регулює перелік хвороб, що дають право призовнику звільнитися від служби в армії, або військовослужбовцю звільнитися, бути частково придатним. Але навіть якщо вашої хвороби точно немає в переліку, потрібно робити сукупний аналіз діагнозів. Юрист аналізує медичні картки, витяги з лікарень, зважає на хронічність захворювань та період їх появи, знає порядок оскарження ВЛК. Тобто відповідне рішення приймається за сукупним аналізом хвороб. І навіть якщо вашої хвороби немає в переліку, то за сукупністю стану здоров'я можна подати оскарження ВЛК.

 6. Якщо мене не відправляють на ВЛК після поранення

  У цьому випадку необхідно зрозуміти кілька речей. Вас зобов'язані відправляти на ВЛК після травм та поранень. Ви повинні надати довідку про поранення. Також ви маєте право надати відповідний рапорт. Якщо один із цих аспектів порушений, необхідно оскаржувати відповідні дії. Адвокат чітко розуміє порядок оскарження рішення ВЛК та зможе вас захистити.

 7. Адвокат по ВЛК: консультація та супровід

  ВЛК тепер обов’язок для всіх, адже ВЛК визначає вашу придатність/непридатність до війська. Послуга «адвокат ВЛК» та «консультація по ВЛК» - це допомога юриста, спеціалізацією якого є проходження медогляду військовозобов’язаними та військовими. Якщо медкомісія була несправедливою чи видала неправомірне або невідповідне рішення адвокат допоможе оскаржити рішення ВЛК. Консультація по ВЛК - дозволить зрозуміти процедуру медобстеження та підготуватися до неї. А консультація лікаря ВЛК – забезпечить уточнення всіх медичних нюансів стану вашого здоров’я.

 8. Консультація лікаря по ВЛК

  Ступінь придатності до служби визначає ВЛК на підставі проблем зі здоров’ям та діагнозів. Наказ 402 містить Розклад хвороб та критеріїв по кожному ступеню придатності. На консультації лікаря по ВЛК ви отримаєте детальний аналіз всіх ваших медичних документів, висновок про ступінь придатності, який відповідає стану вашого здоров’я. Лікар, дослідивши меддокументи дасть чіткі рекомендації щодо необхідності додаткового медогляду профільних спеціалістів та лабораторних досліджень. Консультація лікаря по ВЛК – об’єктивний та фаховий висновок про стан вашого здоров’я та придатності до війська.

 • №1

  «Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України» за 2023 рік

  Ми відзначені у категорії «Лідери практик 2023. Військове право» у щорічному національному рейтингу.

 • 2014

  Досвід у справах з 2014 року

  Ми успішно представляємо інтереси клієнтів у складних ситуаціях, пов'язаних із військовим правом. Наша команда має грунтовні знання та практичний досвід, завдяки чому ми здатні забезпечити ефективну підтримку щодо ВЛК .

 • 5 000

  Консультацій та справ

  Сумарний досвід у питаннях щодо проходження/оскарження ВЛК - понад 5 000 консультацій та справ різної складності. Наш досвід - запорука високоякісної підтримки у вашій справі та досягнення результату.

 • 90/100

  Показник успіху

  Ми - адвокати, яким довіряють. Наші результати говорять самі за себе: 90% справ завершуються так, як цього очікують клієнти. Допомогаємо з оскарженням рішень ВЛК та всіма іншими питаннями щодо захисту військових.

Успішні справи

ключові фахівці напряму

 • Вікторія Вікторівна Кузьменко

  Вміння налагоджувати контакти й встановлювати психологічно комфортні стосунки з людьми

  Вікторія Вікторівна Кузьменко
 • Олена Миколаївна Хоменко

  Загострене відчуття відповідальності, вміння твердо відстоювати позицію клієнта

  Олена Миколаївна Хоменко
 • Наталя Георгіївна Коровіна

  Керівний принцип – це повна відвертість та прямота між адвокатом і клієнтом

  Наталя Георгіївна Коровіна
 • Рустам Бейказович Нурієв

  Колишній військовий. Адвокат по всім військовим питанням.

  Рустам Бейказович Нурієв
 • Валерій Вікторович Нікітін

  Блискучий практик кримінального права, вміле використання процесуальних інструментів

  Валерій Вікторович Нікітін
 • map

  Працюємо по всій Україні: надаємо онлайн-консультації або виїжджаємо до Вас.

  Для вас відчинені двері наших офісів в різних містах: Київ, Львів, Слов'янськ, Дніпро, Одеса, Миколаїв, Житомир, Кривий Ріг, Херсон, Харків

Право на життя і здоров’я – перше по значущості конституційне право. Його недоторканність – базова цінність суспільства. Наша мета - надійний захист ваших прав.

our team

орієнтовнавартість

country

Заповніть форму для отримання консультації або зв’язку з адвокатом або скористайтесь для зв’язку поштою та нашими номерами телефону.