background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Як пройти ВЛК: які документи потрібні?

Новим Законом України №10449 зобов’язано всіх після оновлення військово-облікових даних, пройти медичну військово-лікарську комісію. Це торкнеться і тих, хто мав статус «обмеженої придатності» за старим законом.

Міноборони, видавши 2 травня наказ № 262, тим самим змінило Положення про військово-лікарську експертизу та затвердило новий Розклад хвороб, яким визначатиметься придатність до військової служби.



З 4 травня процедура проходження військовими та військовозобов’язаними ВЛК зазнала змін. Зміни торкнулися: часу на проведення обстеження, критеріїв придатності до війська, переліку постанов, які приймаються за результатами ВЛК, порядку їх оскарження.



Отже, давайте детальніше розберемо: як пройти ВЛК та що з документів має бути аби мати змогу її пройти.



Що потрібно для проходження ВЛК?

Особа, яка має намір проходити ВЛК повинна пересвідчитись в наявності пакета документів, необхідних для цього.



Якщо документи готові, наступним кроком буде запис на медичний огляд. Запис здійснюється на підставі направлення віддалено в Е-чергу керівником медслужби військової частини чи працівниками закладу охорони здоров’я, або ж безпосередньо в реєстратурі медзакладу.



Після цього проходять обстеження ЕКГ та флюорографію органів грудної клітини.



Надалі особа направляється для огляду лікарями.



Яких лікарів відвідують під час ВЛК та скільки триває медкомісія?

Хірург, терапевт, невропатолог, окуліст. Для жінок – гінеколог. Інші лікарі – за показаннями.



За новими положеннями наказу Міноборони медичні обстеження ВЛК триватимуть не більше 14 днів, та рішення за їх результатами видаються людині під підпис.



Чинність же рішень ВЛК у воєнний час становитиме - 1 рік, в мирний - 5 років.



Незмінним залишилось функціонування штатних та позаштатних ВЛК, постанови яких обов’язкові до виконання.



Штатні ВЛК мають повноваження скасовувати постанови ВЛК, які не відповідають вимогам законодавства або прийняті на підставі недійсних документів. Анулюються постанови, які прийняті загалом правильно, але потребують приведення у відповідність до норм чинного законодавства.



Результати обстеження вносяться в електронний реєстр військовозобов’язаних.



Які документи потрібні для ВЛК?

У наших реаліях, коли війна триває й невідомо коли закінчиться, для початку - перед проходженням медкомісії маєте мати документи для проходження ВЛК:

- направлення на медогляд;

- медкнижку;

- посвідчення особи (військовий квиток, посвідчення офіцера);

- за наявності - оригінал довідки про обставини травми, засвідчену копію акту про нещасний випадок, посвідчення учасника бойових дій (витяги з особових справ та інші документи для УБД).



Всю меддокументацію відтепер можна подавати в електронному вигляді.



Медичні записи та висновки також мають міститися в особистому кабінеті в системі Helsi, що дає можливість особі позбутися купи паперової медичної документації.



До кого звернутися за допомогою?

Якщо виникли сумніви щодо результатів комісії, їх можна оскаржити в досудовому порядку до вищої інстанції або звернутися до суду.



Звертаємо увагу, що внесені зміни передбачають оскарження рішень ВЛК упродовж місця після отримання рішення.



В будь-якому разі допомога адвоката під час оскарження рішень ВЛК або юридичний супровід в процесі проходження комісії надасть змогу владнати всі спірні питання та непорозуміння з урахуванням уточненої процедури. Військовослужбовці чи військовозобов’язані зможуть краще зрозуміти процедуру медичного обстеження, підготуватися до нього та знатимуть про критерії, які враховуватимуться при визначенні їхньої придатності.



Щоб замовити консультацію адвоката – зателефонуйте: 097-073-93-01, 098-665-05-40 або 050-665-05-60.

photo thems