background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Як можна оформити, переоформити квартиру, нерухомість на іншу особу перебуваючи за кордоном

Війна внесла корективи у всі аспекти нашого життя, зокрема і в юриспруденцію. Наразі спостерігається тенденція щодо зростання кількості запитів щодо угод по переоформленню майна з закордону за дорученням.



Отже, як це можливо зробити правильно та без втрат.



Що потрібно для того щоб переоформити майно яке знаходиться в Україні на іншу людину, якщо ви перебуваєте за кордоном?

Перебуваючи за кордоном спочатку потрібно визначитись який правочин найоптимальніше підходить до вашої ситуації, оскільки створює різні правові наслідки після їх укладення.



Обираючи між договором купівлі-продажу чи дарування необхідно враховувати, що жоден із цих договорів не може бути скасований в односторонньому порядку. Такі договори однаково можуть бути визнані недійсними у судовому порядку, але тільки, якщо встановлено порушення порядку або підстав для їх посвідчення.



Відразу зазначимо, що укласти договір за кордоном, онлайн чи через Дію - не можливо.



Єдиний шлях, якщо ви знаходитесь за кордоном, передати повноваження іншій людині, оформивши довіреність, яка підпише угоду безпосередньо в Україні у нотаріуса.



Також для переоформлення квартири із за кордону варто звернути увагу на наявність зареєстрованих неповнолітніх дітей, адже це буде перешкодою при оформлені угоди і потребуватиме попередньої консультації правника.



Наявність непогашених боргів, за якими відкриті виконавчі провадження, зокрема - звичайний штраф за перевищення швидкості – також стане перепоною при посвідчені угоди.



Збір необхідних документів для переоформлення нерухомості

Для посвідчення угод по переоформленню нерухомості необхідно надати оригінали правовстановлюючих документів.



Для житла (квартира, дім) такими документами є свідоцтво про право власності, договори дарування, договори міни, купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про частку у спільному майні подружжя у разі смерті другого, судове рішення, що набрало законної сили та інші документи.



Для земельної ділянки – державний акт на право власності на землю, судове рішення, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або Державного земельного кадастру про реєстрацію права власності та інші угоди щодо відчуження землі.



Додатковими документами, при певних обставинах угоди можуть також бути:

Письмова (посвідчена нотаріально або в консульстві) згода одного з подружжя.

Оригінал документу, який підтверджує лінію споріднення з людиною, на яку переоформлюють майно, це впливає на оподаткування певних угод.

Звіт про оцінку майна.



Оформлення довіреності через посольство чи нотаріуса

Повертаючись до представництва інтересів власника майна за довіреністю для оформлення майна із за кордону в України, то найоптимальніше її оформляти в консульській установі України в країні вашого перебування.



Якщо такої можливості не має, то у місцевого нотаріуса.



Однак, перед цим, доцільно відвідати юриста з нерухомості в Україні щоб підготувати текст довіреності, адже вона повинна відповідати нашому українському законодавству та має містити повний обсяг повноважень, який би давав необхідні права з оформлення правочину довіреній особі, а нотаріус вже засвідчить цей підготовлений текст і ваш підпис.



Текст довіреності може бути посвідчений, як на українській мові, та і на мові відповідної країни.



Також важливо з’ясувати, наприклад, у юриста, чи необхідне нанесення Апостилю та проведення консульської легалізації або такої вимоги не встановлено.



У країнах Євросоюзу, а також у Канаді чи США, питання Апостилю вирішується досить легко. Це буде або Апостиль (США, Канада, Німеччина…125 країн) або взагалі без нього - при наявності відповідного договору між країнами, наприклад Польща, Молдова, Грузія тощо.



Консульська легалізація – більш складана процедура і передбачена вона для країн, які не підписали Гаазьку конвенцію, що скасовує легалізацію документів. Це такі країни, як Емірати, Шрі-Ланка, Бразилія, Єгипет…



На чому ще важливо закцентувати увагу – порада адвоката з нерухомості Актум

Переоформлення майна вимагає уважного підходу і краще аби вам допомагав фахівець – адвокат з питань нерухомості, який добре розуміє всі нюанси, а також допоможе зібрати необхідні документи.



Адвокат з нерухомості надасть вичерпну консультацію та допоможе обрати вірний шлях по оформленню/переоформленню майна.



Замовити консультацію правника, дзвінок або зустріч в офісах Києва та інших містах –з 8.00 до 22.00. Телефонуйте: 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems