background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Відстрочка від мобілізації: дитина до 3 років

Чи можна отримати відстрочку від мобілізації якщо народилася дитина, або якщо батько сам виховує дитину.

Неповторна кожна мить життя дітей, особливо період, коли вони першими кроками та словами осягають та оцінюють світ – прекрасний і страшний водночас. Російські виродки зробили наш світ жахливим. Сотні дітей вже ніколи не познайомляться зі своїми татами, сотні тисяч батьків не бачать, як ростуть їхні діти, не можуть жити зі своїми сім’ями, бо – русня.



Саме зараз збирає голоси електронна петиція про те аби родинам, у яких росте дитина до 3 років, відстрочка від мобілізації дала можливість зміцнити українську генетику. Та поки такого немає. Розглянемо випадки, коли все ж військовозобов’язані батьки вправі залишатися вдома.



Чи можна отримати відстрочку від мобілізації якщо народилася дитина?

Так. Але, за великим рахунком, така можливість є лише у трьох випадках і найкращий з них всього один: в сім’ї з’явилася третя дитина. Причому, вагітність дружини права на відстрочку не дає, лише факт народження, задокументований свідоцтвом.



Другий випадок: дитина народилася нездорова і хвороба тяжка: рідкісне захворювання, діабет, онкологія, ДЦП, родова травма, потреба в трансплантації, нервові розлади, вади розвитку та ін. У цьому випадку в ТЦК разом з копіями основних документів потрібно надати і той, що підтверджує хворобу маляти та довідку, яка доводить, що батько проживає разом з ним.



І третій момент, коли відстрочка від мобілізації при народженні дитини гарантована: відмовилась від неї, померла або важко захворіла мама. Тоді, зрозуміло, що виховання сина чи доньки повністю лягає на плечі батька і військова служба цьому фактору – не конкурент. Відстрочка діятиме до закінчення війни або ж, у кращому випадку, до одужання дитини.



Якщо ж у родині у світ прийшло перше чи друге здорове дитя, все добре з мамою – татові й юриста не треба питати, щоб уточнити чи є відстрочка від мобілізації при народженні дитини. Повинен іти захищати мир своєї сім’ї.



Ще один варіант гарантованої відстрочки: військовозобов’язана жінка народила дитину і у відпустці доглядає її до трьох, а за медичними показами – до шести років. Втім, новий мобілізаційний закон закріпив ту норму, що жінки можуть служити лише добровільно.



Якщо батько сам виховує дитину

Війна. В рази побільшало сиріт та випадків, коли мами не з доброї волі залишають своїх дітей: ракети людьми не перебирають. Нікуди не зникли й «зозульки»: народила – й полетіла нове гніздечко шукати. Або й просто подружжя розлучилося і вирішили, що краще дитині буде з татом.



Якщо ж батько став і мамою і татом водночас, законна відстрочка від мобілізації – дитина до 3 років у нього чи старша – ролі не грає. До повноліття. Але факт самостійного виховання потрібно довести.



Пакет документів для ТЦК у цьому випадку має містити свідоцтво про смерть матері чи ж рішення суду: про те, що вона пропала безвісти, позбавлена батьківських прав або дитину у жінки відібрано без цієї крайньої міри.



На жаль, існує чимало випадків, коли діти стають інструментом у досягненні єдиної мети: уникнути мобілізації. Та на рівні зі штучними судовими процесами виникає чимало й реальних – коли батько дійсно в судовому порядку змушений доводити, що виховує дитину сам.



Для цього, насамперед, потрібно правильно написати заяву. До неї додати:

- судове рішення про припинення шлюбу із фіксацією факту, де реально буде жити дитина;

- засвідчений нотаріусом договір про те, як саме батьки будуть брати участь у її вихованні;

- документи права власності або оренди житла, де живуть батько з дитиною;

- дані про людей, які ще там проживають;

- акт обстеження житлових умов – вони мають сприяти позитивному розвитку дитини;

- довідка про те, що мама, здебільшого, залишається поза процесом виховання своєї дитини, бо, наприклад, живе за кордоном.



Доказом може бути те, що мама – на окупованій території. Переконливо виглядає довідка із дитсадка чи школи – там точно бачать, хто саме займається дитиною. Ну і свідчення сусідів – вони знають все і про всіх.



Як себе захистити?

На Черкащині самотньому 39-річному батькові присудили три роки ув’язнення, хоча потім замінили на півтори року іспитового терміну – «ухилянт». Після проходження ВЛК та визнання його придатним, чоловік проігнорував бойову повістку, бо сам виховує сина та ще й «на руках» – старенька мама. Тож, солдат запасу від служби в армії, по закону, ухилився. Але визнав свою провину, тому суд й пом’якшив покарання.



А якби той чоловік проконсультувався у знаючих в законі людей, то адвокат з питань мобілізації вибудував би йому алгоритм дій та допоміг би пройтись всіма сходинками до того місця, де пересіклося життя самотнього батька з «трибуналом» – і їх дороги розійшлися б паралельно. Тому подбайте про майбутнє своє та дітей завчасно.

Виникли передумови тривожних обставин – телефонуйте: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems