background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

ТОП-5 НОВАЦІЙ СІЧНЯ НА ЯКІ ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

ТОП-5 законодавчих ініціатив січня 2024 року, на які варто звернути увагу.

Спрощено порядок ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.

Тепер завозити гуманітарну допомогу можуть тільки організації, що зареєстровані в Є-Реєстрі. На розподіл дається 90 діб.

23 січня 2024 року набув чинності Закон №3448-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги» який, зокрема містить низку важливих норм, що врегульовують питання ввезення та обліку гуманітарної допомоги.



Так, Законом визначається:

- спрощення процедури ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги;

- обов’язкова реєстрація гуманітарної допомоги в Єдиному реєстрі.

Наразі в реєстр внесені понад 4,5 тисячі юросіб, які офіційно можуть завозити гуманітарну допомогу до України;

- розширення переліку отримувачів гуманітарної допомоги, також до переліку додались іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні, а також неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг;

- врегульоване питання визнання товарів гуманітарною допомогою та терміни їх розподілу - до 90 діб з моменту перетину митного кордону;

- визначено можливість передачі транспортних засобів військовим як гуманітарну допомогу.



Мінюст дозволив боржникам користуватись коштами, «заблокованими» у виконавчому провадженні.

Міністерство юстиції надало офіційні роз'яснення, як в умовах дії воєнного стану фізособи-боржники можуть користуватись коштами, що «заблоковані» у виконавчому провадженні. Так, фізособа-боржник може витратити до 26,800 грн на місяць, але для цього потрібно написати заяву у ДВС чи приватному виконавцю про визначення поточного рахунку.



Як зробити це правильно – проконсультуйтесь із кредитним адвокатом.



На розгляд ВР внесено законопроєкт про запровадження інститут множинного громадянства.

22 січня 2024 року президентом України внесено до Верховної Ради законопроєкт, що передбачає ухвалення комплексних змін до законодавства та запровадження інститут множинного громадянства, а також підстав втрати українського громадянства. Зокрема передбачено спрощення порядку набуття громадянства України для іноземців певних категорій та іноземних добровольців, що воюють на боці України.



Військові та військовозобов’язані будуть в «цифрі».

6 січня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану» (законопроєкт №10062), яким передбачається створення електронного реєстру військовозобов'язаних та військовослужбовців, що дасть змогу взаємодіяти з армійською системою не виходячи з дому та без «папірців» – через електронний кабінет.



Підприємства оборонно-промислового комплексу можуть бронювати всіх своїх військовозобов'язаних працівників.

16 січня 2024 року Кабінет Міністрів вніс зміни до Постанови від 27 січня 2023 року №76, якою регулюються питання бронювання військовозобов'язаних під час дії воєнного стану.

Тепер підприємства, установи та організації, визначені Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості критично важливими у сфері оборонно-промислового комплексу України можуть бронювати своїх військовозобов'язаних працівників без обмежень за кількістю та без врахування рівня дефіцитності їх військової спеціальності.



Якщо ваше підприємство не входить до такого переліку, то ви завжди можете замовити тренінг персоналу від наших фахівців щодо процедури мобілізації та поводження у ТЦК – задля збереження штату.

photo thems