Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ШАХРАЙ ВЗЯВ ОНЛАЙН - КРЕДИТ НА ВАШЕ ІМ’Я?

Мікрокредит ‒ це сума грошей до 20 000 грн, яку надає небанківська мікрофінансова організація (МФО) в кредит на невеликий термін. Кредитну угоду з такою організацією можна укласти через мережу Інтернет.

Для цього необхідно лише зареєструватись на сайті МФО і внести всі необхідні дані. Процес швидкий та нескладний, тому цим все більше користуються недобросовісні особи ‒ шахраї.Що робити, якщо шахрай взяв онлайн - кредит на ваше ім’я?

Якщо Вас починають турбувати колектори, вимагаючи виплату кредиту, який Ви начебто взяли, перш за все не панікуйте. Дізнайтеся в якій саме МФО взято кредит і на яку суму. Потім дотримуйтесь наступного алгоритму дій:  • зверніться до МФО з вимогою надати завірені в установленому порядку копії кредитного договору, що мають містити номер, дату укладення, реквізити кредитора, а також документів, які підтверджують, що саме Ви укладали договір.  • зазначте у зверненні до МФО, що особисто Ви ніяких кредитних договорів з МФО не укладали, коштів не отримували (за наявності наведіть необхідні докази) та вимагайте скасувати заборгованість, що начебто вважається за Вами;  • записуйте всі телефонні розмови зі співробітниками МФО чи колекторськими компаніями, що намагатимуться стягнути з Вас відповідну заборгованість, які в майбутньому можуть бути використані як докази неправомірних дій таких організацій;  • зверніться до правоохоронних органів із заявою про вчинення щодо Вас кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає в оформленні на Вас кредиту. Це робиться задля того, щоб правоохоронний орган зміг зафіксувати факт правопорушення та внести відомості щодо нього до Єдиного реєстру досудових розслідувань;  • зверніться зі скаргою щодо укладення договору онлайн – кредиту на ваше ім’я сторонньою особою з використанням підроблених документів до Національного банку України з метою проведення перевірки та відібрання пояснень від МФО.Якщо всі вище перераховані дії не призвели до бажаного результату, варто звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору. В ході розгляду справи необхідно буде надати докази, що договір ви не укладали, про його існування не знали, на вебсайті МФО не реєструвались і листування з ними взагалі не вели.Варто подати клопотання до суду про витребування у мобільного оператора, номеру який було зазначено для отримання кредиту, відомостей про місцеперебування мобільного пристрою за номером телефона та роздруківку смс – повідомлень, а також про витребуванню інформації у банківської установи щодо рахунку (картки), на який перераховані кредитні кошти.Звертайтесь за консультацією та допомогою до адвокатів по кредитах за телефоном +380970739301 або заповніть заявку на сайті.
photo thems