background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

АПЕЛЯЦІЇ НА РІШЕННЯ СУДУ

Апеляція на рішення суду – це процесуальна дія, за допомогою якого оскаржується рішення суду першої інстанції. Подається документ до суду апеляційної інстанції, який займається саме такими справами.



Якщо ви відчуваєте, що ваші права якимось чином були порушені під час судового процесу і наявні вагомі докази, які це підтверджують, оптимальним рішенням буде скласти апеляційну скаргу.


Що таке апеляційна скарга?



Апеляційна скарга – це розповсюджений процесуальний документ для оскарження рішення або ухвали суду. Його можуть подавати учасники справи (позивачі та відповідачі), а також зацікавлені особи, які мають пов’язані інтереси, а також питання щодо їхніх прав і свобод.



Після того як апеляція на рішення суду приймається та відкривається відповідне впровадження, зацікавлена особа стає учасником справи.


Для чого потрібна апеляція?



Скарга до апеляційного суду – це базове право будь-якого громадянина України, який вважає, що його свободи чи права були порушені під час розгляду справи в суді першої інстанції.



Після того як апеляція на рішення суду приймається, апеляційний суд перевіряє, наскільки точно перша інстанція застосувала норми права під час розгляду процесу. Для цього повторно піднімаються всі обставини, докази та інші матеріали, які безпосередньо стосувалися справи.


Як скласти апеляційну скаргу?



Апеляція на рішення суду подається у письмовій формі. Дуже важливо правильно оформити документ, оскільки в іншому випадку апеляційний суд може його не прийняти.



Насамперед в апеляційній скарзі потрібно вказати таку інформацію:

  • назву суду, куди подається документ;

  • ПІБ, якщо заявник фізична особа;

  • повне найменування компанії, якщо заявник юридична особа;

  • номер рішення або ухвали, яке оскаржується;

  • назву суду першої інстанції, який розглядав справу;

  • обґрунтування подачі заяви (неправильність встановлення обставин судом першої інстанції, відмова у прийнятті доказів чи їх неправильне дослідження тощо);

  • клопотання заявника;

  • дату отримання рішення суду, яке оскаржується;

  • перелік додатків (різноманітних документів та матеріалів, які мають відношення до справи).



Для подання апеляційної скарги також потрібно зібрати відповідні додатки:

  • копії скарги, кількість яких відповідає учасникам справи; 

  • копії додаткових документів, аналізів, свідчень тощо; 

  • підписані повноваження представника, який захищає інтереси своїх клієнтів;

  • квитанцію, що підтверджує сплату судового збору, або документ про звільнення від такого обов’язку.



Терміни подачі апеляційної скарги



Скарга апеляційному суду подається у встановлені терміни, які складають – 15 днів для ухвали та 30 днів для рішення суду. Відлік часу починається з дня публікації повного рішення суду. Однак учасники, які не отримали рішення в день публікації, можуть розраховувати на поновлення терміну, що був пропущений.



Термін на апеляцію можна поновити або подовжити за клопотанням учасника справи або зацікавленої особи. Водночас для цього потрібно надати відповідне обґрунтування, а саме, чому особа не скористалася правом на апеляцію в зазначений термін. Адекватність такого обґрунтування виноситься на розсуд суду, до якого потрібно було подати документ або доказ.



Важливо зазначити, що подача апеляційної скарги у військовий час відбувається так само. Однак верховний суд зазначив, що це також є поважною причиною для поновлення термінів проведення апеляції.



Як подати апеляцію на рішення суду?



Апеляційна скарга подається безпосередньо в суд апеляційної інстанції. Також у вас є можливість скористатися державною платформою «Електронний суд», щоб подати такий процесуальний документ в електронному вигляді.



Крім того, у вас завжди є можливість передати право на подачу апеляції своєму представнику. Послуги адвоката – це можливість бути впевненим, що апеляція складена та оформлена належним чином. Отримати юридичну допомогу ви завжди можете в адвокатському об’єднанні «Актум». У нас працюють тільки досвідчені адвокати, які знають всі деталі того, як відбуваються процесуальні дії.



Наші фахівці не тільки проконсультують вас, а й допоможуть скласти переконливе обґрунтування для того, щоб знову відкрити справу. 



Звертайтеся по кваліфіковану допомогу за номерами телефонів: 067-271-44-73, 098-665-05-40, 050-665-05-60.



Записатися на консультацію також можна через сайт, заповнивши онлайн-форму.

 


photo thems