background
ACTUM

Підробка документів – адвокат за статтею 358 ККУ та ст. 366 ККУ

СПОКУСИВСЯ, РИЗИКНУВ, ПОПАВСЯ – НА ПРИЙОМ ДО ЮРИСТА

Технічний прогрес змінив індустрію підробок. До паперового фальшування (статті 358, 366 КК) додались такі склади злочину, як цифрове шахрайство (ч. 4 ст. 190) та хакінг (ст. 361).Актум здобув унікальний досвід захисту від обвинувачень, де йдеться про підробку документів: нотаріат, ВЛК/МСЕК, списання матеріальних цінностей тощо. Скористайтесь нашою експертизою у надсучасних і класичних злочинах цієї категорії.natalia

популярні

запитання

 • Що вважається підробленим документом

  arrow
 • Повна або часткова фальсифікація

  arrow
 • Відповідальність за статтею 358 КК

  arrow
 • Розмежування статей 358 та 366 КК

  arrow
 • Що робити, якщо вас звинувачують у підробці документів?

  arrow
 • Допомога адвоката у разі звинувачення за статтею 358

  arrow
 • Ваші документи підробили – що робити?

  arrow
 • Ціна адвокатських послуг у справі про підробку

  arrow
 • Резон залучити кримінальних юристів Актум

  arrow
 1. Що вважається підробленим документом

  Склад кримінального правопорушення складає підробка матеріальних носіїв – офіційних документів, які містять інформацію (факти й т. ін.), яка надає право або звільняє від обов’язку або ж створює інші юридичні наслідки. Тобто має місце фальшування/спотворення/перекручення дійсності. Статус «офіційні» мають документи, які видаються органами державної влади і місцевого самоврядування, нотаріусами й адвокатами, юридичними особами та об’єднаннями громадян, підприємцями тощо. Вони мають такі атрибути як печатка, штамп або форма бланку.

 2. Повна або часткова фальсифікація

  Документ можуть підробити повністю – виготовлення посвідчення, диплому, свідоцтва тощо, які не існують в дійсності. За допомогою спеціальної техніки для друку або використання підробленого бланку, печатки чи буцімто підпису певної особи. Часткова підробка – внесення у справжній документ змін, неправдивих відомостей: коли видаляють, додають або інакше перекручують зміст, спотворюючи реальність. Наприклад, збільшують цифру середнього заробітку у довідці для кредиту або «продовжують» лікарняний. З правової точки зору – різниці не має: обидва варіанти – злочин.

 3. Відповідальність за статтею 358 КК

  Кримінальне переслідування можливе за виготовлення сфальшованого документу, печатки, бланку; а також торгівлю ними та використання. Санкція за підробку – штраф до 17 тис. грн або до 2 років обмеження волі (ОВ). Коли сфальшований документ «виробляє» співпрацівник організації (не службова особа, бо інакше – ст. 366 КК), аудитор та інші спеціалісти, що надають професійні послуги – штраф до 3 400 грн або ОВ до 3 років. У разі повторності або попередньої змови – за те й інше світить 5 років ув’язнення. Якщо використовуєш підробку – штраф до 850 грн або до 2 років ОВ.

 4. Розмежування статей 358 та 366 КК

  Кваліфікація залежить від того - хто суб’єкт злочину. Коли підроблений документ виготовлений службовою особою – ст. 366 КК. Якщо у злодія немає такого статусу – його дії кваліфікують за ст. 358 КК. Термін «службова особа», яким оперує Карний Кодекс – розтлумачено у ст. 18. Простими словами – це працівник органів держвлади, самоврядування або підприємства чи організації, який має повноваження щодо адміністративно-розпорядчих дій (за законом, спецрозпорядженням або посадовими інструкціями).

 5. Що робити, якщо вас звинувачують у підробці документів?

  Звернутись до спеціаліста, який професійно займається захистом підозрюваних/обвинувачених, тобто до адвоката по кримінальним справам. Карними за статтею 358 КК України є дії з прямим умислом – коли метою було використання підробки для створення правових наслідків. Собі чи іншій особі. Ще треба довести, що документ має статус офіційного, а про його фальшивість знали. Це передумови наявності складу злочину, якими часто нехтує сторона обвинувачення. Робота адвоката – продемонструвати його вади та неспроможність. Чим допомогти клієнту видертись з неприємностей або їх мінімізувати.

 6. Допомога адвоката у разі звинувачення за статтею 358

  Наявність захисника унеможливлює тиск поліцейських і фабрикацію доказів проти вас. Кримінальний адвокат на вашому боці – це якісні знання права та процесу, особиста підтримка під час слідчих дій та у суді. Він завжди буде поруч – можна проконсультуватись, щоб не накоїти помилок. Досвідчений адвокат наперед знає, що будуть робити слідчі. Виявляє всі недоліки та плутанину по справі, й обертає це на користь клієнта. Технічна експертиза документів – фундамент для обвинувачення, вміння її проаналізувати та відшукати невідповідності – належить до чеснот кримінального юриста.

 7. Ваші документи підробили – що робити?

  Звернутись до адвоката, й з його допомогою – заявити до поліції, вимагаючи реєстрації злочину. Використання завідомо підробленого документа – розповсюджений метод скоєння шахрайств, рейдерства – тобто кваліфікованого заволодіння чужим майном. Підробити можуть особисті документи, свідоцтва про право власності, довіреність від вашого імені на ведення справ, укладання угод. Юрист проконсультує. Підкаже, куди звертатись. Допоможе скласти заяви та дасть поради для унеможливлення ризиків. За його підтримки правоохоронці приймуть заяву і шкоду від злочину буде зупинено.

 8. Ціна адвокатських послуг у справі про підробку

  Ви зможете: за 550 грн – проконсультуватись з адвокатом в месенджері; за 4 тис – запросити його для супроводу допиту, обшуку, затримання. Від 15 тис – гонорар за вступ на вашому боці в кримінальну справу на слідстві чи в суді. Вартість оскарження вилучення майна та техніки, супровід свідка, розблокування банківських рахунків громадян або компаній – за домовленістю. Послуги для потерпілих від фальшування документів на стадії порушення кримінального провадження – від 2 500 грн. Опротестування вироку: 30 тис – апеляція, 40 тис – касація. Суми – кінцеві, без доплат.

 9. Резон залучити кримінальних юристів Актум

  Адвокатське об’єднання Актум працює у кримінальних справах давно – з 1998 року. Не оминули увагою наші адвокати й справи за статтями 358, 366, 190, 361 КК: маємо значний досвід та добрі результати у захисті клієнтів. Юридичні офіси об’єднання є повсюди в країні – Київ, Харків, Одеса, Житомир, Львів, Дніпро, Кривий Ріг, Миколаїв, Покровськ. У нас працюють 15 знаних у професії адвокатів. Ми консолідуємо їх досвід і практикуємо колективний метод вирішення завдань. У разі якщо клієнт не знайшов з юристом спільної мови – замінимо його на іншого фахівця.

 • 1998

  ДОСВІД та практика

  Практика у справах про підробку документів з 1998 року

 • 25

  МИ ПОРУЧ

  Висококваліфікований колегіум кримінальних юристів – на вас працюють 25 спеціалізованих адвокатів.

 • 1

  БЕЗ ЗВОЛІКАНЬ

  Отримайте консультацію адвоката у межах години. Щодня, без вихідних.

 • 950 |15 000

  ДОСТУПНІСТЬ

  У месенджері проконсультуємо з кримінального права за 950 грн. Гонорар за ведення у поліції/суді справи із підробки – від 15 000 грн.

Успішні справи

ключові фахівці напряму

 • Руслан Олександрович Пронін

  Керівник напрямку корупційних справ та захисту бізнесу

  Руслан Олександрович Пронін
 • Тетяна Юріївна Книш

  Дніпровський офіс. Керівник напрямку захисту військових у кримінальних справах

  Тетяна Юріївна Книш
 • Тетяна Олександрівна Лєбєдєва

  Досвід в кримінальних справах з 2012 року

  Тетяна Олександрівна Лєбєдєва
 • Сергій Вікторович Гулійчук

  Партнер Об'єднання. Київський офіс. Працює по всій Україні.

  Сергій Вікторович Гулійчук
 • Артем Васильович Бондар

  Досвід в кримінальних справах з 2012 року

  Артем Васильович Бондар
 • Жмуцький Микола Володимирович

  Керівник Житомирського офісу.

  Жмуцький Микола Володимирович
 • ВАЛЕРІЙ ВІКТОРОВИЧ НІКІТІН

  Керівник Слов'янського офісу

  ВАЛЕРІЙ ВІКТОРОВИЧ НІКІТІН
 • Вікторія Вікторівна Кузьменко

  Дніпровський офіс та область.

  Вікторія Вікторівна Кузьменко
 • map

  Працюємо по всій Україні: надаємо онлайн-консультації або виїжджаємо до Вас.

  Консультація

  адвоката по кримінальним справам в 11 офісах: Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Миколаїв, Житомир, Кривий Ріг, Херсон, Покровськ, Слов'янськ, Чернівці

Чи існує шанс уникнути судимості за підробку – розбереться адвокат із досвідом.

our team

орієнтовнавартість

контактна форма

country

Заповніть форму для отримання консультації або зв’язку з адвокатом або скористайтесь для зв’язку поштою та нашими номерами телефону.