Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

Адвокат у справах про шахрайство (стаття 190 ККУ)

background
ACTUM

Адвокат у справах про шахрайство (стаття 190 ККУ)

СПЕРЕЧАТИСЬ З ОБВИНУВАЧЕННЯМ У ШАХРАЙСТВІ НАОДИНЦІ – ШЛЯХ ПОРАЗКИ

Що робить адвокат у справах про шахрайство? Чи є там особлива методика захисту, «індивідуальній підхід до клієнта»? Так, 1%. А 99% – це звичайна рутина: скрупульозна, кропітка праця з пошуку помилок і невідповідностей у діях слідчих і прокурора.

Адвокат по шахрайству – правознавець, який діє на вашому боці. Він знайде недоліки обвинувачення та спростує його або доб’ється прийняття пом’якшеного вироку.

Працюємо без вихідних з 8:00 до 22:00

Андрій Васильович Ковальов, адвокат, керівник напряму кримінального права з понад 25-річним досвідом

natalia

популярні

запитання

 • Шахрайство як кримінальний злочин

  arrow
 • У чому різниця між шахрайством, привласненням і крадіжкою?

  arrow
 • Покарання за шахрайство

  arrow
 • Що буде за шахрайство під час війни

  arrow
 • Термін давності по справах із шахрайством

  arrow
 • Чим допоможе адвокат підозрюваному у шахрайстві

  arrow
 • Адвокати із шахрайства для потерпілих

  arrow
 • Послуги юриста по шахрайству для бізнесу

  arrow
 • Вартість допомоги адвоката у справах із шахрайства

  arrow
 1. Шахрайство як кримінальний злочин

  У Карному Кодексі шахрайством вважається така форма протизаконного заволодіння чужим майном (або правами на нього), коли власник сам, тобто без примусу, віддає його злодію. Таке бажання у жертви виникає через те, що її обманюють – за допомогою брехні чи приховування правди. Або шахрай користується довірою потерпілого, тобто зловживає своїм авторитетом. У випадку, коли такі маніпуляції з жертвою – лише спосіб фізично дістатися до грошей або майна, у діях винної особи відсутній склад злочину статті 190 КК України. Їх кваліфікують за ст. 185 КК (крадіжка).

 2. У чому різниця між шахрайством, привласненням і крадіжкою?

  Безпосередня та добровільна участь потерпілого у передачі злодію майна, грошей, матеріальних прав – чинник, що відмежовує шахрайство від крадіжки. Остання вчиняється завжди таємно, принаймні, так вважає крадій. У разі привласнення - злодій вилучає чужу власність на свою користь чи інших осіб. Наприклад, зняв гроші з чужої кредитки за допомогою фішингу – це крадіжка, а отримав їх безпосередньо від потерпілого під вигаданим приводом – шахрайська схема. Якщо ж опікун витратить на себе гроші з рахунків особи, за якою доглядає – то привласнення.

 3. Покарання за шахрайство

  Відповідно до ч. 1 ст. 190 КК за просте шахрайство суд призначить: штраф (17-51 тис. грн), громадські роботи (200-240 годин), виправні роботи (до 2 років), апробаційний нагляд або обмеження волі (до 3 років). Частини 2-5, визначають кваліфіковане шахрайство й за нього можна отримати до 12 років ув’язнення. Під кваліфікуючими ознаками розуміються: повторність; значна шкода жертві, великий чи особливо великий розмір збитку; шахраї діяли за попередньою згодою або як організована група; використання електронних девайсів; скоєння під час військового чи надзвичайного стану.

 4. Що буде за шахрайство під час війни

  З метою посилення боротьби з мародерами, законодавці збагатили ст. 190 відповідною частиною, яка відокремлює шахрайські дії у період воєнного стану. 3а умови, що вони призвели до значної шкоди потерпілому. Санкція цієї норми передбачає покарання у вигляді штрафу 68-136 тис грн або ув’язнення на 3-5 років. За логікою, кримінальна відповідальність посилюється за шахрайство, скоєне відносно людей, що перебувають у стресовому стані через бойові дії. Тобто на прифронтових територіях, у містах, що потерпають від війни.

 5. Термін давності по справах із шахрайством

  Особа може бути покарана за шахрайські дії за умови, що не закінчилися строки її притягнення до кримінальної відповідальності. У разі простого шахрайства, ч.1 – це 3 роки. Щодо кваліфікованого, ситуація наступна: частини 2, 3 ст. 190 – 5 років, ч. 4 – 10, ч.5. – 15. Зауважте, що шахрайство може відбуватись як триваючий чи злочин, що продовжується, і термін давності може перериватись. Тому у справах із шахрайством потрібно робити індивідуальний аналіз щодо закінчення строків давності. В адвокатському об’єднанні Актум ціна консультації юриста з кримінального права – 550 грн.

 6. Чим допоможе адвокат підозрюваному у шахрайстві

  Актум – це правознавці з колосальним досвідом у кримінальній юстиції. Ми знаємо як працюють слідчі з прокурорами. Які докази суд приймає, а які відкидає. Адвокат по шахрайству має змогу ознайомитись з матеріалами справи, на яких ґрунтується підозра. Це дозволяє провести професійну оцінку доказів, залучити спеціалістів (IT, бухгалтерії тощо), ініціювати судові експертиз тощо. Все це сприяє розробці лінії захисту, яка унеможливлює кримінальне покарання або зменшує його значною мірою.

 7. Адвокати із шахрайства для потерпілих

  Для жертв шахраїв вправний юрист безсумнівно - величезна допомога. Він зможе примусити відкрити справу і не дати, щоб її «спустили на гальмах». Обґрунтує розмір шкоди від злочину, заявить позов у кримінальному процесі та стягне максимальну компенсацію для потерпілого. Потурбується про розшук та арешт майна шахраїв, щоб можна було виконати рішення суду та позовних вимог. Проконтролює ведення процес у суді – участь у засіданнях тощо. У разі неправосудного рішення – оскаржить в апеляції, касації, ЄСПЛ.

 8. Послуги юриста по шахрайству для бізнесу

  Щоб відрізнити, а головне, довести удаваність угоди, відсутність наміру її доброчесного виконання, та взагалі подію такого професійного злочину, як шахрайство – потрібен певний хист. Кримінальні адвокати Актум мають значний досвід доведення до вироку кримінальних справ, де шахрайські дії відносно майна юрособи були ретельно сплановані. Задокументувати злочин, довести справжній розмір збитків, проконтролювати слідство – робота, яку знаємо та добре робимо. Також проводимо превентивні заходи в середині компанії задля унеможливлення крадіжок.

 9. Вартість допомоги адвоката у справах із шахрайства

  Надаємо послуги: усна та письмова консультація адвоката по шахрайству (від 550 грн), складання процесуальних документів (від 2500 грн), вступ у кримінальне провадження задля захисту клієнта (від 15 тис. грн). Адвокати у справах про шахрайство також можуть залучатись до участі в окремих слідчо-процесуальних діях – допит, обшук, затримання. Вартість такої юридичної роботи – від 4 тис. грн. Супровід свідка у справі, оскарження рішень слідчого щодо арешту майна сторонніх осіб, а також витребування вилученої техніки, обладнання, документів – гонорар індивідуальний.

 • 1998

  ДОСВІД та практика

  Практика у справах про шахрайство з 1998 року.

 • 25

  СИНЕРГІЯ Найкращих

  Висококваліфікований колегіум кримінальних юристів – на вас працюють 25 адвокатів із шахрайства.

 • 1

  БЕЗ ЗВОЛІКАНЬ

  Отримаєте консультацію адвоката із шахрайства у межах години. Щодня, без вихідних.

 • 950 |15 000

  ДОСТУПНІСТЬ

  Дистанційна консультація від 950 грн. Гонорар за ведення справи із шахрайства у поліції/суді – від 15 000 грн.

Успішні справи

ключові фахівці напряму

 • Руслан Олександрович Пронін

  Керівник напрямку корупційних справ та захисту бізнесу

  Руслан Олександрович Пронін
 • Тетяна Юріївна Книш

  Дніпровський офіс. Керівник напрямку захисту військових у кримінальних справах

  Тетяна Юріївна Книш
 • Тетяна Олександрівна Лєбєдєва

  Досвід в кримінальних справах з 2012 року

  Тетяна Олександрівна Лєбєдєва
 • Сергій Вікторович Гулійчук

  Партнер Об'єднання. Київський офіс. Працює по всій України.

  Сергій Вікторович Гулійчук
 • Артем Васильович Бондар

  Досвід в кримінальних справах з 2012 року

  Артем Васильович Бондар
 • Жмуцький Микола Володимирович

  Керівник Житомирського офісу.

  Жмуцький Микола Володимирович
 • ВАЛЕРІЙ ВІКТОРОВИЧ НІКІТІН

  Керівник Слов'янського офісу

  ВАЛЕРІЙ ВІКТОРОВИЧ НІКІТІН
 • Вікторія Вікторівна Кузьменко

  Дніпровський офіс та область.

  Вікторія Вікторівна Кузьменко
 • map

  Працюємо по всій Україні: надаємо онлайн-консультації або виїжджаємо до Вас.

  Адвокат з кримінальних справ в 11 офісах: Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Миколаїв, Житомир, Кривий Ріг, Херсон, Покровськ, Слов'янськ, Чернівці

Обвинувачений чи потерпілий – не принципово, адже боротися сам на сам у справах із шахрайства - означає програти

our team

орієнтовнавартість

контактна форма

country

Заповніть форму для отримання консультації або зв’язку з адвокатом або скористайтесь для зв’язку поштою та нашими номерами телефону.