Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

Поділ майна подружжя

background
ACTUM

Поділ майна подружжя

Поділ майна може відбутися цивілізовано

Я, Наталя Коровіна, з 2010 року є адвокатом із розподілу майна.

Під час подружнього життя, поруч із розвитком особистості та емоційних зв'язків, крокує й фінансова сторона: один отримує доходи, інший займається домашніми справами, хтось набуває майно, інший - бере кредити для розвитку бізнесу. Поки сім'я є єдиною, зазвичай ніхто не задумується про статус набутого майна або фінансових зобов'язань, оскільки всі рішення приймаються спільно. Але коли стосунки закінчуються, виникають майнові питання щодо спільної сумісної власності подружжя.

natalia

популярні

запитання

 • Як ділиться спільне майно подружжя при розлученні?

  arrow
 • Коли ділиться майно?

  arrow
 • Що відбувається із боргами?

  arrow
 • Поділ майна в нотаріальному порядку

  arrow
 • Як провести поділ майна при розірванні шлюбу, коли не має згоди?

  arrow
 1. Як ділиться спільне майно подружжя при розлученні?

  Майно, набуте під час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Особистим майном кожного є майно, набуте за спадщиною, даруванням, приватизоване житло або придбане за особисті кошти тощо. Розподіл спільного майна відбувається рівними частками, якщо інше не встановлено шлюбним договором.

 2. Коли ділиться майно?

  Майно, набуте подружжям у спільну власність, можна поділити на різних етапах: під час шлюбу, одночасно з процесом розлучення чи після нього. Необхідно вирішувати це, коли стає зрозуміло, що подальше спільне використання майна неможливе чи небажане. У будь-якому випадку радимо зробити це не пізніше трьох років з дня розірвання шлюбу, що пов’язано з можливістю застосування строку позовної давності судом. А краще звертайтеся своєчасно до наших адвокатів, і вони проведуть процесуальні дії за Вас в строк та зможуть відстояти ваші інтереси.

 3. Що відбувається із боргами?

  Позики й кредити, оформлені на чоловіка або дружину, витрачені на потреби сім’ї, сплачуються обома з них. Однак, якщо грошові кошти, отримані чоловіком чи дружиною для власних потреб, без згоди іншого з подружжя, то таке боргове зобов’язання розподілу не підлягає. Таким чином, для вирішення судом спору щодо поділу боргів ключовим є встановлення наступних фактів: чи надавалася письмова згода іншого з подружжя при укладанні позики та цільове використання грошових коштів. Правильно зібрана доказова база з цього питання за участю адвоката допоможе Вам захистити свої майнові права у суді.

 4. Поділ майна в нотаріальному порядку

  Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. У разі відсутності суперечок щодо розподілу, укладається договір поділу майна, в якому визначається перелік об’єктів майнових прав, спосіб розподілу, розмір грошової компенсації тощо. Договір про поділ нерухомого майна має посвідчуватися нотаріально. Порушення, допущенні при оформленні договору про поділ майна, можуть призвести до довготривалих судових процесів, тому радимо звертатися до наших спеціалістів для отримання гарантовано якісного захисту ваших інтересів.

 5. Як провести поділ майна при розірванні шлюбу, коли не має згоди?

  Якщо подружжя не може домовитися про порядок розподілу майна, спір підлягає вирішенню в судовому порядку. Для цього необхідно звернутися до адвоката для складання позовної заяви до суду. До позову додаються докази для підтвердження факту придбання майна подружжям, зазначається його вартість та спосіб поділу. За подачу позову до суду сплачується судовий збір, виходячи з вартості майна. Підсудність справи щодо поділу нерухомого майна визначається за місцем його знаходження. Поділ майна – складний та клопітливий процес, який потребує участі фахового юриста.

 • 2008

  Досвід у справах з 2008 року

  Ми успішно представляємо інтереси наших клієнтів у складних ситуаціях, пов'язаних з поділом майна. Наша команда має глибокі знання та практичний досвід, завдяки чому ми здатні забезпечити ефективну підтримку у будь-якій справі.

 • 5000

  Консультацій та справ

  Сумарний досвід щодо поділу майна - більше 5000 консультацій та справ різної складності. Наш досвід є запорукою високоякісної підтримки у вашій справі.

 • 95/100

  Показник успіху

  Наші результати говорять самі за себе: 95% справ завершуються так, як цього очікують наші клієнти. Ця статистика відображає нашу здатність досягати поставлених цілей, забезпечуючи успішне вирішення справ у відповідності до очікувань та потреб тих, хто довіряє нам свої справи.

 • 7

  7 профільних фахівців в різних містах

  Ми маємо окрему команду адвокатів, що спеціалізуються на питаннях, пов'язаних з поділом майна. Це надає змогу формувати широку й якісну практику та дає вам можливість зустрітися та співпрацювати в місті свого знаходження.

Успішні справи

ключові фахівці напряму

 • Вікторія Вікторівна Кузьменко

  Вміння налагоджувати контакти й встановлювати психологічно комфортні стосунки з людьми

  Вікторія Вікторівна Кузьменко
 • Тетяна Олександрівна Лєбєдєва

  Організована, вимоглива до себе й приязна до інших, людина вагомих знань та високої етики

  Тетяна Олександрівна Лєбєдєва
 • Олена Миколаївна Хоменко

  Загострене відчуття відповідальності, вміння твердо відстоювати позицію клієнта

  Олена Миколаївна Хоменко
 • Катерина Дмитрівна Петренко

  Стає не лише порадником з питань юриспруденції, а й другом

  Катерина Дмитрівна Петренко
 • Степан Михайлович Потюк

  Багатогранний досвід допомагає швидко орієнтуватися, будувати стратегію і перемагати

  Степан Михайлович Потюк
 • map

  Працюємо по всій Україні надаємо онлайн-консультації або виїжджаємо до Вас.

  Для вас відчинені двері наших офісів в різних містах: Київ, Львів, Слов'янськ, Дніпро, Одеса, Миколаїв, Житомир, Кривий Ріг, Херсон

Залучення нашої команди адвокатів у справи про поділ майна – це всебічний правовий супровід, що є ключовим фактором для захисту вашого майбутнього та вдалого закінчення спору

our team

орієнтовнавартість

контактна форма

country

Заповніть форму запиту до адвоката або скористайтесь поштою та нашими телефонними номерами для зв’язку