Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ДИТИНУ, ЯКА НАРОДИЛАСЯ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШОЇ КРАЇНИ?

З початком військової агресії зі сторони російської федерації багато українських жінок змушені були покинути Україну, особливо ті що знаходились при надії.

За кордоном нашим громадянам доводиться вирішувати чимало чимало юридичних питань, серед яких і реєстрація народження дітей.



Відповідно до повноважень, визначених статтею 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (далі – Закон), державну реєстрацію, зокрема, народження дитини проводять відділи державної реєстрації актів цивільного стану, а також дипломатичні представництва та консульські установи України.



Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків (стаття 13 Закону).



Статтею 13 Закону України «Про міжнародне приватне право» передбачено, що документи, які видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.



Враховуючи наведені положення законодавства, проведення відділом державної реєстрації актів цивільного стану України державної реєстрації народження дитини можливо, якщо реєстрація народження дитини, народженої в іншій державі, не була проведена компетентним органом такої держави або дипломатичним представництвом чи консульською установою України (пункт 2 глави 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940 (у редакції наказу Міністерства юстиції від 24.12.2010 № 3307/5), (далі – Правила)).



Державну реєстрацію актів цивільного стану, у тому числі народження фізичної особи та визначення її походження, відносно громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва або консульські установи України (пункт 1 розділу І Правил).



Якщо ви потребуєте консультації з сімейних питань, дзвоніть +380970739301 або заповніть заявку на сайті.

photo thems