Як перевестись до іншої військової частини: мануал від адвоката
Після 24.02.2022 у воєнному законодавстві відбулась велика кількість змін, які кардинально вплинули на військову службу в лавах ЗСУ. Зокрема й щодо переведення військового до іншого місця служби.
Яким є алгоритм дій при цьому та на які законодавчі норми треба спиратись військовослужбовцю, щоб перевестись до іншої частини – розповідають військові юристи адвокатського об’єднання «Актум».
Об’єднання з 2014 надає юридичні послуги захисникам та їх родинам у питаннях воєнного права.
Хто і як вирішує питання?
Здійснити перехід до іншої військової частини можна за наказом командира вашої військової частини. Для розгляду питання йому потрібно подати відповідний рапорт.Підстави для переведення в іншу частину
- негаразди із здоров’ям, що позбавляють можливості повноцінно служити;
- сімейні клопоти, халепи, інциденти;
- кар’єрне просування, реорганізації структури в/ч, скорочення штату тощо.
Чи можна перевестись в іншу військову частину під час війни?
Так, військовослужбовця може бути переведено на інше місце служби, оскільки Положення про проходження громадянами військової служби у ЗСУ прямо не забороняє переведення під час військового стану.Алгоритм ініціювання переходу
Якщо треба перевестись за станом здоров'я, то варто спочатку зазначити, що передумовою є рішенням ВЛК – як беззаперечний доказ неможливості служби в теперішніх умовах. Окрім проходження медичної комісії, потрібно отримати відношення від військової частини, де плануєте служити в майбутньому. Маючи на руках ці два документи, вже можна писати рапорт командиру.Відношення – документ, у котрому підтверджується, що військова частина готова прийняти військовослужбовців до військової частини.
Проблеми при розгляді рапорту про переведення
Чине законодавство напряму не регулює процедуру подання та розгляду рапортів. Стаття 115 Дисциплінарного статуту ЗСУ відсилає нас в цих питаннях до загально цивільного закону про звернення громадян. Відповідно до якого рапорти мають розглядати не більше одного місяця від дня їхнього надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.А якщо командир з особистих мотивів (помста, користь) перешкоджає переведенню – тут вже зловживання службовим становищем (ст. 423 КК).