background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

ЯК ОСКАРЖИТИ РІШЕННЯ ВЛК?

Тема ВЛК та оскарження її рішень одне з найчастіших питань на наших консультаціях.

Мета військово-лікарської комісії (ВЛК) - оцінювати стан здоров'я та вирішувати чи може людина служити в армії після отримання повістки.

Доволі часто, огляд лікаря буває поверхневим і сам військовий не згоден з рішенням ВЛК, яким його визнано здоровим, попри всі скарги на самопочуття. Що ж робити в такій ситуації?



Висновок ВЛК можна оскаржити

Це можна зробити у досудовому або судовому порядку.

Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку

Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.



Досудовий порядок оскарження

Постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату областей, міста Києва;

Переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);

Постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК



Що необхідно для перегляду рішення?

- подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду.

Якщо оскарження відбувається у досудовому порядку, комісія вищого рівня може призначити повторний або контрольний медичний огляд.



Судовий порядок оскарження

Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.



Щоб подати скаргу, треба мати такі документи:

- Заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня, у якій вказати причини перегляду постанови;

- Всі наявні документи видані ВЛК, рішення якої переглядається;

- Результати попередніх медичних досліджень (якщо є).



При судовому порядку оскарження до суду можна подати одразу, без попереднього використання досудового порядку або після отримання негативного висновку після досудового порядку.



На оскарження висновку ВЛК у судовому порядку дасться:

3 місяці – якщо спочатку застосовано досудовий порядок. Відлік починається із дня вручення рішення щодо розгляду заяви про оскарження постанови;

6 місяців - із дня винесення відповідної постанови ВЛК.



Якщо у вас є запитання на тему проходження або оскарження висновків ВЛК, залиште запит для військового адвоката на нашому сайті або зателефонуйте нам +380970739301.

photo thems