ЯК БЕЗКОШТОВНО ТА ШВИДКО ПРОЙТИ ОБСТЕЖЕННЯ ДЛЯ ВЛК
Перед проходженням медкомісії військовозобов'язані повинні пройти деякі обстеження в цивільній лікарні.
Як в короткі терміни безкоштовно пройти медичне обстеження після отримання повістки, розповімо у цій публікації.
З'явившись по повістці до військкомату, військовозобов'язаний отримує перелік необхідних досліджень. Як правило, до цього переліку входять загальноклінічні обстеження, рентгенографія чи флюорографія, кардіограма, аналізи за віком.
Щоб пройти ці дослідження, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря або лікаря, який його замінює, до будь-якого найближчого центру первинної допомоги.
Сімейний лікар, лікар первинної ланки проводить обстеження в межах програми медичних гарантій або надає направлення на необхідні дослідження, наприклад, на рентгенографію, вимірювання рівня цукру, холестерину, загальноклінічний аналіз крові. Якщо потрібно, здійснює огляд або надає виписку з амбулаторної карти.
Якщо мобілізований має хвороби, які можуть перешкоджати виконанню військового обов'язку, за направленням сімейного лікаря він може звернутися до профільних спеціалістів. Лікар, який видає направлення на обстеження, вказує, що воно для військкомату. З таким направленням прийом позачерговий.
Перелік аналізів та обстежень, які повинен отримати призовник для висновку про придатність до військової служби, регламентується Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України.
Згідно з цим переліком, кожен призовник повинен бути оглянутий хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, за наявності медичних показань лікарями інших спеціальностей.
Аналізи та дослідження, які повинен надати мобілізований перед оглядом
загальний аналіз крові;
загальний аналіз сечі;
серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), антиген до вірусу гепатиту «В» (HBsAg), антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW);
група крові та резус-належність;
флюорографічне обстеження органів грудної клітки;
профілактичні щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень;
електрокардіографічне дослідження;
особам, яким понад 40 років, вимірювання внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.