background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Втягнення особи в заняття проституцією (сутенерство) – Адвокат за ст. 303 КК України

Практично з самого початку існування Генеральна Асамблея ООН почала приймати конвенції, основним завданням яких була боротьба з торгівлею людьми та їхнім залученням до проституції. І Україна, як член та засновник організації об’єднаних націй, ратифікувала всі ці конвенції.


Результатом цього стало впровадження двох статей у Кримінальний кодекс України – ст. 302 та ст. 303.

В останній до всього йдеться ще й про сутенерство. Тобто залучення іншої людини до проституції проти її волі. Зазначимо, що потрібно розрізняти поняття втягнення та примушування. Якщо у першому випадку – сутенер залучає жертву до проституції здебільшого за рахунок маніпуляцій, то у другому – постраждала особа діє всупереч власним бажанням.

Яка відповідальність за статтею 303 КК України

На відміну від заняття проституцією, яке відноситься до адміністративних правопорушень, відповідальність обвинувачених за статтю 303 Кримінального кодексу України носить кримінальний характер.

Водночас законом передбачаються певні кваліфікуючі фактори, які можуть призвести до збільшення покарання у разі доведення провини обвинуваченої особи. До таких факторів потрібно віднести:


  • втягнення особи в заняття проституцією, якій ще не виповнилося 18 років (неповнолітність жертви);

  • попередня змова кількох осіб в організації сутенерської діяльності;

  • використання службового становища;

  • притягнення до проституції кількох осіб;

  • тяжкі наслідки для жертви;

  • повторність злочину.

Всі ці ознаки можуть суттєво вплинути на рішення суду, тому їх варто враховувати ще на етапі формування правової позиції. 

Покарання, передбачене за статтею 303 ККУ

Залежно від наявності або відсутності таких кваліфікуючих факторів, стаття 303 КК України передбачає різні строки покарання стосовно обвинувачуваних, а саме:

  • Втягнення особи в проституцію обманом, шантажем або примушуванням – позбавлення волі на термін 3-5 років.

  • Повторне втягнення, попередня змова групи людей, дії стосовно кількох осіб або використання службового становища – позбавлення волі на термін 4-7 років з конфіскацією майна або без.

  • Притягнення до проституції неповнолітньої особи або порушення закону організованою групою – позбавлення волі на термін 5-10 років з конфіскацією майна або без.

  • Притягнення малолітньої особи або у випадку настання тяжких наслідків для жертви – 8-15 років з конфіскацією або без.

До кого звернутися за допомогою

Як бачимо, строк позбавлення волі може значно відрізнятися залежно від наявності різних кваліфікуючих факторів. Органам слідства принципове максимально швидке розкриття злочину, що може призвести до звинувачення невинної особи або ж більш суворого покарання, ніж того заслуговує обвинувачувана особа.

Саме у такій ситуації актуальною та нагальною буде допомога адвоката у кримінальних справах. Юристи адвокатського об’єднання «Актум» пропонують для клієнтів такі послуги, як:

  • консультування та ознайомлення з матеріалами справи;

  • аналіз обставин та участь у слідчих діях кримінальних органів;

  • розробка стратегії захисту та створення актуальної правової позиції;

  • за потреби – оскарження незаконних дій представників кримінальних органів (слідчих і прокурорів).

Звернення до послуг адвоката за статтею 303 КК України дозволить вам отримати кваліфіковану допомогу.


Представники адвокатського об’єднання «Актум» надають послуги не тільки обвинувачуваним особам, а й жертвам і свідкам подій, про яких також йдеться у статті 303 ККУ. 

photo thems