ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАМ ПОГРОЖУЮТЬ?
У житті можуть виникати ситуації, коли ви стикаєтеся з різними неприємними подіями, такими як погрози. Це усні заяви, поведінка та навіть конкретні дії, спрямовані на заподіяння шкоди вашому здоров'ю, життю, репутації чи майну. У таких випадках вам можуть знадобитися послуги адвоката, який допоможе правильно захистити себе та притягнути винного до відповідальності.
Погрози — це не лише морально-емоційний тиск, а й порушення закону. У низці ситуацій за такі дії передбачено кримінальну відповідальність.
Кримінальна відповідальність за погрози
Відповідно до Кримінального кодексу України, погрози можуть бути кваліфіковані як кримінальні правопорушення. Залежно від обставин події, суд може керуватися:
Статей 129 КК. Погроза вбивством. Якщо вона розцінюється реальною та реалізованою, а людина відчуває від погроз душевні хвилювання, винного можуть позбавити волі на строк до 2 років.
Статей 189 КК. Здирництво, підкріплене погрозами. Це досить важке правопорушення, за яке можуть позбавити волі терміном від 3 років. В особливо тяжких випадках покарання збільшується до 10-12 років залежно від складу злочину.
Статей 355 КК. Примус до виконання або невиконання цивільно-правових зобов'язань, зокрема — із застосуванням погроз. Людина, якій погрожували, може подати заяву до правоохоронних органів, щоб притягнути винного до відповідальності. Це можуть бути виправні роботи або обмеження волі терміном до 2 років, а також арешт строком до 6 місяців.
Звертайтеся до послуг адвоката у разі надходження погроз, оскільки заявам і діям треба дати справедливу правову оцінку. Фахівець допоможе визначити, чи має погроза ознаки кримінального злочину та які дії слід вжити.
Які докази необхідні для притягнення людини до відповідальності за погрози?
Якщо вам погрожують, важливо зібрати достатню доказову базу. Підійдуть різні елементи, які можуть підтвердити факт погроз:
Аудіо- та відеозаписи. Озвучені під час особистої розмови, по телефону або в месенджері слова зловмисника можна записати та використовувати як доказ погроз.
Свідчення свідків. Що робити, якщо вам погрожують у громадському місці? У цьому випадку можна попросити про допомогу третіх осіб, які були присутні при конфлікті: їх свідчення стануть підтвердженням інциденту.
Скріншоти. Текстові повідомлення можна зафіксувати як за допомогою програм, так і зробивши знімок зі смартфона. Це дозволить суду дати справедливу правову оцінку погрозам.
Медичні документи. Якщо потерпілий відчуває душевні хвилювання, це може бути доказом інциденту. Для цього будуть потрібні відповідні висновки психолога або психотерапевта.
Знаючи, що робити, якщо погрожують онлайн і в реальному житті, ви зможете зібрати необхідну доказову базу за допомогою різних засобів. Усі ці матеріали можна передати адвокату, який проведе попередню правову оцінку погроз. Потім фахівець направить відповідний запит до правоохоронних органів і суду.
Яка погроза вважається реальною?
Правильна оцінка погроз є важливим чинником кваліфікації інциденту як злочину. Емоційні та різкі висловлювання не завжди визнаються достатніми для порушення кримінальної справи. Однак погроза вважається реальною, якщо вона:
Конкретна та однозначна. Наприклад, кривдник каже "я уб'ю тебе" або "влаштую підпал твого будинку". Особливо явною вважається погроза, за якої людина докладно описує/озвучує те, як саме вона збирається вчинити злочин.
Викликає у вас сильний страх і занепокоєння. Маються на увазі ситуації, коли зловмисник погрозами викликає у вас серйозні душевні хвилювання. Особливо, якщо це підкріплено медичними висновками.
Звучить переконливо. Наприклад, зловмисник має можливість і намір реалізувати погрозу. Зокрема, знає адресу вашого проживання або має інформацію про рідних і близьких.
Що робити, якщо погрожують саме такими способами? Найправильніший варіант — звернутися до досвідченого адвоката. Фахівець зможе дати правильну правову оцінку погрозам, враховуючи обставини того, що сталося.
Допомога юриста, якщо вам погрожують
Якщо вам надходять погрози від третіх осіб, звертайтеся до адвокатського об'єднання «Актум». Наш адвокат по кримінальних справах не лише надасть правову оцінку інциденту, а й:
Допоможе правильно скласти заяву в поліцію.
Стане представником ваших інтересів у суді.
Підготує всі необхідні документи.
Все це значно збільшує шанси притягти кривдника до відповідальності за погрози. Особливо, якщо висловлювання чи дії пов'язані з вашою професійною діяльністю, сімейними конфліктами чи майновими суперечками.
Записатися на консультацію можна за номерами: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60. Ми працюємо без вихідних з 8:00 до 22:00.