background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

РОЗЛУЧЕННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Із 24 лютого 2022 року Україна перебуває у стані повномасштабної війни з країною-агресором, що відобразилось на всіх сферах суспільного життя та на жаль на людських взаємовідносинах.

Деякі подружні пари не витримавши трансформацій та життєвих випробувань ще раз впевнились в тому, що їхні життєві шляхи та думки розходяться назавжди. Однак перш ніж висловлювати один одному слова вдячності за щасливо прожиті подружні роки, слід правильно оформити свої взаємовідносини в юридичній площині.



Сімейне законодавство України передбачає два варіанти припинення шлюбних правовідносин

- за заявою подружжя, яке немає спільних дітей через органи реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦ);

- за позовною заявою одного із подружжя;



Спільну заяву подружжя про припинення шлюбних можна подавати до органів державної реєстрації актів цивільного стану в разі наявності наступних передумов:

- спільне бажання чоловіка та дружини розлучитися

- відсутність у пари спільних неповнолітніх дітей;

- не перебування дружини при надії;

- один із партнерів визнаний безвісно відсутнім або недієздатним;



Для цього подружній парі необхідно, маючи оригінал свідоцтва про шлюб та паспорти громадян України, прийти до будь-якого відділу актів цивільного стану та власноручно подати заяву про намір розірвати шлюбні відносини. Після спливу місячного терміну подружжя зможе отримати оригінал свідоцтва про розірвання шлюбу.



У разі наявності у подружжя спільних дітей припинення спільних правовідносин можливе лише в судовому порядку за позовною заявою будь кого із подружжя. Однак слід пам’ятати, що розлучення є неможливим в період вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини. Винятком є лише обставини, коли один із подружжя вчинив кримінальний злочин щодо посягання на життя та здоров’я іншого із подружжя або дитини та є документальне підтвердження таких обставин.



Судовий розгляд справи зазвичай триває близько трьох місяців, однак не слід забувати, що у зв’язку із введенням воєнного стану на території України та мобілізації на службу до Збройних Сил України близько третини суддів, строки розгляду позовних заяв про розлучення на практиці затягуються., особливо на територіях України де йдуть активні бойові дії.



В разі перебування одного із подружжя за кордоном, не слід завчасно засмучуватися, достатньо укласти з адвокатом договір правової допомоги, який дозволить останньому швидко та якісно представляти Ваші інтереси у суді під час розгляду справи про розлучення.



Наостанок хотілося б зазначити, що абсолютно кожна життєва ситуація та обставини розлучення сімейної пари є індивідуальними та потребують консультації та адвокатського супроводу задля отримання швидкого та позитивного результату.



Якщо вам потрібно розлучення, обирайте зручний для вас варіант консультації та звертайтесь до адвокатів юридичного бюро “Актум”.

photo thems