background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

НАКЛАДЕННЯ АРЕШТУ НА МАЙНО

Деякі громадяни України можуть зіткнутися із накладенням арешту на майно. Це юридична процедура, коли власність людини обмежується у використанні або повністю вилучається. Арешт може накладатися судом і низкою інших органів для того, щоб особа виконала свої зобов'язання.

Ця юридична процедура також може застосовуватися для запобігання відчуження майна або в рамках розслідування правопорушення (коли об'єкт власності є знаряддям злочину).

Багатьох цікавить повернення арештованого майна, особливо у разі помилкового винесення відповідного рішення. У таких ситуаціях може допомогти кваліфікований адвокат. Фахівець надасть правову оцінку події, вивчить усі нюанси справи та направить запит до відповідних органів. Звертайтеся до працівників адвокатського об'єднання «Актум», щоб отримати персональну консультацію.


Що таке арешт майна?



Так називається рішення уповноважених органів, на підставі якого особі не можна розпоряджатися своєю власністю. Зокрема, воно є гарантією задоволення вимог позивача чи держави.

Накладення арешту на нерухоме майно не дозволяє власнику продати або передати третім особам таку власність. Це юридичне рішення також може стосуватися фінансових коштів на банківських рахунках людини. Зауважимо, що арешт можна накладати й на рухоме майно, наприклад, автомобіль.


На яке майно можна накладати арешт?



Існують різні види власності, на які може бути накладено арешт виконавчими органами. Насамперед — це нерухомість: земельні ділянки, приватні будинки, квартири, комерційні об'єкти.

Накладення арешту на майно боржника також може поширюватися на:

  • Рухоме майно. Мова про транспортні засоби, побутову техніку та інші цінні речі.

  • Грошові кошти. Це стосується як фінансів на банківських рахунках, так і готівки.

  • Майнові права. Наприклад, виконавчі органи можуть накласти арешт на право вимоги за договором.

Можливе також накладення арешту на тимчасово вилучене майно. Здебільшого це може знадобитися в рамках кримінальної справи.

При цьому є об'єкти, які не підлягають арешту. Серед них предмети першої необхідності та особисті речі, які не мають значної цінності.


Як відбувається арешт майна



Кожна юридична процедура складається з кількох етапів: подання запиту, ухвалення рішення та його виконання.

Стандартний порядок накладення арешту на майно такий:

  1. Ініціювання процедури. Арешт майна можуть ініціювати: суд (за клопотанням однієї зі сторін), виконавчої служби (у рамках виконавчого провадження), слідчими органами (у рамках кримінальної справи). Для цього подається заява про накладення арешту на майно боржника: зразок бланка немає уніфікованої форми, оскільки його зміст залежить від обставин справи.

  2. Ухвалення рішення. Арешт може бути застосований судом, слідчими органами або виконавчою службою (при примусовому стягненні боргів). На цьому етапі фахівці ретельно вивчають клопотання про накладення арешту на майно, а також подані сторонами документи.

  3. Виконання рішення. Орган, відповідальний за накладення арешту, вносить відповідну інформацію до реєстрів. Власність також може бути фактично вилучена або до неї можуть бути прийняті обмеження в праві користування.



Зауважимо, що помилково накладений арешт на майно можна оскаржити в суді. Особливо, якщо його було застосовано безпідставно або така юридична процедура порушує права третіх осіб.


Накладення арешту на майно боржника



Якщо особа є боржником, на її власність може бути накладено арешт. Це поширена міра примушування, яка використовується у виконавчому провадженні. Накладення арешту на майно виконавчою службою спрямоване на те, щоб рішення суду було виконано. Наприклад, у зв'язку зі стягненням боргів. Якщо заборгованість не буде погашена, арештоване майно реалізується на торгах.


Наслідки накладення арешту на майно



Якщо на власність боржника наклали арешт, він буде обмежений у праві розпорядження своїм майном. Воно також може бути продано з метою погашення наявної заборгованості. Накладення арешту на майно в цивільному процесі також може спричинити збільшення суми боргу завдяки витратам на виконавче провадження. Це включає витрати на зберігання майна, видатки на його оцінку, необхідність у спеціальних умовах транспортування тощо.

Для третіх осіб також є ризики. Наприклад, вони можуть бути пов'язані з придбанням, якщо відбулося накладення арешту на майно в кримінальному провадженні.

З усіма цими питаннями вам зможе допомогти досвідчений юрист. Звертайтеся до адвокатського об'єднання «Актум», щоб отримати індивідуальну консультацію. Наші фахівці допоможуть з поверненням арештованого майна в Україні та нададуть інші кваліфіковані юридичні послуги.

Записатися на консультацію можна безпосередньо на сайті або за телефоном: 067-271-44-73, 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems