background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Легкі тілесні ушкодження – адвокат за статтею 125 ККУ

Одним із найбільш серйозних правопорушень, які регулюються Кримінальним Кодексом України, є умисне нанесення тілесних ушкоджень. Водночас ККУ передбачає відразу декілька статей, які визначають відповідальність звинуваченого, залежно від тяжкості нанесених травм, а саме за легкі тілесні ушкодження стаття 125 ККУ. Якщо вам потрібен захист адвоката по цій статті або ж ви стали жертвою неправомірного нападу, звертайтеся по допомогу до спеціалістів з адвокатського об’єднання «Актум». Наші юристи завжди готові розібратися з особливостями вашої справи та надати кваліфіковану допомогу.

Відповідальність, передбачена за навмисне завдання тілесних ушкоджень

Існує кримінальна та адміністративна відповідальність за легкі тілесні ушкодження. Насамперед все залежить від обставин справи, а також тяжкості нанесених травм.

Водночас потрібно розуміти, що КК України чітко розрізняє легкі, середні та важкі тілесні ушкодження. І кожне з таких правопорушень регулюється окремою статтею. Ст. 125 КК України надає легким тілесним ушкодженням таке визначення: це тимчасові проблеми зі здоров’ям, які не впливають на працездатність людини. Загалом до найпоширеніших наслідків таких ушкоджень варто віднести синці, забої, струс мозку тощо.


Отже, за легкі тілесні ушкодження можна отримати, як адміністративне, так і кримінальне покарання. Адміністративне полягає у таких видах:

  • штраф розміром до 100 неоподаткованих мінімумів (НДМГ);

  • громадські роботи тривалістю до 240 годин;

  • виправні роботи строком до 1 року.

Якщо ж мова йде про обмеження волі обвинувачуваного, то максимальний термін за статтею 125 складає 2 роки. Арешт обвинуваченого може тривати до 6 місяців.

Докази нанесення тілесних ушкоджень


Умисне легке тілесне ушкодження – це досить серйозне обвинувачення, до якого не варто ставитися легковажно. Попри те, що кожна справа є унікальною та залежить від обставин скоєння злочину, розслідування проводиться на основі реальних фактів, а не припущень і вигадок.

Для повноти розслідування враховуються свідчення обвинуваченого, потерпілого, свідків (якщо такі є), записи з камер спостереження, впізнання особи, листування або аудіо-розмови перед здійсненням злочину тощо. Всі ці фактори мають важливе значення під час розгляду справи у суді.

Адвокат за статтею 125 КК України

Якщо вам потрібен адвокат за умисне нанесення легких тілесних ушкоджень, ви завжди можете звернутися до професіоналів з адвокатського об’єднання «Актум». Звісно можна намагатися забезпечити самостійний юридичний захист, але для цього потрібна обізнаність зі статтями Кримінального Кодексу, а також розуміння того, як проходить досудове розслідування та суд.


Адвокат по кримінальним справам – це гарантовані для клієнта послуги:

  • Консультації. Надання порад на основі тих документів і свідчень, які надає клієнт.

  • Аналіз фактів справи. Формування справи, дослідження правових аспектів, а також визначення сильних і слабких сторін у лінії захисту.

  • Розробка стратегії. На основі зібраних фактів адвокат формує стратегію захисту обвинуваченого.

  • Комунікація. Переговори зі стороною обвинувачення, правоохоронними органами, представництво в суді.

  • Збір документів. Підготовка та оформлення всієї документації, що може знадобитися під час розгляду справи.

Відповідальність за легкі травми може бути суттєвою, тому до звинувачення за статтею 125 ККУ потрібно ставитись максимально серйозно. Й звернення до кваліфікованого спеціаліста буде найкращим рішенням із можливих.

photo thems