background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Кримінальні правопорушення з наркотиками: відповідальність, запобіжні заходи та покарання

У Кримінальному Кодексі України існує зо два десятки статей, які визначають злочини про незаконні дії з наркотиками, й покарання за такого роду правопорушення за різними статтями - різне.

Так, незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин за ст. 307 - карається позбавленням волі на строк від 4 до 12 років, з конфіскацією майна.



Ба більше, якщо ви вже підозрюваний у справі за статтями 305, 306, 307, 317 - вас з великою ймовірністю затримають - зразу, а запобіжним заходом у таких справах є - тримання під вартою. Крім того, для осіб, яких підозрюють та обвинувачують у кримінальних правопорушеннях з наркотиками для кваліфікації злочину важливим нюансом є наявність додаткових ознак злочину, які можуть обтяжувати покарання. Зокрема статті 255 та 257 «вчинення злочину злочинною організацією чи бандою» обтяжуючою обставиною – не є, проте є самостійним складом злочину, який характеризується підвищеним рівнем суспільної небезпеки та може обтяжити покарання. Й у таких випадках запобіжним заходом може бути тільки тримання під вартою без альтернативи внесення застави.



Реальна справа: кримінальне провадження за тяжкими «наркотичними» ст. 307, 309, 368, 369, 255 КК України

Наразі головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генпрокурора, розслідується кримінальне провадження за фактом: створення, участі та керівництва злочинною організацією; незаконного виробництва, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконного збуту наркотичних засобів (в особливо великих розмірах, вчинене у складі злочинної організації); незаконного придбання, зберігання, передачі іншим особам обладнання призначеного для виробництва наркотичних засобів (вчинене з метою виробництва особливо небезпечних наркотичних засобів); організації, наданні приміщень та утриманні місць для незаконного виробництва наркотичних засобів з корисливих мотивів (вчинене у складі злочинної організації); незаконного придбання, зберігання, передачі іншим особам обладнання призначеного для виробництва наркотичних засобів, вчинене повторно, особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених ст. 306, 312, 314, 315, 317, 318 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених: ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 2 ст. 306, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 313, ч. 2 ст. 317, ч. 2 ст. 310, 4. 3 ст. 313, ч. 2 ст. 317, ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 313, ч. 2 ст. 317, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.



За версією органу досудового розслідування: зловмисники організували роботу низки нарколабораторій на території декількох областей: Черкаської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Київської, Полтавської та Харківської. Під час проведення досудового розслідування працівниками ДБР проведено понад 50 обшуків у різних регіонах України. Річний обсяг вирощеної коноплі, за оцінками слідства, становив понад 1 000 кілограмів, а чистий прибуток складав - понад 500 тисяч доларів США. У цій справі затримано 10 учасників групи, серед яких: організатори, хіміки-виконавці та інші спеціалісти, а також керівник одного із підрозділів обласного правоохоронного органу, який також входив до складу злочинної організації.



Адвокат зменшив заставу, досяг законності та справедливості обрання запобіжного заходу

Всім затриманим було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Крім того, сторона обвинувачення подала клопотання про «обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави у даному кримінальному провадженні». Простіше, сторона обвинувачення виступила проти будь-якого іншого запобіжного заходу для фігурантів цієї справи – крім перебування за гратами.



Завдяки своєчасному наданню одному з фігурантів кримінального провадження якісної, максимально високопрофесійної та кваліфікованої допомоги адвокатом адвокатського об’єднання «Актум» Русланом Проніним під час обрання запобіжного заходу, слідчий суддя не задовільнив вимогу органу досудового розслідування щодо «не визначення розміру застави», визначивши натомість - заставу у розмірі 3 мільйони гривень.



Сторона захисту, узгодивши правильну правову позицію – довела суттєве зменшення ризиків, а також неефективність проведення досудового розслідування. Завдяки чому слідчий суддя при продовженні підозрюваному строків тримання під вартою, врахував доводи сторони захисту та зменшив розмір застави до 908 400 гривень.



Консолідований досвід високопрофесійних фахівців нашого адвокатського об’єднання «Актум» вкотре довів, що своєчасне звернення за наданням правової допомоги до кваліфікованого адвоката – є запорукою захисту ваших прав і свобод.



Адвокат у кримінальній справі про наркотики – реальна можливість отримати результат, який вас задовольнить

Юридичні офіси нашого адвокатського об'єднання «Актум» відкриті по всій країні: Київ, Львів, Одеса, Житомир, Кривий Ріг, Дніпро, Миколаїв, Слов’янськ, Харків. Виїжджаємо до клієнтів у Покровськ, Херсон, Чернівці, у міста обласного підпорядкування, райцентри. Отримати консультацію – онлайн, усно або письмово – можна в будь-який день, без вихідних.

Адвокат з наркотиків у Києві та інших містах – до ваших послуг з 8.00 до 22.00. Телефонуйте: 098-665-05-40, 050-665-05-60.

photo thems