Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Компенсація за житло

Якщо ваше житло пошкоджене або зруйноване внаслідок військових дій, що робити?

ЩО РОБИТИ?Якщо ваше житло пошкоджене або зруйноване внаслідок військових дій, і ви готові поборотися за матеріальну компенсацію. Ви можете:Скористатися механізмом, запропонованим державою Україна, що передбачає реєстрацію заяви у системі “Дія”. Наразі сума компенсації обмежена 300 тис. грн. При цьому строк подачі таких заяв обмежений у часі - протягом дії військового стану та 90 днів після його закінченняПодати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Сума компенсації до 30 000 євро. Подати заяву необхідно протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав та не пізніше ніж до 16 січня 2023 рокуПодати заяву у застосунку «Дія»

- переконайтеся, що у вас, як у власника, є всі документи, які підтверджують право власності на майно. Це можуть бути документи будівництва, правовстановлюючі документи, чеки тощо. У разі втрати документів слід подбати про їх відновлення або виготовлення дублікатів

- зафіксуйте пошкодження майна за допомогою актів знищення/пошкоджень, складених працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), місцевої влади або військово-цивільних адміністрацій. Сума заподіяної шкоди має бути встановлена на підставі звіту про оцінку майна, або отриманого експертного висновку. Якщо зафіксувати пошкодження/знищення тимчасово неможливо, зробіть акт опису пошкоджень самостійно, підписавши його, зокрема, сусідами-очевидцями.

-зробіть фото/відео пошкоджень

- сформуйте підбірку повідомлень про ваш об’єкт у медіа, якщо такі булиУ яких випадках вам можуть відмовити у реєстрації вашої заявки

- встановлення обставин, що свідчать про подання постраждалим документів, що містять недостовірну інформацію

- повторне подання заяви постраждалим, якому раніше була виплачена грошова компенсація, або який вже включений в подання до Мінреінтеграції.

- реєстрація постраждалим права власності на житло після моменту його руйнації (крім винятків, встановлених Порядком надання та визначення розміру грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій та розміру грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією рф)Що робити у разі відмови? Оскаржувати відмову у судовому порядку за допомогою адвоката.
photo thems