Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Компенсація за житло

ЩО РОБИТИ? Якщо ваше житло пошкоджене або зруйноване внаслідок військових дій, і ви готові поборотися за матеріальну компенсацію, тоді на даний час ми бачимо два основні варіанти дій: 1. Скористатися механізмом, запропонованим державою Україна, що передбачає реєстрацію заяви у системі “Дія”...

ЩО РОБИТИ?

Якщо ваше житло пошкоджене або зруйноване внаслідок військових дій, і ви готові поборотися за матеріальну компенсацію, тоді на даний час ми бачимо два основні варіанти дій:

1. Скористатися механізмом, запропонованим державою Україна, що передбачає реєстрацію заяви у системі “Дія”.

- на даний час сума компенсації обмежена 300 тис. грн.

- строк подачі таких заяв обмежений у часі - протягом дії військового стану та 90 днів після його закінчення

2. Подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)

- до 30 000 євро

- подати заяву протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав

- подати заяву не пізніше ніж до 16 січня 2023 року

Детальніше про подачу заяви у застосунку «Дія»

- переконайтеся, що у вас, як у власника, є всі документи, що підтверджують право власності на майно. Це можуть бути документи будівництва, правовстановлюючі документи, чеки тощо. У разі втрати документів слід подбати про їх відновлення або виготовлення дублікатів

- зафіксуйте пошкодження майна за допомогою актів знищення/пошкоджень, складених працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), місцевої влади або військово-цивільних адміністрацій. Сума заподіяної шкоди має бути встановлена на підставі звіту про оцінку майна, або отриманого експертного висновку. Якщо зафіксувати пошкодження/знищення тимчасово неможливо, зробіть акт опису пошкоджень самостійно, підписавши його, зокрема, сусідами-очевидцями.

-зробіть фото/відео пошкоджень

- сформуйте підбірку повідомлень про ваш об’єкт у медіа, якщо такі були

У яких випадках вам можуть відмовити у реєстрації вашої заявки:

- встановлення обставин, що свідчать про подання постраждалим документів, що містять недостовірну інформацію

- повторне подання заяви постраждалим, якому раніше була виплачена грошова компенсація, або який вже включений в подання до Мінреінтеграції.

- реєстрація постраждалим права власності на житло після моменту його руйнації (крім винятків, встановлених Порядком надання та визначення розміру грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій та розміру грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації)

Що робити у разі відмови? Оскаржувати відмову у судовому порядку.

photo thems