

Інваліди 2 групи — це люди зі значними обмеженнями життєдіяльності. Вони можуть потребувати допомоги з боку третіх осіб. Водночас догляд є не лише моральною відповідальністю, а й процедурою, що офіційно оформлюється. І тут держава навіть надає певні пільги. Водночас оформлення догляду за інвалідом 2 групи передбачає дотримання низки формальностей. Потрібно підтвердити факт інвалідності та необхідність у сторонньому догляді, а також правильно підготувати документи.
Група інвалідності визначається ступенем втрати здоров'я, і навіть впливом цього факту на життєдіяльність людини. Розберемо їх детальніше:
І група. Повна нездатність до самообслуговування та залежність від сторонньої допомоги, а також значні обмеження здоров'я.
ІІ група. Стійкі виражені функціональні порушення, що призводять до значного обмеження життєдіяльності.
ІІІ група. Помірно виражені порушення життєдіяльності, які завжди виключають можливість самообслуговування.
Постійний догляд за інвалідом 2 групи зазвичай не потрібен, через це він може встановлюватись на певний термін. Водночас потрібне періодичне медичне обстеження залежно від характеру та прогресування захворювання.
Деякі люди, попри здатність до самообслуговування, можуть потребувати додаткової підтримки в повсякденному житті. Враховуючи це, ви можете оформити допомогу по догляду за інвалідом 2 групи як внаслідок психічного розладу, так й інших захворювань. Для цього потрібні два кроки:
Медичний висновок. Документ надає сімейний лікар пацієнта. У такій довідці зазвичай вказується, що особа потребує постійного догляду, якщо це обумовлено перебігом захворювання.
Подання заяви. Третя особа готує необхідний пакет документів, а потім подає заяву до місцевого органу соціального захисту.
Державні органи вивчать документи та визначать, чи можна оформити догляд за інвалідом 2 групи саме у вашому випадку.
Щоб органи соціального захисту зареєстрували наявність постійного догляду за інвалідом другої групи, потрібно підготувати необхідні документи. Зазвичай особам, які супроводжують, потрібні:
Заява про бажання здійснювати догляд за інвалідом.
Оригінали та копії паспортів обох сторін.
Медична довідка сімейного лікаря.
Довідка лікарської комісії про те, що особа потребує постійного, а не періодичного догляду.
Підтвердження реєстрації місця проживання, а також наявність права власності на житло.
Згода інваліда на отримання догляду (оформляється лише дієздатними особами).
Важливо відзначити, що допомога з догляду за психічно хворим та іншими групами інвалідів не вимагає визнання особи недієздатною. Тобто процедура простіша, якщо порівнювати її зі встановленням опіки.
Щоб підтвердити чинний статус, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення та подати відповідну заяву з раніше перерахованими документами. Коли фахівці проведуть оцінку потреб особи з інвалідністю, вони визначать обсяг і вид необхідних йому послуг. На основі цього виноситься рішення.
Знаючи, як оформити догляд за інвалідом другої групи, ви зможете продовжити виконувати свої соціальні зобов'язання. Це також передбачає отримання виплат чи пільг від держави.
Звертайтеся до адвокатського об'єднання «Актум», щоб отримати кваліфіковану допомогу на різних етапах цієї процедури. Фахівці розкажуть, як отримати догляд за інвалідом 2 групи, допоможуть з оформленням документів. Юристи також пропонують інші послуги за помірну вартість, наприклад, вони можуть представляти ваші інтереси в органах соціального захисту. Адвокати також можуть оскаржити рішення в разі неправомірної відмови в наданні соціальних послуг або виплат.
В умовах воєнного стану в Україні виїзд за кордон для інвалідів 2 групи регулюється особливими правилами. Такі особи, а також їх супроводжуючі мають право на перетин кордону. Очевидно, що в них мають бути відповідні документи, які б підтверджували їх статус.
Звертайтеся за консультацією юриста, якщо вас цікавить можливість виїзду за кордон. Він допоможе знайти правильний варіант, оскільки по догляду за інвалідом 2 групи супроводжуюча особа не може перетинати кордон самостійно.
До того ж ви маєте повернутися до України не пізніше, ніж це зробить особа з інвалідністю. Інакше накладається відповідальність. Одразу після прибуття за кордон супроводжуюча особа має стати на консульський облік протягом одного робочого дня.
У низці випадків вам може знадобитися адвокат по сімейних справах, наприклад, якщо потрібно оформити догляд за батьком-інвалідом 2 групи.
Наше адвокатське об'єднання «Актум» пропонує різноманітні послуги за розумними цінами як у Києві, так і в інших містах України. Щоб отримати правову допомогу адвоката в отриманні догляду за інвалідом 2 групи, звертайтесь до наших фахівців за телефоном: 050-665-05-60, 098-665-05-40.