background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

16 РОКІВ. САМОСТІЙНО ПЕРЕТНУТИ КОРДОН

Питання перетину кордону внормовано Правилами перетину державного кордону громадянами України № 57 від від 27 січня 1995 р. (остання редакція яких відбувалась 10.06.2022).

Згідно цих Правил дитина, яка досягла 16-ти років, має право перетнути кордон самостійно за наявності паспорту.Є деякі виключення, але вони стосуються дітей позбавлених батьківського піклування:

діти, що виховуються в прийомних родинах до 18-ти років можуть перетнути кордон тільки з батьками-вихователями

діти, що перебувають в державних закладах, можуть перетнути кордон за наказом керівника закладу і у супроводі вихователяТаким чином у більшості випадках, якщо дитина їде на навчання, чи до родичів в іншу країну, вона має можливість проїхати самостійно.Перебування дитини в країні – це вже інше питання. Всі популярні зараз країни (Німеччина, Чехія, Польща) приймають таких дітей, але там вони, як і у нас, вважаються неповнолітніми, а відтак є обмежено правоздатними і не можуть самостійно:

винаймати житло

відкривати банківські рахунки

працевлаштуватися

подавати документи для зарахування до школи тощоЯкщо ви відправляєте дитину саму, потрібно попіклуватися заздалегідь про опікуна:

це можуть бути якісь ваші родичі, друзі, які вже мешкають в країні

спробуйте знайти сім’ю, яка погодиться прийняти вашу дитин

можете знайти учбовий заклад (це стосується вже профільного навчання), отримати від нього докази про зарахування на навчання (запрошення), і тоді керівник такого закладу буде фактично опікуном вашої дитиниДіти швидко інтегруються і дуже швидко в мовному середовищі вивчають мову. Не бійтеся, діти мають отримувати гарну освіту, не зважаючи на війну. Саме вони будуть відбудовувати країну -наші діти.Якщо вам потрібна консультація адвоката, залиште запит на нашому сайті або зателефонуйте нам +380970739301.
photo thems