Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

Звільнення з військової служби

background
ACTUM

Звільнення з військової служби

ЗВІЛЬНИТИСЯ – МІСІЯ ЗДІЙСНЕННА, КОЛИ ПРАЦЮЄ ФАХІВЕЦЬ

Звільнення від військової служби – складний процес. Адже прості, на перший погляд, дії можуть тривати без результату вічно. Цей процес потребує фахового супроводу військового юриста. Залучення адвоката до процесу звільнення з ЗСУ забезпечить вам кваліфіковану допомогу при проходженні армійської бюрократії, а, за потреби – судовий захист права на звільнення.

Олена Миколаївна Хоменко, адвокат з 12-річним досвідом

natalia

популярні

запитання

 • Звільнення мобілізованого

  arrow
 • Звільнення контрактника

  arrow
 • Подача рапорту для звільнення

  arrow
 • Звільнення з військової служби в судовому порядку

  arrow
 • Звільнення за станом здоров'я

  arrow
 • Звільнення - інвалідність дружини ІІІ групи

  arrow
 • Звільнення у зв'язку із загибеллю близького родича

  arrow
 1. Звільнення мобілізованого

  Законодавство України передбачає можливість звільнення з військової служби під час воєнного стану. Законом визначено три підстави для звільнення з лав ЗСУ: стан здоров’я, сімейні обставини, вік. Збір документів щодо підтвердження їх наявності та складання/подання рапорту – головні етапи цієї процедури.

 2. Звільнення контрактника

  Зауважимо, що термін дії контракту під час воєнного стану - не припиняється. Законодавством встановлено дві підстави для звільнення контрактників: за станом здоров'я та за сімейними обставинами. Процедура звільнення військовослужбовця із лав ЗСУ у воєнний час відбувається у два етапи: збір пакета документів та подача рапорту.

 3. Подача рапорту для звільнення

  Рапорт з підставами для звільнення військовослужбовця з військової служби подається командуванню у письмовій формі разом із переліком доданих документів, що підтверджують право на звільнення з армії. У разі відмови прийняти та зареєструвати рапорт належним чином – військовослужбовець має право звернутись до вищого командира. Або оскаржити бездіяльність керівництва у суді.

 4. Звільнення з військової служби в судовому порядку

  Якщо військова частина відмовила у звільненні – ви можете і маєте подавати позов до суду. Залучення на цьому етапі військового адвоката необхідне для складання якісного позову та дотримання вимог процесуального закону. Кваліфікований юрист – гарант інтересів військовослужбовця під час судового розгляду справи звільнення з військової служби.

 5. Звільнення за станом здоров'я

  Після завершення лікування та проходження військово-лікарської комісії, військовослужбовець отримує висновок (постанову). Звільнення військовослужбовців з військової служби можливе за результатами цього висновку. Військовослужбовець підлягає звільненню на підставі визнання його непридатним до військової служби із подальшим виключенням з військового обліку, а також на підставі визнання його непридатним до військової служби з переглядом через 6-12 місяців.

 6. Звільнення - інвалідність дружини ІІІ групи

  Чинне законодавство передбачає можливість звільнитися на підставі наявності дружини з інвалідністю, однак практика нашого адвокатського об'єднання щоденно доводить зворотне - деякі військові частини на відріз відмовляються звільняти військовослужбовців по факту наявності ІІІ групи інвалідності у дружини. Ми завжди продовжуємо боротьбу, зокрема в судових інстанціях, та отримуємо позитивні результати.

 7. Звільнення у зв'язку із загибеллю близького родича

  Чинне законодавство передбачає підставу для звільнення від військової служби, якщо близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, а також збройної агресії проти України під час дії воєнного стану. Однак, для успішного звільнення за даною підставою необхідний детальний аналіз та витребовування всіх документів із військових частини, де проходив військову службу близький родич. Наші адвокати готові допомогти з супроводом питання.

 • №1

  «Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України» за 2023 рік

  Ми відзначені у категорії «Лідери практик 2023. Військове право» у щорічному національному рейтингу.

 • 2014

  Досвід у справах з 2014 року

  Ми успішно представляємо інтереси наших клієнтів у складних ситуаціях, пов'язаних із військовим правом. Наша команда має глибокі знання та практичний досвід, завдяки чому ми здатні забезпечити ефективну підтримку у будь-якій справі щодо звільнення зі ЗСУ.

 • 7 000

  Консультацій та справ

  Сумарний досвід у питаннях щодо звільнення військовослужбовців - понад 7 000 консультацій та справ різної складності. Наш досвід є запорукою високоякісної підтримки у вашій справі та досягнення результату.

 • 90/100

  Показник успіху

  Ми - адвокати, яким довіряють. Наші результати говорять самі за себе: 90% справ завершуються так, як цього очікують клієнти. Ця статистика відображає нашу здатність досягати поставлених цілей, забезпечуючи успішне вирішення справ у відповідності до очікувань та потреб тих, хто нам довіряє.

Успішні справи

ключові фахівці напряму

 • Андрій Васильович Ковальов

  Інтелектуал, лідер за характером, людина з відмінною аналітикою, проламує опір опонентів

  Андрій Васильович Ковальов
 • Оксана Георгіївна Доготер

  Досвідчений фахівець у військовому праві

  Оксана Георгіївна Доготер
 • Валерій Вікторович Нікітін

  Поєднує в собі високу працездатність, вміння знаходити позитивні варіанти рішень

  Валерій Вікторович Нікітін
 • Вікторія Вікторівна Кузьменко

  Вміння налагоджувати контакти й встановлювати психологічно комфортні стосунки з людьми

  Вікторія Вікторівна Кузьменко
 • Катерина Дмитрівна Петренко

  Стає не лише порадником з питань юриспруденції, а й другом

  Катерина Дмитрівна Петренко
 • map

  Працюємо по всій Україні: надаємо онлайн-консультації або виїжджаємо до Вас.

  Офіси адвокатів Актум: Одеса, Київ, Львів, Слов'янськ, Дніпро, Миколаїв, Житомир, Кривий Ріг, Херсон, Харків

Воєнний час не відміняє дію закону: військовослужбовці – мають всі громадянскькі права, зокрема, на звільнення. Реалізувати це право – робота нашої команди. І ми її досягаємо.

our team

орієнтовнавартість

контактна форма

country

Заповніть форму для отримання консультації. Звернутися за допомогою до військового юриста можна, скориставшись номером, вказаним на сторінці