Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

Відмова від виконання бойового наказу

background
ACTUM

Відмова від виконання бойового наказу

НЕ ІСНУЄ ЗАЗДАЛЕГІДЬ ВСТАНОВЛЕНОЇ ВИНУВАТОСТІ

З 24 лютого 2022 року за нашої участі не дійшли до суду та були закриті понад 50 кримінальних проваджень щодо військових. У понад 150 випадках юристи допомогли написати пояснення, які унеможливили притягнення до відповідальності за непокору чи невиконання наказу за ст. 402, 403 КК. Актум гарантує кожному військовому ефективну правову допомогу та особисту підтримку на будь-якій стадії кримінального процесу. Разом ми пройдемо складні часи та виборемо справедливість.

Тетяна Юріївна Книш, адвокат, керівник напряму захисту військових у кримінальних провадженнях

natalia

популярні

запитання

 • Що робити, якщо звинувачують у Непокорі

  arrow
 • Як все відбувається, коли вас звинувачують у військовому кримінальному злочині

  arrow
 • Відмінність між непокорою на невиконанням наказу начальника

  arrow
 • На кого поширюється кримінальна відповідальність за Непокору

  arrow
 • Коли не настає відповідальність

  arrow
 • Чим може допомогти адвокат

  arrow
 1. Що робити, якщо звинувачують у Непокорі

  Якщо звинувачують у непокорі. Треба з’ясувати та в сукупності проаналізувати: підстави для відкриття справи; підстави, згідно з якими ви відмовились виконувати наказ; чи дійсно справу було відкрито, коли та ким; на якій стадії зараз розслідування - службове у частині, передана в ДБР, підозра. Тільки після цього можна робити будь-які висновки та вибудовувати лінії захисту для подальших дій. Фаховий адвокат допоможе все з’ясувати, та сформувати план подальших дій щодо вашого захисту. Завжди необхідно починати співпрацю з чесного пояснення щодо тих обставин, що унеможливили виконання наказу.

 2. Як все відбувається, коли вас звинувачують у військовому кримінальному злочині

  Всі державні органи вважають вас винними. Вони припускають, що ви це зробили, і все, що їм потрібно, це зібрати докази, щоб підтвердити свою думку. У сторони обвинувачення є цілий штат слідчих, ВСП, прокурори, а у вас – жодного. Це зовсім не рівна гра. Ось чому вам потрібні адвокати, які вміють перемагати в таких битвах. Ми постійно доводимо, що в справах про непокору (ст. 402 ККУ ) можна боротися.

 3. Відмінність між непокорою на невиконанням наказу начальника

  Ст. 402 та 403 КК України. Існує багато суперечок, у чому полягає різниця між цими статтями. Найголовніше - зрозуміти відповідальність. Покарання за непокору або відмову від виконання наказу - до 7-10 років позбавлення волі. Ключові відмінності: при невиконанні наказу відсутня відкрита заява про небажання виконувати наказ і демонстративні дії, що свідчать про явну незгоду підлеглого коритися наказу начальника. При невиконанні наказу вина полягає у необережності. Суб’єктивна сторона непокори - вина у формі прямого умислу, що проявляється у невиконанні наказу.

 4. На кого поширюється кримінальна відповідальність за Непокору

  За непокору несуть відповідальність військові ЗСУ, співробітники СБУ та державної прикордонної служби. Кримінальна відповідальність поширюється на ТРО, Національну гвардію України та інші військові формування. Притягнути до відповідальності можуть співробітників Держспецслужби транспорту/зв’язку.

 5. Коли не настає відповідальність

  Якщо наказ був незаконним, тобто відданий невідповідною особою, в неналежному порядку, виходив за межі повноважень командира, суперечив чинному законодавству, був пов’язаний з порушенням конституційних прав та свобод людини і громадянина. Підлеглий має право звернутися до командира з проханням уточнити наказ. Якщо військовослужбовець розуміє, що він неспроможний виконати наказ своєчасно та у повному обсязі, потрібно доповісти про це негайно. У випадках неможливості виконати наказ пишеться рапорт, в ньому зазначається - що ви НЕ відмовляєтесь виконувати наказ.

 6. Чим може допомогти адвокат

  Якщо ви вчасно звернетесь до адвоката, це допоможе зафіксувати причини та обставини, які передували непокорі або невиконанню. Зібрати певні факти та докази, побудувати лінію захисту, що в подальшому буде підставою для встановлення відсутності складу злочину. Інколи кримінальні справи порушують безпідставно, передчасно або помилково. Адвокат розуміє систему правосуддя, знає закони та має досвід у схожих справах. Він забезпечить дотримання ваших прав, підготує справу до судового процесу з позиції захисту та матиме можливість укласти угоду з обвинуваченням щодо зменшення покарання.

 • 2014

  Досвід у справах з 2014 року

  Маємо значний і успішний досвід роботи з провадженнями за ст. 402-403 ККУ. У разі обвинувачення у непокорі або невиконанні наказу – забезпечимо ефективний адвокатський захист.

 • 1 000

  Консультацій та справ

  Сумарний досвід у питаннях щодо непокори - понад 1 000 консультацій та справ різної складності. Наш досвід є запорукою високоякісної підтримки у вашій справі.

 • 80/100

  Показник успіху

  Ми - адвокати, яким довіряють. Наші результати говорять самі за себе: 80% справ завершуються так, як цього очікують клієнти. Ця статистика відображає нашу здатність досягати поставлених цілей, забезпечуючи успішне вирішення справ у відповідності до очікувань та потреб тих, хто нам довіряє.

 • 11/25

  11 офісів та 25 військових адвокатів

  Ми маємо окрему команду адвокатів, що спеціалізуються на справах про непокору або невиконання наказу. Для нас - це змога формувати широку та якісну практику. Для вас - можливість зустрітися та співпрацювати в місті свого знаходження.

Успішні справи

ключові фахівці напряму

 • Сергій Вікторович Гулійчук

  Досвід в кримінальних справах з 2008 року. Працював в Ген. прокуратурі. Майстер касацій

  Сергій Вікторович Гулійчук
 • Андрій Васильович Ковальов

  Керівник практики кримінального праву. Колишній військовий.

  Андрій Васильович Ковальов
 • Віктор Вікторович Бондаренко

  Починав з прокуратури. Найкращі пояснення та супровід на допитах.

  Віктор Вікторович Бондаренко
 • Артем Васильович Бондар

  Керівник військової практики в об'єднанні. Найпотужніші промови та пошук ходів.

  Артем Васильович Бондар
 • Тетяна Олександрівна Лебєдєва

  Лідер за характером. У кримінальному праві з 2012 року.

  Тетяна Олександрівна Лебєдєва
 • map

  Працюємо по всій Україні: надаємо дистанційні консультації або виїжджаємо до Вас

  Для вас відчинені двері наших офісів в різних містах: Київ, Львів, Слов'янськ, Дніпро, Одеса, Миколаїв, Житомир, Кривий Ріг, Херсон

Ми розуміємось на військових правопорушеннях, як мало хто іншій в країні. Гарантуємо негайну консультацію та кваліфікований захист команди адвокатів щодо непокори або невиконання наказу. Допоможемо, підтримаємо та знайдемо вихід.

our team

орієнтовнавартість

контактна форма

country

Заповніть форму для отримання консультації або зв’язку з адвокатом або скористайтесь для зв’язку поштою та нашими номерами телефону.