Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

Самовільне залишення військової частини (СЗЧ) - Адвокат

background
ACTUM

Самовільне залишення військової частини (СЗЧ) - Адвокат

не втрачати час - головне У СПРАВАХ ПО СЗЧ

Вітаю, я Сергій Гулійчук, військовий адвокат по кримінальних справах, якими займаюсь з 2008 року.

Справи по СЗЧ часто порушують поспіхом, помилково або протиправно. Тактика дій залежить від етапу на якому ви звернулись, обставин та мотивів. Своєчасне втручання адвоката по СЗЧ та підготовка необхідних звернень, пояснень або скарг можуть значно допомогти, щоб не допустити кримінального провадження та доведення до судового розгляду.

Звертайтесь за допомогою - проконсультуємо або вступимо у справу, забезпечимо всебічну підтримку.

natalia

популярні

запитання

 • Що таке Самовільне залишення частини? Яке покарання? Яка стаття?

  arrow
 • Чим відрізняється СЗЧ (ст. 407) від Дезертирства (ст. 408)?

  arrow
 • Алгоритм дій при СЗЧ. Мене подали в сзч, що робити?

  arrow
 • На кого поширюється кримінальна відповідальність за СЗЧ?

  arrow
 • Коли не можуть інкримінувати СЗЧ?

  arrow
 • Чим може допомогти адвокат по СЗЧ?

  arrow
 1. Що таке Самовільне залишення частини? Яке покарання? Яка стаття?

  Стаття 407 ККУ - дуже розповсюджена стаття кримінального кодексу. Буквально, це коли військовослужбовець самовільно покинув військову частину або місця служби, а також не з'явився вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення, відпустки, лікування тощо. Особливість полягає в суворості покарання в умовах воєнного стану - позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Останні законодавчі зміни майже не дають підозрюваному шансів на захист, проте на практиці ми маємо досить не мало позитивних рішень - боротися можна і треба завжди с самого початку отримання інформації стосовно СЗЧ.

 2. Чим відрізняється СЗЧ (ст. 407) від Дезертирства (ст. 408)?

  Важлива різниця полягає в меті військового, СЗЧ - тимчасове ухилення, дезертирство - бажання уникнути служби назавжди. В обох випадках суб’єктом правопорушення завжди є лише військовослужбовець. Тобто мета є важливою ознакою для кваліфікації злочину. Не можна гаяти часу, треба звертатися за допомогою - термінові дії та ретельне дослідження обставин мають суттєвий вплив та значення для кваліфікації справи, підготовки ефективної стратегії захисту, досягнення позитивного результату. Якщо ви потрапили в таку халепу, наші адвокати зможуть надати кваліфіковану підтримку та зайнятися вашим захистом.

 3. Алгоритм дій при СЗЧ. Мене подали в сзч, що робити?

  Насамперед треба з’ясувати та в сукупності проаналізувати: чи дійсно існували підстави для подання; чому, за яких обставин ви не з’явилися або залишили частину; чи справді вас “подали в СЗЧ”, коли та ким; на якій стадії зараз розслідування - службове у частині, передана в ДБР, підозра тощо. Тільки після цього можна робити будь-які висновки та вибудовувати лінії захисту для подальших дій. Якщо вам потрібна допомога в розумінні свого становища або захисті прав - наш адвокат з питань СЗЧ з’ясує усю необхідну інформацію та сформує план подальших кроків щодо вашого захисту.

 4. На кого поширюється кримінальна відповідальність за СЗЧ?

  Кримінальну відповідальність за СЗЧ несуть військовослужбовці ЗСУ, співробітники СБУ, державної прикордонної служби, ТРО, Національну гвардію України та інші військові формування. Якщо відносно Вас відкрито кримінальну справу або збираються тільки порушити справу пов'язану з СЗЧ краще звернуться за консультацією адвоката.

 5. Коли не можуть інкримінувати СЗЧ?

  Притягнення військовослужбовця до кримінальної відповідальності неможливо, якщо у нього є офіційний письмовий дозвіл або наказ командира щодо перебування за межами місця служби. Не караються офіційні відрядження, офіційне перебування на лікуванні або в офіційній відпустці. Будь-яку обставину потрібно підтверджувати належним чином. Це означає, що кримінальна відповідальність настає лише у випадках, коли у військового не має підстав щодо його відсутності. Підтвердити наявність поважних причин може у т.ч. командир. Зверніться за отриманням своєчасної допомоги - "Детальніше"

 6. Чим може допомогти адвокат по СЗЧ?

  Адвокат по СЗЧ здійснює певний перелік дій для отримання доказової бази, яка надалі свідчить на вашу користь та унеможливлює притягнення до кримінальної відповідальності. Справи цієї категорії часто порушуються помилково або протиправно. Досвідчений адвокат доведе факти, які пом’якшать відповідальність або переконають у відсутності складу злочину для подальшого закриття кримінального провадження. Активна та грамотна робота у справі адвоката – передумова угоди з прокуратурою на предмет зменшення міри покарання. Своєчасне звернення - запорука успішного вирішення проблеми в таких справах.

 • 2014

  Досвід у справах з 2014 року

  Наша команда має глибокі знання та практичний досвід, завдяки чому ми здатні забезпечити щодо СЗЧ ефективний захист та підтримку.

 • 2500

  Консультацій та справ

  Сумарний досвід в питаннях щодо СЗЧ - більше 2500 консультацій та справ різної складності. Наш досвід є запорукою високоякісної підтримки у вашій справі.

 • 85/100

  Показник успіху

  Наші результати говорять самі за себе: 85% справ завершуються так, як цього очікують клієнти. Ця статистика відображає нашу здатність досягати поставлених цілей, забезпечуючи успішне вирішення справ у відповідності до очікувань та потреб тих, хто довіряє нам свої справи.

 • 10

  10 профільних фахівців в різних містах

  Ми маємо окрему команду адвокатів, що спеціалізуються на питаннях СЗЧ. Це надає змогу формувати широку та якісну практику, дає вам можливість зустрітися та співпрацювати в місті свого знаходження.

Успішні справи

ключові фахівці напряму

 • Тетяна Юріївна Книш

  Небайдужа до людей, практично рідна, «своя» для підопічних захисниця

  Тетяна Юріївна Книш
 • Андрій Васильович Ковальов

  Інтелектуал, лідер за характером, людина з відмінною аналітикою, проламує опір опонентів

  Андрій Васильович Ковальов
 • Тетяна Олександрівна Лебєдєва

  Талановитий, ефективний перемовник, тому багато спорів вирішує на початковій стадії

  Тетяна Олександрівна Лебєдєва
 • Вікторія Вікторівна Кузьменко

  Вміння налагоджувати контакти й встановлювати психологічно комфортні стосунки з людьми

  Вікторія Вікторівна Кузьменко
 • Руслан Олександрович Пронін

  Оратор та диригент процесу, спеціаліст в підготовці апеляційних та касаційних скарг

  Руслан Олександрович Пронін
 • map

  Працюємо по всій Україні: надаємо дистанційні консультації або виїжджаємо до Вас

  Наші офіси в різних містах: Київ, Львів, Слов'янськ, Дніпро, Одеса, Миколаїв, Житомир, Кривий Ріг, Херсон, Покровськ

Наші військові адвокати – знаючі та досвідчені фахівці в галузі кримінального права та процесу. В кожного – стаж понад 9 років у справах по СЗЧ та дезертирства.

our team

орієнтовнавартість

контактна форма

country

Заповніть форму для отримання консультації або зв’язку з адвокатом або скористайтесь для зв’язку поштою та нашими номерами телефону.