Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

Самовільне залишення військової частини (СЗЧ) - Адвокат

background
ACTUM

Самовільне залишення військової частини (СЗЧ) - Адвокат

НЕ ЗГАЯТИ ЧАС - ГОЛОВНЕ У СПРАВАХ ПО СЗЧ

Справи по СЗЧ часто порушують поспіхом, помилково або взагалі протиправно. І тактика дій у таких справах залежить від етапу на якому ви звернулись, обставин та мотивів. Наша практика свідчить, що своєчасне втручання адвоката по СЗЧ, своєчасна підготовка необхідних звернень, пояснень або скарг - допомагають. Фаховий адвокат здатен не допустити відкриття кримінального провадження та доведення до суду.

Сергій Вікторович Гулійчук, адвокат з 16-річним досвідом

natalia

популярні

запитання

 • Самовільне залишення частини - яке покарання, яка стаття?

  arrow
 • Чим відрізняється СЗЧ (ст. 407) від Дезертирства (ст. 408)?

  arrow
 • Алгоритм дій при СЗЧ. Подали в сзч, що робити?

  arrow
 • На кого поширюється кримінальна відповідальність за СЗЧ?

  arrow
 • Коли не можуть інкримінувати СЗЧ?

  arrow
 • Чим може допомогти адвокат по СЗЧ?

  arrow
 • Рапорт на СЗЧ або пояснення з приводу самовільного залишення частини

  arrow
 1. Самовільне залишення частини - яке покарання, яка стаття?

  Дуже розповсюджена стаття кримінального кодексу 407 ККУ "Самовільне залишення частини". Буквально - коли військовослужбовець самовільно покинув військову частину або місце служби або не з'явився вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення, відпустки, лікування тощо. Особливість - суворість покарання в умовах воєнного стану - позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Останні законодавчі зміни майже не дають підозрюваному шансів на захист, проте на практиці існує не мало позитивних рішень. Боротися можна і треба завжди - з самого початку отримання повідомлення про СЗЧ.

 2. Чим відрізняється СЗЧ (ст. 407) від Дезертирства (ст. 408)?

  Різниця полягає в меті військового. І це важливо. СЗЧ з ЗСУ - тимчасове ухилення, дезертирство - спроба уникнути служби назавжди. В обох випадках суб’єктом правопорушення завжди є військовослужбовець. Тобто мета - важлива ознака для кваліфікації злочину. Не гайте часу - звертайтесь за допомогою. Швидкість дій та ретельне дослідження обставин суттєво впливає, як на кваліфікацію справи, так і на підготовку ефективної стратегії захисту задля досягнення результату. Наші адвокати готові надати кваліфіковану підтримку та захистити вас.

 3. Алгоритм дій при СЗЧ. Подали в сзч, що робити?

  Насамперед необхідно з’ясувати та загалом проаналізувати: чи дійсно існували підстави для подання; чому та за яких обставин ви не з’явилися або залишили частину; чи справді вас «подали в СЗЧ», коли та ким; на якій стадії розслідування (службове у частині, передана в ДБР, підозра тощо). Тільки після цього можна робити будь-які висновки та вибудовувати лінії захисту для подальших дій. Якщо вам потрібна допомога в розумінні свого становища або захисті прав - наш адвокат з питань СЗЧ все з’ясує та сформує план подальших дій щодо вашого захисту.

 4. На кого поширюється кримінальна відповідальність за СЗЧ?

  Кримінальну відповідальність за СЗЧ несуть військовослужбовці ЗСУ, співробітники СБУ, державної прикордонної служби, ТРО, Національної гвардії України та ін. військові формування. Якщо стосовно вас відкрито кримінальну справу або тільки збираються порушити справу щодо СЗЧ радимо звернутися за консультацією адвоката.

 5. Коли не можуть інкримінувати СЗЧ?

  Притягнення військовослужбовця до кримінальної відповідальності неможливе, якщо у нього є офіційний письмовий дозвіл або наказ командира щодо перебування за межами місця служби. Не карають за офіційні відрядження, офіційне перебування на лікуванні або в офіційній відпустці. Будь-яку обставина потрібно належним чином підтвердити. Це означає, що кримінальна відповідальність настає лише у випадках, коли у військового нема підстав щодо його відсутності. Підтвердити наявність поважних причин може, зокрема командир. Зверніться за отриманням своєчасної допомоги - "Детальніше"

 6. Чим може допомогти адвокат по СЗЧ?

  Адвокат по СЗЧ здійснює певні дії для отримання доказової бази, яка надалі буде свідчити на вашу користь та унеможливить притягнення до кримінальної відповідальності. Справи в цій категорії часто порушуються помилково або протиправно. Досвідчений адвокат доведе факти, що пом’якшать відповідальність або, взагалі переконають у відсутності складу злочину, з подальшим закриттям кримінального провадження. Активна та фахова робота у справі адвоката – передумова угоди з прокуратурою щодо зменшення міри покарання. Своєчасне звернення - запорука успішного вирішення таких справ.

 7. Рапорт на СЗЧ або пояснення з приводу самовільного залишення частини

  Як такого рапорту на СЗЧ не існує, тимпаче його зразка. Рапорт - це звернення військовослужбовця. У випадку коли мова йде про самовільне залишення частини, ви маєте надати письмове пояснення чому були відсутні або не з’явились вчасно. У такому випадку ваше звернення - це документально засвідчене пояснення. А від того що й як ви напишете - залежатиме подальший розвиток подій: від дисциплінарних стягнень, до кримінальної відповідальності з позбавленням волі. Ми радимо звертатись за професійною допомогою адвоката, щоб скласти юридично грамотні пояснення по СЗЧ та попередити можливі наслідки.

 • №1

  «Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України» за 2023 рік

  Ми відзначені у категорії «Лідери практик 2023. Військове право» у щорічному національному рейтингу.

 • 2014

  Досвід у справах з 2014 року

  Нам довіряють захисники Батьківщини. Навчаємо інших адвокатів, маємо аналітично-методологічний відділ та відділ якості. Беремося за складні справи.

 • 2 500

  Консультацій та справ

  Сумарний досвід консультацій та справ різної складності щодо СЗЧ - понад 2 500. Наш досвід - запорука високоякісної підтримки вашої справи.

 • 85/100

  Показник успіху

  85% справ завершуються так, як цього очікують клієнти. Цей результат - це наша здатність досягати поставлених цілей, забезпечуючи успішне вирішення справ у відповідності до очікувань та потреб тих, хто нам довіряє.

Успішні справи

ключові фахівці напряму

 • Тетяна Юріївна Книш

  Небайдужа до людей, практично рідна, «своя» для підопічних захисниця

  Тетяна Юріївна Книш
 • Андрій Васильович Ковальов

  Інтелектуал, лідер за характером, людина з відмінною аналітикою, проламує опір опонентів

  Андрій Васильович Ковальов
 • Тетяна Олександрівна Лебєдєва

  Талановитий, ефективний перемовник, тому багато спорів вирішує на початковій стадії

  Тетяна Олександрівна Лебєдєва
 • Вікторія Вікторівна Кузьменко

  Вміння налагоджувати контакти й встановлювати психологічно комфортні стосунки з людьми

  Вікторія Вікторівна Кузьменко
 • Руслан Олександрович Пронін

  Оратор та диригент процесу, спеціаліст в підготовці апеляційних та касаційних скарг

  Руслан Олександрович Пронін
 • map

  Працюємо по всій Україні: надаємо дистанційні консультації або виїжджаємо до Вас

  Наші офіси в різних містах: Київ, Львів, Слов'янськ, Дніпро, Одеса, Миколаїв, Житомир, Кривий Ріг, Херсон, Покровськ

Наші військові адвокати – досвідчені фахівці у галузі кримінального права та процесу. Кожен адвокат має понад 9 років досвіду у справах пов'язаних з СЗЧ та дезертирством.

our team

орієнтовнавартість

контактна форма

country

Заповніть форму для отримання консультації або зв’язку з адвокатом або скористайтесь для зв’язку поштою та нашими номерами телефону.