Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

Отримання УБД

background
ACTUM

Отримання УБД

ВІДДАТИ НАЛЕЖНЕ: УБД – БІЛЬШ НІЖ ЮРИСПРУДЕНЦІЯ

Учасник бойових дій – не просто юридичний статус. За законом цей статус отримують військовослужбовці та інші особи, що брали участь у захисті Батьківщини під час війни, забезпечували безпеку громадян чи держінтересів. Й насправді суспільство у боргу перед кожним, хто боронить нашу землю на фронті. Військові адвокати Актум надають послуги з юридичного супроводу процедури отримання УБД: максимально швидко.

Олена Миколаївна Хоменко, адвокат з 12-річним досвідом

natalia

популярні

запитання

 • Право на отримання учасника бойових дій військовими

  arrow
 • Кому з цивільних надають УБД?

  arrow
 • Процес отримання статусу учасника бойових дій

  arrow
 • Алгоритми набуття статусу УБД діючим військовим

  arrow
 • Як діяти звільненим для отримання УБД

  arrow
 • Юридична підтримка воєнного адвоката

  arrow
 1. Право на отримання учасника бойових дій військовими

  На УБД можуть подаватись військові за передумов: служба у ЗСУ, ДПСУ, Нацгвардії, МВС, СБУ, ГРУ, МВС, МНС, КВС та інших збройних формуваннях (зокрема мобілізовані, резервісти, добровольці ТрО). Безпосередня участь у військових заходах з оборони країни, захисту людей і державних інтересів після нападу рф. Виконання (особисто або у складі підрозділу) бойових завдань, зокрема, отримання поранення.

 2. Кому з цивільних надають УБД?

  На статус УБД мають право добровольці, які у період 24.02.2022–25.03.2022 зі зброєю боронили країну (за процедурою закону про залучання цивільних осіб до захисту України) або вступили до добровольчих загонів та разом із силами оборони брали участь в опорі агресору і захисті населення. А також ті, хто перебув у фронтовій зоні.

 3. Процес отримання статусу учасника бойових дій

  Питання регламентує Постанова уряду №413. Форма №6 (довідка за формою, встановленою в Додатку №6 Постанови) – обов’язковий документ для підтвердження участі у бойових діях. Питання про надання статусу УБД вирішують: по військовослужбовцях та звільненим – профільна комісія його відомства (Міноборони, МВС і т. д.); по добровольцях – міжвідомча комісія, утворена при Міністерстві по справах ветеранів. Строк на прийняття рішення – місяць з моменту звернення.

 4. Алгоритми набуття статусу УБД діючим військовим

  Отримання відбувається за ініціативою командування або самої особи. Командування протягом 30 днів з дня участі в бойових діях, отримання травм чи поранень – повинно подати матеріали на розгляд відповідної комісії за підпорядкуванням. Якщо такого не сталося: військовослужбовець має право витребувати рапортом Форму-6; самостійно пише відповідне звернення до комісії, долучивши довідку, заяву про згоду на обробку даних, завірені копії документів, ІНН та два кольорових фото; пересилає пакет документів. Або діяти через адвоката, що зекономить час і гроші, а також убезпечить від помилок.

 5. Як діяти звільненим для отримання УБД

  Оптимальна схема: звернутись у свій військкомат із заявою, додавши пакет документів (перелік – див. вище); ТЦК пересилає матеріли через в/ч у комісію з питань надання статусу; командування в/ч надає комісії довідку про участь в боях, а вона – приймає рішення. Коли Форма-6 є на руках – можливий варіант звертатись у комісію самостійно. За допомогою адвокатського запиту її витребувати можна в стислий термін.

 6. Юридична підтримка воєнного адвоката

  Наші військові юристи працюють у 12 містах: Київ, Одеса, Львів, Житомир, Дніпро, Херсон, Кривий Ріг, Миколаїв, Слов’янськ, Харків, Покровськ, Чернівці. Пройти шлях до набуття УБД разом із спеціалістом – надійніше та простіше. Правознавець введе в курс справи – станете обізнаними у законодавстві; Допоможе з документами. Проконтролює щоб документи «не загубились». Оскаржить неналежний розгляд, бездіяльність посадовців тощо. Представить ваші інтереси у разі конфлікту. Вартість адвокатських послуг із отримання статусу УБД – від 6 000 грн. Консультація 550 грн.

 • 2014

  надаємо супровід щодо оформлення УБД

  Ми успішно представляємо інтереси наших клієнтів у складних ситуаціях, пов'язаних із військовим правом. Наша команда має глибокі знання та практичний досвід, завдяки чому ми здатні забезпечити ефективну підтримку у будь-якій справі.

 • 2,5

  місяці - час на отримання статусу з допомогою юриста

  Сумарний досвід у питаннях щодо військовослужбовців - понад 40 000 консультацій та справ різної складності. Наш досвід є запорукою високоякісної підтримки у вашій справі та досягнення результату.

 • №1

  лідери у правозахисті військових

  Ми - адвокати, яким довіряють. Наші результати говорять самі за себе: 90% справ завершуються так, як цього очікують клієнти. Ця статистика відображає нашу здатність досягати поставлених цілей, забезпечуючи успішне вирішення справ у відповідності до очікувань та потреб тих, хто нам довіряє.

 • 25|12

  25 військових адвокатів у 12 офісах в Україні

  Окрема команда військових адвокатів, що спеціалізуються на питаннях військовослужбовців. Це надає нам змогу формувати широку та якісну практику, для вас - можливість зустрітися та співпрацювати в місті свого знаходження.

Успішні справи

ключові фахівці напряму

 • Андрій Васильович Ковальов

  Інтелектуал, лідер за характером, людина з відмінною аналітикою, проламує опір опонентів

  Андрій Васильович Ковальов
 • Оксана Георгіївна Доготер

  Досвідчений фахівець у військовому праві

  Оксана Георгіївна Доготер
 • Валерій Вікторович Нікітін

  Поєднує в собі високу працездатність, вміння знаходити позитивні варіанти рішень

  Валерій Вікторович Нікітін
 • Вікторія Вікторівна Кузьменко

  Вміння налагоджувати контакти й встановлювати психологічно комфортні стосунки з людьми

  Вікторія Вікторівна Кузьменко
 • Катерина Дмитрівна Петренко

  Стає не лише порадником з питань юриспруденції, а й другом

  Катерина Дмитрівна Петренко
 • map

  Працюємо по всій Україні: надаємо онлайн-консультації або виїжджаємо до Вас.

  Офіси адвокатів Актум: Одеса, Київ, Львів, Слов'янськ, Дніпро, Миколаїв, Житомир, Кривий Ріг, Херсон, Харків

Допоможемо отримати статус УБД – в кроткі строки та без спілкування з бюрократичною системою.

our team

орієнтовнавартість

КОНТАКТНА ФОРМА

country

Заповніть форму для отримання консультації. Звернутися за допомогою до військового юриста можна, скориставшись номером, вказаним на сторінці