Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Нові штрафи для ухилянтів

Модернізація мобілізаційних та пов’язаних із ними процесів в умовах військового часу - тривають. 17 травня 2024 року президент підписав законопроєкт №10379, яким посилюється адміністративна та кримінальна відповідальність за військові правопорушення (порушення правил мобілізації) у воєнний час.У кілька разів підвищуються штрафи для ухилянтів. Передбачене також заочне штрафування та блокування рахунків.Які відбудуться зміни

Отже нові штрафи для ухилянтів - зросли.Тепер штраф за порушення правил військового обліку за ст. 210 КУпАП (у військовий час) складе - від 17 000 до 25 500 грн.Якщо порушуєте законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію за ст. 210-1 КУпАП (у воєнний час) прості громадяни заплатять - від 17 000 до 25 500 грн, а от посадовці та юрособи – від 34 до 59 500 тисяч грн.Змінили і строки притягнення до відповідальності, встановили можливість відповідальності за вказані правопорушення протягом трьох місяців з моменту вчинення, але не пізніше року - від часу вчинення.Сплатити штраф або оскаржити його можна не пізніше 15 днів з моменту винесення постанови.Важливо пам’ятати, що у разі порушення строку у 15 днів - відповідно до статей 307, 308 КУпАП – штраф подвоїться.Як відбуватиметься процедура накладення штрафів?

Як тільки зміни наберуть чинності – процедура штрафування теж зміниться. Закон 10379 надає повноваження накладати нові чималі штрафи - без присутності винуватця, це стосується й оформлення протоколу, й направлення справи до суду.Після сплину 15-денного терміну на оскарження чи добровільне виконання, постанова про накладення штрафу направляється для примусового виконання. Дані про порушника вносяться до Реєстру боржників й особа позбавляється можливості здійснювати продаж нерухомого майна, автомобіля, при цьому, збільшується вірогідність блокування банківських рахунків.Коли почнуть штрафувати ухилянтів?

Після підписання президентом та офіційної публікації, на наступній після цього день - нові штрафи почнуть діяти.Нагадаємо, що 18 травня набуде чинності ЗУ №10449 про посилення мобілізації й всі призовники, військовозобов’язані та резервісти до 18 липня (протягом 60 днів), на виконання ЗУ - мають оновити дані.З 19 липня всі, хто не виконає цієї вимоги будуть вважатися ухилянтами й підлягатимуть притягненню до відповідальності.Блокування рахунків

Зміни, внесені Законом №3549-IX про електронну інформаційну взаємодію між Реєстрами для військового обліку (набув чинності 4 квітня 2024 року), працюватимуть у зв’язці із ЗУ №10379, та мають на меті - зібрати широкий діапазон персональних даних про людей в одному місці в - Реєстрі військовозобов’язаних «Оберіг» та відповідно, допомогти виявляти порушників.Яким чином відбуватиметься покарання для ухилянтів?

Наприклад, реєстр податкової служби вже автоматично надсилає інформацію в «Оберіг», а тому офіційно працевлаштовані ухилянти будуть швидко ідентифіковані системою, оштрафовані та, у разі ігнорування добровільної сплати штрафу чи оскарження постанови, внесені до Реєстру боржників, а їх банківські рахунки будуть заблоковані.Наразі обмін між реєстром «Оберіг» вже здійснюється з реєстрами актів цивільного стану, судової адміністрації, прикордонної служби, Міністерства освіти, міграційної служби. Ведуться роботи з під’єднання до реєстру Пенсійного фонду, звідки будуть надходити в Оберіг дані про професійний досвід особи, сферу діяльності та вид занять.Якщо у вас залишилися питання або ви потребуєте вичерпної юридичної підтримки щодо правил мобілізації - військовий адвокат надасть вичерпну консультацію, проаналізує вашу ситуацію та обставини та забезпечить необхідний захист.Телефонуйте: 097-073-93-01, 098-665-05-40, 050-665-05-60. З 8.00 до 22.00, без вихідних.

photo thems