Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ТА УХИЛЕННЯ ВІД ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

Сьогодні ми як адвокати бачимо багато випадків, коли чоловіки шукають дружин-інвалідів, намагаються всиновити дітей та багато іншого задля звільнення від армії або виїзду за кордон. Ми не надаємо моральних оцінок, а констатуємо тенденції часу...

Сьогодні ми як адвокати бачимо багато випадків, коли чоловіки шукають дружин-інвалідів, намагаються всиновити дітей та багато іншого задля звільнення від армії або виїзду за кордон. Ми не надаємо моральних оцінок, а констатуємо тенденції часу.

Днями на реєстрацію до Верховної Ради України подано законопроект про запровадження в країні інституту реєстрованих партнерств. Депутати мають ухвалити рішення щодо реєстрації законопроекту упродовж 5 днів.

Цей законопроект може суттєво вплинути на можливості чоловіків у воєнний час.

ДЕКЛАРУЄТЬСЯ. Цей законопроект - довгоочікувана можливість для тих, хто з різних причин не може брати шлюб. Реєстровані партнерства — це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари. … У разі підтримки Верховною Радою законопроект нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті тощо.

Відповідно до законопроекту, процедура реєстрації партнерств буде доступна для повнолітніх одностатевих і різностатевих пар. Подавати заявку на реєстрацію можна буде через "Дію", розгляд заявок – 10 днів.

Реєстрованепартнерство - добровільнийсімейний союздвух повнолітніх осібоднієї чи різних статей,в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки.

Давайте тепер розберемося, як така ініціатива може вплинути на обставини воєнного часу.

ПРАКТИКА ВОЄННОГО ЧАСУ. Військовослужбовці/військовозобов’язані, які перебувають у зареєстрованому партнерстві, мають право на відстрочку від армії або звільненняз армії згідно закону про мобілізацію.

Розглянемо перелік основних відповідних підстав:

  • чоловіки та жінки, які доглядають за хворим партнером (партнеркою), дитиною, а також батьками своїми чи партнера (партнерки), які потребують постійного догляду;

  • чоловіки та жінки, які мають партнера (партнерку) з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків партнера (партнерки) з інвалідністю I чи II групи;

  • опікуни людини з інвалідністю, яка недієздатна; ті, хто доглядають за особою з інвалідністю I групи, за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка потребує постійного догляду - якщо немає інших громадян, які можуть взяти на себе цей догляд.

  • один з партнерів, якщо обоє проходять військову службу та мають неповнолітню дитину або дітей, а також вагітні військовослужбовці.

Якщо родичі загинули:

  • чоловіки та жінки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

До близьких родичів належать партнер (партнерка), син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.

Таким чином ми можемо передбачити суттєве збільшення одностатевих шлюбів, особливо коли є інвалідність. Якщо не буде правок, нам точно буде чим зайнятися. Що ви думаєте з цього приводу - напишіть у наші месенджери, поспілкуємося.

Якщо ви потребуєте консультації з військових питань, дзвоніть +380970739301 або заповніть заявку на сайті

photo thems