Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

Чи МОЖУТЬ наші Воїни ДЕМОБІЛІЗУВАТИСЯ ЧЕРЕЗ 18 МІСЯЦІВ ПІСЛЯ МОБІЛІЗАЦІЇ?

Останнім часом ми маємо від Вас безліч питань на цю тему. Тому робимо для Вас цей матеріал. Згідно з існуючим законодавством на сьогодні немає можливості демобілізуватися за такими підставами. Але у Верховній Раді 24.03.2023 був зареєстрований законопроєкт №9142...

Останнім часом ми маємо від Вас безліч питань на цю тему. Тому робимо для Вас цей матеріал. Згідно з існуючим законодавством на сьогодні немає можливості демобілізуватися за такими підставами. Але у Верховній Раді 24.03.2023 був зареєстрований законопроєкт №9142.

Цим законопроектом запропоновано внести зміни до закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" і встановити, що громадяни, які проходять військову службу і були мобілізовані з моменту введення воєнного стану, мають право служити не більше 18 місяців з моменту призову, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Також пропонується внести зміни до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в частині надання відстрочки від призову на п’ять років для тих, хто демобілізований та відслужив максимальний термін служби за призовом під час мобілізації.

Після початку повномасштабного вторгнення першими прийшли в армію добровольці й ті, хто не збирався ухилятися від повісток. Держава та суспільство повинні захистити цих людей, надавши їм чітки права та терміни служби.

Наразі цей законопроєкт очікує ухвалення Верховною Радою та підписання після цього президентом.

Ми будемо тримати Вас у курсі справ та регулярно висвітлювати хід та етапи розгляду цього законопроекту.

Якщо ви потребуєте консультації з військових питань, телефонуйте +380970739301 або заповніть заявку на сайті.

photo thems