Адвокатське обьеднання Адвокатское обьединение сзчзащита адвоката консультация захист адвоката консультація

background photo
ACTUM

ПУБЛІКАЦІЇ

ЧИ МОЖЛИВО ПОЗБАВИТИ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ?

Досить часто виникає питання: чи можливо позбавити батьківських прав за несплату аліментів? Відповідь на це запитання дає стаття 164 Сімейного кодексу України, яка містить перелік підстав для позбавлення батьківських прав...

Досить часто виникає питання: чи можливо позбавити батьківських прав за несплату аліментів? Відповідь на це запитання дає стаття 164 Сімейного кодексу України, яка містить перелік підстав для позбавлення батьківських прав.

Отож, мати чи батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він:

не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;

жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо);

є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками);

вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю) , примушують її до жебракування та бродяжництва;

засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини (необхідна наявність вироку суду).

Однак, батьки, пам’ятайте: ви зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. А за ухилення від сплати аліментів передбачена цивільна, адміністративна, кримінальна відповідальність.

Якщо ви потребуєте консультації з сімейних питань, дзвоніть +380970739301 або заповніть заявку на сайті.

photo thems